Centrum Metody Krakowskiej - Serwis Logopedyczny - Warszawa - Czytam i liczę
Aktualności
Warszawa - Czytam i liczę

Warszawa - Czytam i liczę

To już ostatnie dni zapisów na nasze warsztaty! Może koś z Was zastanawia się czym mądrym i ciekawym zagospodarować czas Waszych pociech w sierpniu? Serdecznie zapraszamy!
 
Warszawo i Krakowie. Bliscy i dalsi znajomi. To już ostatnie dni zapisów. Może koś z Was zastanawia się czym mądrym i ciekawym zagospodarować czas Waszych pociech w sierpniu?
 
Zajęcia przebiegają według opracowanego przeze mnie programu, który łączy najciekawsze, najbardziej skuteczne ( co pokazują światowe rankingi) i jednocześnie najprzyjemniejsze techniki budowania myślenia matematycznego.
 
Matematyka Singapurska i Numicon opierają się na podejściu CPA - Concrete Pictorial Abstract. Oznacza to, że nie uczymy się na materiale konkretnym, klockach, liczmanach zabawkach potem przechodzimy do ilustrowania zagadnień a dopiero na końcu wprowadzamy symboliczny zapis. Badania eksperymentalne i neurobiologiczne dowodzą, że człowiek (zwierzęta też) rodzi się z pewnymi prostymi zdolnościami numerycznymi, potrafi określać liczebności małych zbiorów, ma poczucie wewnętrznej osi liczbowej...
Rozwijanie tych prymarnych umiejętności jest dobrym wstępem do dalszej nauki matematyki - tak jak dzieje się podczas nauki pływania dla niemowlaków - właściwie nie pozwalamy im zapomnieć wrodzonych zdolności.
 
Naukę czytania prowadzimy metodą sylabową Jagody Cieszyńskiej czyli Symultaniczno - Sekwencyjną. Sama uczę tą metodą od 11 lat i nauczyłam tak czytać swojego syna oraz całe rzesze dzieci w moim gabinecie a czasem dzieci krewnych i znajomych. Tak powinniśmy uczyć dzieci w szkołach.
 
W Warszawie zajęcia trwają 3 godziny. To świetny czas aby popracować nad czytaniem i matematyką jednocześnie zagłębiając się w konkretny, ciekawy dla dzieci temat.
Zajęcia planujemy dla grup wiekowych 3-4 lata i 5-6 lat. Zwłaszcza dzieciaki, które od września wybierają się do szkoły zdążą podczas zajęć poznać pierwsze paradygmaty sylab (chętnie wyjaśnię;) i przeczytać pierwsze słowa a co za tym idzie nabrać pozytywnego nastawienia do nauki czytania.
 
Tematy zajęć to np. Kosmos - Układ Słoneczny - kosmici, Piraci, Jajo (kury, dinozaura czy na patelni), Indiańska wioska, Kino, Roboty, Łąka, Archeologia i piramidy, Sum z rzeki…dzieci zdobywają dodatkową wiedzę ogólną a przy tym brudzą się, dotykają, doświadczają, wąchają i smakują.
Każde zajęcia opracowane są ćwiczenie po ćwiczeniu. Jest to szczegółowy scenariusz przechodzenia od zadania do zadania. Nie wygląda to tak jak w przedszkolu kiedy pani mówi: „siadamy grzecznie i liczymy”. Dzieci są zmotywowanie i zaciekawione - przypomina to trochę Escape Room, w którym należy wykonać zadanie aby dostać dalsze wskazówki. Dzięki temu to dzieci nadają tempo a ich synapsy gotowe są do tworzenia nowych połączeń neuronalnych - czyli zdobywają wiedzę.
 
W Krakowie proponujemy formułę półkolonii. To oczywiście nie sama nauka (dzieci nie czują się uczone chyba w żadnym momencie zajęć) ale również zajęcia ruchowe, taneczne, artystyczne. Mamy dwie duże sale i gigantyczny taras. Do dyspozycji będzie piaskownica, basenik z wodą, materace, gigantyczne klocki i inne tego typu dziecięce przyjemności.
 
Te dzieciaki, które zaczęły z nami pracę jako pierwsze, wczoraj zakończyły drugi rok Czytam i Liczę. Nie spodziewaliśmy się tego ale w większości zostają z nami na kolejny semestr. Sprostamy tej prośbie i bierzemy się za ułamki, procenty i pola figur...
 
Zapraszamy,
Agata Dębicka - Cieszyńska i zespół Czytam i Liczę*
   Udostępnij