Wróć do strony głównej.
Maja 19, 2024, 01:11:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 7.5 latek z ZESPOLEM DOWNA nie mowi  (Przeczytany 9655 razy)
bebema
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Maja 17, 2012, 06:49:06 »

Dzien dobry
jestem mama 7.5 letniego chlopczyka z ZD ktory nie mowi .. w zasadzie wypowiada 2 slowa "mama" i "nie"..
od urodzenia jest rehabilitowany i to dosc intesywnie.. w wieku 3 lat zaczynal mowic .. mowil mama tata.. nasladowal zwierzeta itp.. w wieku 3.5 lat urodzila mu sie siostra i zaczal miec katary..  mowa stanęła .. specjalisci zalozyli (logopeda psycholog oligofrenopedagog) ze nastapila u niego blokada emocjonalna z powodu urodzenia siostry.. jedoczesnie syn byl leczony z powiodu katarow... w wieku jego 6 lat .. gdzie sama doszlam do wniosku ze blokady emocjonalnej syn napewno nie ma.. kocha swoja siostre i wie ze jest kochany i w pelni akceptuje ta sytuacje a nawet jest szczesliwy ze ma siostre.. szukalam specjalisty poza moim miejsce zamieszkania ktory moglby pomoc synowi.. pojechalam do Slaskiego centrum mowy i sluchu w Katowicach i tam po specjalistycznych badaniach sluchu okazalo sie ze syn ma niedosluch w stopniu srednim.. - gdy mowilam o tym specjalistom ktorzy mieli zajecia z synem nikt nie mogl w to uwierzyc.. nikt nie zauwazyl ze syn moze miec problemy z sluchem .. zreszta ja tez nie... a jednak mial jak wykazaly badania... dosc szybko bo po 2 miesiacach od diagnozy syn mial wyciety 3 migdal i przyciete boczne i zrobiana tympanopunkcje uszu..
gdzies po pol roku sluch syna wrocil prawie do normy.. ma czasami lekkie pogorszenia spowodowane przeziebieniem ale ogolnie slyszy... niestety mowa nie ruszyla...
syn ma w tej chwili zajecia z logopeda 2 razy w tygodniu + raz w tygodniu z surdologopeda + wczesne wspomaganie + codziennie przedszkole  i czasami udaje mu sie wypowiedziec na zajeciach  pare prostych wyrazow ale niestety nie chce tych slow zastosowac w codziennym zyciu .. a nawet powtorzyc na moja prosbe... naprawde nie wiem co moge jeszcze zrobic...
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Maja 22, 2012, 10:08:14 »

Szanowna Pani, nie wiem jaką metodą pracuje logopeda i co robi podczas zajęć.
warto też przeprowadzić diagnozę funkcji poznawczych Synka. Proszę spróbować poszukać terapeuty pracującego metodą krakowską. Znajdzie Pani listę terapeutów wraz z miejscowościami na stronie www.szkolakrakowska.pl.
Warto spróbować programu "Słucham i uczę się mówić" (www.arson.pl) oraz zastosować naukę czytania jako stymulację powtarzania.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!