Wróć do strony głównej.
Maja 04, 2024, 06:44:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 10 miesięczne dziecko chce jeść tylko mleko mamy.  (Przeczytany 11311 razy)
karchow
Newbie
*
Wiadomości: 35


WWW
« : Listopada 10, 2013, 02:51:41 »

Dzień dobry,

Mojej znajomej synek, który ma już 10 i pół miesiąca nie chce jeść nic innego prócz mleka mamy. Wypluwa nawet bardzo gładkie papki. Wydaje mi się  niepokojące. Pediatra powiedział, ze nie należy się martwić i powoli zachęcać dziecko do innych pokarmów. Nie chcę koleżanki niepotrzebnie straszyć, ale wiem, że jedzenie stałych pokarmów jest ważne nie tylko ze względu na zapotrzebowanie na inne składniki niż mleko matki. Wydaje mi się też, że czym dziecko będzie starsze tym trudniej będzie go nakłonić do zmian. Sama mam dziecko autystyczne i wiem (niestety po czasie), że już w tak małym wieku trzeba zwracać uwagę na zachowania dziecka  odbiegające od normy.
Także mam pytanie. Czy znajoma powinna martwić się zachowaniem synka?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
Ola
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Listopada 10, 2013, 04:55:24 »

Droga Pani Olu, ma Pani rację, każde nienormatywne zachowanie musi nas niepokoić. Także ze względu na ćwiczenie sprawności artykulacyjnej ważne, by dziecko odgryzało o połykało większe kęsy. Koleżanka powinna dawać dziecku biszkopta, owoce i zupki. Jeśli dziecko nie jest zainteresowane, co leży na talerzu rodziców i nie wkłada łapki do zupy mamy, to  jest to oznaka braku zainteresowania nowymi bodźcami, a to bardzo niepokojące.
Mechanizm rozwojowy jest taki, że dziecko zwraca uwagę na wszystkie nowe bodźce i dlatego uczy się nowych rzeczy.

Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
karchow
Newbie
*
Wiadomości: 35


WWW
« Odpowiedz #2 : Listopada 10, 2013, 08:33:17 »

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i za podpowiedź na co szczególnie zwrócić uwagę!

Gorąco pozdrawiam,
Ola
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!