Wróć do strony głównej.
Maja 04, 2024, 06:19:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne zachowanie 5 latka  (Przeczytany 10617 razy)
Batkaa
Newbie
*
Wiadomości: 5


« : Marca 16, 2016, 10:05:08 »

Bardzo proszę o pomoc . Martwi mnie zachowanie mojego 5 letniego syna. Michał bardzo mało mówi. Niepoprawnie buduje zdania, ucina litery na początku, lub końcu wyrazów, co czyni jego mowę niezrozumiałą. Jest dzieckiem bardzo nerwowym, szybko się irytuje i złości. Jeśli coś mu nie wychodzi bije się po głowie , lub rzuca zabawkami. Syn bardzo szybko się rozprasza, nie może dłużej skupić się na zabawie. Dobrze czuje się w grupie dzieci z którymi ma częsty kontakt. Nie może nauczyć się jeździć na rowerze, hulajnodze, panicznie boi się basenu z piłkami i rzeki, jeziora lub morza gdy nie widzi dna. Nie potrafi dłużej stać na jednej nodze i stawiać stopy za stopą. Bezpiecznie czuje się na znanych placach zabaw, wtedy wspina się na drabinki , biega . Przy stoliku bardzo często podpiera się, lub kładzie. Nie lubi prac manualnych- rysowania, kolorowania, lepienia z plasteliny. Nie znosi mieć brudnych rąk. Ma respekt do nowych potraw, jeśli nie odpowiada mu zapach za nic tego nie spróbuje. Nie lubi gdy się na niego patrzy gdy coś robi. Mało się uśmiecha, ale ma kontakt wzrokowy i lubi być przytulany. Problemem jest również położenie go spać. Wtedy krzyczy i ucieka. To właśnie wieczorem ma najwięcej energii do zabawy i skakania. Kiedy jest zmęczony mówi  ,,chce i  spac,, . Jest zastępuje i. Drażnią go metki przy ubrankach i nie lubi być trzymany za dłoń. Jeśli się go weźmie za dłoń zabiera ją i obwąchuje. Wydaje mi się , że jest wrażliwy na zapachy. Nie zawsze rozumie nowe polecenia, trzema mu dokładnie i powoli wytłumaczyć o co chodzi. Michaś bardzo często mówi ,,kocham,, ( to mówi bardzo ładnie poprawnie i wyraźnie, ale wypowiada to powoli) i żąda odpowiedzi typu: ,,Ja też Ciebie kocham,,. Inna wersja nie wchodzi w grę. Często zadaje pytania ,,co robi?,, i domaga się odpowiedzi pełnym zdaniem. Na odpowiedz typu gotuję, sprzątam, zmywam reaguje złością i płaczem. Syn był badany neurologicznie i  wszystko wyszło ok. Psycholog , pedagog i foniatra podejrzewają afazję.  A może jest to Zespół Aspergera? Gdzie mam udać się aby poznać przyczyny zachowania syna? Może powinien zbadać go Psychiatra dziecięcy. Nie wiem już co robić. Bardzo proszę o pomoc.
Z wyrazami szacunku Gosia
Zapisane
Iza556
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #1 : Marca 31, 2016, 11:11:12 »

Chociaż nie umiem pomóc to trzymam kciuki żeby udało się mu pomóc Mrugnięcie
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!