Wróć do strony głównej.
Maja 20, 2024, 02:49:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Opóźniony rozwój psychoruchowy dwulatki.  (Przeczytany 10549 razy)
renata55
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Sierpnia 31, 2012, 02:36:25 »

Witam,

Moja córeczka ma dwa latka i 4 miesiące. Ma opóźniony rozwój psychoruchowy. Jest rehabilitowana, chodzimy również do logopedy. Zaczęła chodzić jak skończyła dwa latka. Nic nie mówi tylko przeciągle wokalizuje. Coś drgnęło niedawno i zaczęła czasem gaworzyć. O metodzie Pani Profesor dowiedziałam się dwa dni temu. Proszę o pomoc od czego powinnyśmy zacząć?

Serdecznie pozdrawiam.
Renata
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Wrzenia 01, 2012, 11:34:35 »

Droga Pani Renato, warto, jeśli jest taka możliwość wykonać pogłębioną diagnozę wszystkich funkcji poznawczych Córeczki. Proszę spojrzeć na stronę www.szkolakrakowska.pl i poszukać terapeuty w pobliżu swego miejsca zamieszkania. Gdyby to nie było możliwe proszę rozpocząć terapię w domu, wykorzystując:
1. Program słuchowy: "Słucham i uczę się mówić"- "Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" - www.arson.pl . Dziecko MUSI słuchać w słuchawkach.około 15 minut dziennie.
2. Program naśladowania mowy: "Kocham czytać" - www.we.pl
3. "Moje pierwsze słowa" - www.wir-wydawnictwo.com
4. Ćwiczenia dominującej ręki.
5. Kategoryzowanie wg koloru, wielkości, kształtu.
6. Układanie sekwencji i wzorów ("Układanki lewopółkulowe")
Ćwiczenia trzeba prowadzić codziennie, około 1,5 godziny przy stoliku (najlepiej podzieć na dwie sesje)
Wszystkie ćwiczenia opisane są w "Wczesna interwencja terapeutyczna" - www.we.pl

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
renata55
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 01, 2012, 02:52:08 »

Bardzo, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.

Serdecznie pozdrawiam
Renata
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!