Wróć do strony głównej.
Maja 20, 2024, 09:35:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jak zdobyć uprawnienia do MK?  (Przeczytany 22875 razy)
nowika
Newbie
*
Wiadomości: 18


« : Stycznia 03, 2014, 09:42:15 »

Witam,
Jestem mamą 4-latka z autyzmem, od półtorej roku pracujemy metodą krakowską, z bardzo dobrymi rezultatami. Z zawodu jestem nauczycielem języka polskiego (5-letnie studia magisterskie) i pedagogiem przedszkolnym i wczesnoszkolnym (studia podyplomowe). W przyszłości chciałabym pracować z dziećmi jako logopeda metody krakowskiej, ale dwuletnie studia podyplomowe wiążą się częstymi z dojazdami do Krakowa i dużymi nakładami finansowymi - zastanawiałam się więc nad szkoleniami. Czy w moim przypadku odbycie czterech szkoleń :
Stymulacja lewej półkuli mózgu
Symultaniczno - Sekwencyjna Nauka Czytania®
Programowanie języka
Terapia neurobiologiczna
dałoby mi uprawnienia do pracy z dziećmi tą metodą jako specjalista?Czy jednak potrzebne są studia podyplomowe?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Stycznia 04, 2014, 09:32:49 »

Droga Mamo Czterolatka, przed wojną było takie powiedzenie, które powtarzał mój szanowny Dziadek: "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Aby zostać terapeutą metody krakowskiej, trzeba zdobyć wiedzę (książki plus szkolenia lub studia podyplomowe) oraz zdobyć doświadczenia, które są weryfikowane poprzez nagrania filmowe.
Jeśli zamiast studiów odbędzie Pani szkolenia, zda egzamin z wiedzy samodzielnie zdobytej z literatury, to studia podyplomowe nie są konieczne.
Serdecznie pozdrawiam i życzę realizacji marzeń w roku 2014.
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
nowika
Newbie
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #2 : Stycznia 05, 2014, 09:44:16 »

Pani Profesor,
bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy praca z własnym dzieckiem też liczy się jako doświadczenie? Czy pracę z synkiem też mogę filmować i to się będzie liczyć?
pozdrawiam
Ela
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Stycznia 05, 2014, 03:38:45 »

Droga Pani Elu, praca z własnym dzieckiem jest niezwykle ważnym doświadczeniem, ale nie może być wystarczająca do uzyskania tytułu specjalisty. Osoby, które uzyskały certyfikat terapeuty Metody Krakowskiej, pracują kilka lat z dziećmi z różnymi zaburzeniami rozwojowymi. Przecież  sama Pani nie chciałaby poprosić o zajęcia dla swojego dziecka kogoś, kto jedynie uczył własne dziecko.
Każde dziecko jest indywidualnością, którą terapeuta musi nie tylko zaakceptować, ale także kreatywnie budować dla niego terapię. Umiejętność kreacji, to co prawda talent, ale tylko 10%, reszta to praca, doświadczenia z wieloma dziećmi i setki przeczytanych stron literatury.
Praca z własnym dzieckiem jest jedynie pierwszym krokiem w kierunku zdobywania tytułu specjalisty.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
kaasia
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #4 : Stycznia 05, 2014, 04:31:04 »

Pani Profesor
Oczywiste jest dla mnie, że konieczne jest zdobycie wiedzy i doświadczenia, im dłużej pracuję, tym wyraźniej to widzę... Nigdzie wcześniej nie słyszałam o egzaminie - proszę napisać coś więcej, zwł. od strony formalnej - jak taki egzamin wygląda, kiedy może się odbyć itp.

Do Siego Roku!
mama Zosi
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #5 : Stycznia 08, 2014, 10:21:50 »

Droga Mamo Zosi, wkrótce na stronie ukaże się informacja na temat egzaminu.
Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
nowika
Newbie
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #6 : Maja 30, 2014, 09:10:38 »

Szanowna Pani Profesor, na majowym szkoleniu 'Terapia neurobiologiczna" mówiła Pani, że zagadnienia do egzaminu i szczegóły dotyczące terminu będą niedługo dodane na stronę konferencji. Czy ja nie umiem ich znaleźć, czy jeszcze nic nie ma?
pozdrawiam
Ela
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #7 : Maja 31, 2014, 10:18:09 »

Droga Pani Elu, jeszcze ich nie ma, teraz mam bardzo dużo recenzji, obron i wyjazdów. Proszę o cierpliwośćc.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Lily
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #8 : Listopada 03, 2014, 09:07:46 »

Pani Profesor,
od dłuższego czasu interesuję się terapią dzieci. Czytam właśnie Pani książkę "Metoda krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci" i jestem zafascynowana zawartymi w niej propozycjami pomocy maluchom. Ukończyłam filologię polską w UP w Krakowie. Chciałam zapytać jakie studia podyplomowe powinnam podjąć, by zostać terapeutą metody krakowskiej? Jak wyglądałaby ścieżka doskonalenia zawodowego w mojej sytuacji? Myślałam wstępnie o studiach z zakresu nauczania zintegrowanego (planowałam to jeszcze zanim zainteresowałam się Pani teorią), jednak zastanawiam się czy logopedia nie byłaby bardziej właściwa?
Zapisane
Administrator
Administrator
Newbie
*****
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #9 : Listopada 03, 2014, 08:20:21 »

Szanowna Pani Lily,
"Warunki wpisania na listę terapeutów Metody Krakowskiej" można pobrać z naszej strony (na dole strony znajdzie Pani odnośnik "do pobrania"). W razie problemów proszę o kontakt na: magda@konferencje-logopedyczne.pl
Pozdrawiam
M.Gaweł
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #10 : Listopada 08, 2014, 10:24:06 »

Szanowna Pani, Pani decyzja o studiach podyplomowych zależy od tego, co chciałaby Pani robić w przyszłości. Jeżeli nie jest Pani tego całkowicie pewna proszę obejrzeć  zajęcia prowadzone zgodnie z MK i zajęcia przedszkolne i wczesnoszkolne, a intuicja Pani podpowie, czy studiować logopedię, wczesną interwencję czy nauczanie zintegrowane.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Lily
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #11 : Listopada 12, 2014, 09:18:12 »

Bardzo dziękuję za sugestie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!