Wróć do strony głównej.
Maja 23, 2024, 10:55:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 3- latek, nie mówi, autyzm  (Przeczytany 15312 razy)
agacior2009
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Stycznia 12, 2014, 06:41:27 »

 Witam

Mój siostrzeniec- Kuba za dwa miesiące skończy 3- latka. Nie mówi, wydaje jedynie dziwne dźwięki (jakby buczenie) często się złości, płacze gdy się mu nie da przedmiotu, który go w danej chwili interesuje np. telefonu. Nie reaguje na swoje imię, nie wykonuje poleceń, nie ma z nim kontaktu wzrokowego, trudno go zatrzymać, ciągle biega ale nie kręci się w kółko, zatyka uszy gdy jest za głośno lub słyszy mikser. Nadal w ciągu dnia robi w pieluszkę, po nocy sika do nocnika. Chętnie się przytula do rodziców, uśmiecha się czasem ale bezgłośnie. Do tej pory miał zrobione tylko badanie słuchu, nic nie wykazało, ponadto wizyta u psychologa, który kazał poczekać i jedynie obserwować dziecko. Udało mi się siostrę nakłonić do wizyty w gabinecie neuro- logopedy pracującej metodą Krakowską w Rabce i ta Pani stwierdziła u Kubusia autyzm (2 dni temu) .
Co my jako krewni możemy zrobić aby pomóc Kubie. Siostra dzisiaj zamówiła książkę oraz materiały. Czekamy aż przyjdą bo wszyscy chcemy się zaangażować na tyle ile nam czas i finanse pozwolą. Dodam, że jeszcze wczoraj nie mogliśmy normalnie rozmawiać. A dzisiaj już każdy szuka informacji . Siostra wyłączyła synkowi wszystkie grające zabawki i sprzęty, nie pozwala jeść słodyczy i myślę, że w najbliższych dniach skontaktuje się w sprawie terapii. Ja mam dostęp do internetu to przynajmniej będę mogła informować i na bieżącą pytać.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2014, 06:46:59 wysłane przez agacior2009 » Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Stycznia 13, 2014, 10:28:58 »

Szanowna Pani, opis zachowań Kubusia jest bardzo niepokojący i oznacza, że chłopcu potrzebna jest NATYCHMIASTOWA pomoc specjalisty. Jeśli trafiliście Państwo do gabinetu Pani Agnieszki Bali, to jesteście Państwo w najlepszych rękach i należy jak najszybciej rozpocząć terapię. Pani Agnieszka będzie umiała właściwie pokierować pomocą dla Siostrzeńca i radzę korzystać raczej z Jej ogromnego doświadczenia i wiedzy niż z informacji w Internecie. Od zaraz należy wyłączyć TV, komputery, zabawki grające CAŁKOWICIE i wprowadzić program "Słucham i uczę się mówić" (www.arson.pl) do słuchania przez SŁUCHAWKI. Rozumiem trudną sytuację emocjonalną po usłyszeniu diagnozy, ale dla Kuby liczy się teraz każdy tydzień.

Pozdrawiam serdecznie.
Marta Korendo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!