Wróć do strony głównej.
Maja 13, 2024, 07:51:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytani dotyczace terapii.  (Przeczytany 8334 razy)
mopiw13
Newbie
*
Wiadomości: 31


« : Wrzenia 10, 2012, 12:32:00 »

Dzień dobry.
Prowadzę od 5 miesiecy terapie syna.
Ma 4,5 latka. Mam w zwiazku z tym kilka pytań.
1. Uczę syna podwania typu "klocek, słoń" Ma podac te przedmioty. Zawsze robi to prawidłowo za pierwszym razem (mysle, ze dlatego, ze jest skupiony, potem tak jakby juz mu sie nie chce i bardziej sie myli). Czy moge uznac, ze to umie. Podkreslam, ze jak siadzie za pol godziny do takiego zadania to zrobi . Poprawnie jeden raz.

2. Czy ukladanie sekwencji "koń, koń, kura, kura" to sekwencja dwu czy cztero elementowa?

3. Układam  malutkie klocki w lini prostej poziomo, "ułuż tak jak ja". Syn układa, ale bardzo często od prawej do lewej. Rozumiem, ze nie mogę uznac to za ulozenie prawidlowe?

4. Syn nie lubi uscisku kontaktowego. Czesto nie skupia sie na zadaniu i wowczas usiluje wziasc jego reke. Wowczas jeszcze gorzej reaguje i wrzeszczy. Czy stosowac to? A może od razu nalezy stosowac uscisk kontaktowy jak tylko posadze go do stolika, poki jeszcze zachowuje sie ładnie?

5. W ksiazeczce "Kocham czytac" jest napisane aby stosowac zamiane rol. Dziecko odpytuje rodziców.
Jak to zastosowac. Syn czyta sylaby. Ale nie rozumie, ze teraz on mnie moze przepytywac.
Czy musze poprostu poczekac az do tego dorosnie. Zaznaczam, ze jego zabawy na niby sa ograniczone aczkolwiek umie udawac pieska, albo bardzo dobrze nasladuje kogos.

6. Czy moge przeplatac ukladanki lewopolkolowe zadaniami jakimis fajnymi dla dziecka, bardzo sie wkurza jak musi wytezac lewąpolkule? Mrugnięcie

Bede wdzieczna za wskazówki.
Pozdrawiam
Mama Karola
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Padziernika 14, 2012, 09:01:05 »

Droga Mamo Karola, zadał Pani to pytanie dołączając do wątku i ono nie było widoczne w nowych pytaniach. Zobaczyłam je przypadkowo. Zawsze należy wysyłać pytanie wprost do danej osoby.

1. Uczę syna podwania typu "klocek, słoń" Ma podac te przedmioty. Zawsze robi to prawidłowo za pierwszym razem (mysle, ze dlatego, ze jest skupiony, potem tak jakby juz mu sie nie chce i bardziej sie myli). Czy moge uznac, ze to umie. Podkreslam, ze jak siadzie za pol godziny do takiego zadania to zrobi . Poprawnie jeden raz.

NIE WOLNO POWTARZAĆ DWA RAZY TEGO SAMEGO ZADANIA.

2. Czy ukladanie sekwencji "koń, koń, kura, kura" to sekwencja dwu czy czteroelementowa?
CZRTEROELEMENTOWA, ALE UŁATWIONA.

3. Syn układa, ale bardzo często od prawej do lewej. Rozumiem, ze nie mogę uznac to za ułożenie prawidłowe?

TRZEBA PILNOWAĆ PORZĄDKU OD LEWEJ DO PRAWEJ.

4. Syn nie lubi uscisku kontaktowego. Czesto nie skupia sie na zadaniu i wowczas usiluje wziasc jego reke. Wowczas jeszcze gorzej reaguje i wrzeszczy. Czy stosowac to? A może od razu nalezy stosowac uscisk kontaktowy jak tylko posadze go do stolika, poki jeszcze zachowuje sie ładnie?

PROSZĘ SPRÓBOWAĆ TRZYMAĆ LEKKO ZA RĘKĘ OD POCZĄTKU, A  W SYTUACJI ROZPROSZENIA UWAGI WZMOCNIĆ UCISK.

5. DOPÓKI NIE POJAWI SIĘ ZABAWA TEMATYCZNE, DZIECKO NIE JEST W STANIE ROZUMIEĆ ZAMIANY RÓL.

6. OCZYWIŚCIE MOŻE PANI PRZEPLATAĆ LEWOPÓŁKULOWE ĆWICZENIA PRAWOPÓŁKULOWYMI.


Życzę sukcesów terapeutycznych.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!