Wróć do strony głównej.
Maja 17, 2024, 10:57:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak wybrać psychoterapeutę?  (Przeczytany 2190 razy)
jagnum
Jr. Member
**
Wiadomości: 62


« : Maja 26, 2022, 12:49:51 »

Zmagam się z nerwicą i chcialabym mój problem skonsultować z psychoterapeutą. Jak jednak zdecydować sie na dobrego specjalistę? Czy macie jakieś porady? Jak wybraliście swoich specjalistów?
Zapisane
Talma
Jr. Member
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #1 : Maja 27, 2022, 06:39:16 »

Intuicyjnie. Ja już zaczęłam chodzić "w ciemno", bez zbędnego analizowania, bo tzw. polecani albo "idealni" na papierze, wcale tacy nie byli. Idę dzisiaj do nowej, najblizsza poradnia od domu (10 min), pierwsza wolna terapeutka. Już mialam dosyc analizowania, sprawdzam w praktyce. Jak nie ta, pojde do kolejnej. Może mnie ktoś w końcu zrozumie.

Idę do tej poradni https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/

Chętnie poczytam opinie (poradnia w Warszawie). Czy ktos moze chodził tam na terapię?
Zapisane
MosheRandolph
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #2 : Marca 14, 2023, 11:40:38 »

Aby wybrać odpowiedniego psychoterapeutę trzeba najpierw sprawdzić, w jakich nurtach się specjalizuje - metody psychoterapii mogą być bardzo różne i każda z nich odpowiada pacjentom mniej czy bardziej. Co bym polecał: poczytać sobie o różnych nurtach i metodach psychoterapii i zobaczyć, które na co najlepiej pomagając (różne metody pomagają lepiej lub gorzej na daną przypadłość), następnie która nam wydaje się dla nas samych "bezpieczniejsza" (niektórzy np. nie daliby rady na terapii grupowej), a następnie porównać z psychoterapeutą, czy jest przeszkolony w danym nurcie - zwykle podają to na swoich stronach głównych. Powodzenia i życzę udanego poszukiwania specjalisty Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2023, 01:21:24 wysłane przez MosheRandolph » Zapisane
NataliaPL
Newbie
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #3 : Kwietnia 18, 2023, 09:29:32 »

Z licznych badań wynika, że nurt poznawczo-behawioralny w psychoterapii jest najbardziej skuteczny i efektywny. Jeśli więc ktoś chcę coś realnie zmienić w swoich życiu to powinien spróbować terapii właśnie w tym nurcie.
Więcej na temat samego podejścia poznawczo-behawioralnego można przeczytać na stronach Centrum Psychoterapii Pokonaj Lęk: https://www.pokonajlek.pl/terapia-poznawczo-behawioralna/

Powodzenia dla wszystkich zmagających się z problemami natury psychicznej.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!