Wróć do strony głównej.
Maja 05, 2024, 09:32:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Podejrzenie o autyzm.  (Przeczytany 3782 razy)
JM
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Listopada 07, 2016, 02:38:55 »

Dzień dobry Pani Profesor.
Mój syn ma 25miesiecy.Niepokoja mnie u niego niektóre zachowania.Ale może zacznę od początku. Syn urodził się w 38tyg ciąży drogami natury po podaniu oksytocyny.przechodzil w szpitalu zoltaczke, 2 doby był naświetlany by zbić poziom bilirubiny. Posiada obniżone napięcie miesniowe był rehabilitować od 7 do 12 miesiąca życia.Usiadl w 10\11 miesiącu,raczkuje od 10miesiaca,chodzi od 20\21miesiaca życia.niepokoja mnie u niego następujące zachowania:
- przy zasypianiu, leżąc kiwa głową na boki, dosyć długo zasypia -okolo pół godz a nie raz i godzinę,s en ma czuly
- przy muzyce np przy piosenkach dla dzieci lub muzyce z zabawek grających na siedząco buja się na boki - ale podczas bujania jest z nim kontakt, uśmiecha się, zmienia tempo bujania w zależności od muzyki,
- rzadko układa przedmioty w rzędach np. Piłki, kredki, klocki, lub szereguje spinacze wg koloru czerwonego.j ak piłka lub kredka wypadną z rzędu to się denerwuje
- przenosi przedmioty Z miejsca na miejsce i powtarza to wiele razy np. Klucze z szafki na ławę z lawy na szafkę i tak z 10 razy a za każdym razem jak podnosi kolejny klucz pyta co to?wtedy mówię - klucz od domu, klucz od samochodu, od skrzynki. Samochody resoraki przenosi z lawy na stół i znów że stołu na ławe i tak kilka razy i za każdym razem jak trzyma w ręku resoraka pyta co to, przenosi akcesoria kuchenne z szuflady na stół i że stołu do szuflady i tak kilka razy i za każdym razem pyta co to? Klocki wyciąga z pojemnika na podłogę i wrzuca z powrotem i tak kilka razy.
Czynności te wykonuje kilka razy w tygodniu. W trakcie trwania tych czynności jest z nim kontakt i wystarczy inny bodziec by przerwał zabawę np.placzacy w pokoju obok młodszy brat.
_ na spacerze nie chce chodzić tam gdzie rodzice tylko tam gdzie on ma ochote
- jak coś nie pasuje to wiszczy i wrzeszczy
-jak wstaje rano lub z drzemki popołudniowej to często wypowiada słowo baba baba -co oznacza lampa ,światło
- kiedyś chciał 2grzebienie a jak je dostał to przez godzinę lub dłużej trzymał je - jeden w jednej rączce a drugi w drugiej
- mówi słowo nie, nie uzywa słowa tak pomimo że go uczę

Poza tym jest dzieckiem pogodnym, przytula się, daje buzi, lubi dotyk, jak się uderzy upadając to przychodzi żeby go pocieszyć, jest z nim kontakt wzrokowy.robi pa pa daje czesc.bawi się też w inny sposób np. Karmi misia i kotka, wozi zwierzątka przyczepa, puszcza do mnie samochody a ja do niego, ciaga samochód za sobą sznurkiem, lubi być ganiany, hustany.m am jednak wrażenie że jego zabawy są mało rozbudowane i brak w nich twórczości. Nie boi się odkurzacza i innych urządzeń elektrycznych dających hałas.wyciera kurze, udaje że podlewa kwiatki, miesza sałatkę.wiekszosc poleceń jeśli rozumie to wykonuje np.podaj.wyrzuc,przynies, rozbieramy sie itd.
Naśladuje odgłosy zwierząt, pokazuje w książeczkach zwierzątka czy inne rzeczy jak o to zapytam, pokazuje części ciała - oko, ucho,nos,w losy, głowa ręka,noga,palec, paznokieć,brzuch.wstydzi się obcych, cieszy się jak widzi znajomych.
Nie może nauczyć się pić z kubka, je widelcem tylko niektóre potrawy, trzeba go karmić.zna 35 słów, tworzy zdania 2 wyrazowe - naliczyłam 10 zdań. Mam wrażenie że powoli się uczy.
Byliśmy w Poradni Psychologiczno_pedag. Pani psycholog powiedziała że autyzm to nie jest bo nie ma osiowych objawów autyzmu, jest z nim kontakt.Ze raczej jest troszke opóźniony w rozwoju.
Bardzo proszę o Pani zdanie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!