Wróć do strony głównej.
Maja 05, 2024, 08:05:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Autyzm i wielojęzyczność  (Przeczytany 3823 razy)
Dorothy
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Marca 19, 2017, 05:06:11 »

Witam serdecznie,
Jesteśmy rodziną wielojęzyczną, w domu rozmawiam z partnerem po angielsku, partner i całe otoczenie mówi po swojemu, ja jestem jedynym źródłem języka polskiego dla dzieci, więc nie jest to wiele na co dzień (córka niecałe 5 lat w pełni dwujęzyczna, polski i język kraju w którym mieszkamy - oba równie dobrze rozwinięte, plus dużo rozumie angielski, ale nie ma żadnych problemów).
Syn, 21miesięcy, został niedawno zdiagnozowany - autyzm. Nie mówi. Zaczął uczęszczać raz w tygodniu na terapię SI, dwa razy na terapię mowy tutaj. Terapeuci zalecają trzymanie się jednego języka, jest to jednak niemożliwe w przypadku mojej rodziny. Nie chcę na razie ingerować w terapie oferowane na miejscu, jednak chcę również zadbać o rozwój języka polskiego w miarę możliwości - czy jest to możliwe, przy wprowadzeniu dodatkowej terapii w domu z programami "Słucham i uczę się mówić", itp?
Czy dodatkowa praca w innym języku może zakłócić rozwój mojego dziecka w języku kraju w którym mieszkamy i utrudnić terapię mowy którą już tu zaczął?
Jeśli nie powinno to przynieść negatywnych skutków, które programy mogę wprowadzić na tym etapie, by pracować z synem? Czy powinnam umówić się na konsultację przed zakupem tych programów?
Dziękuję bardzo za wszelkie rady i pomoc.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!