Wróć do strony głównej.
Maja 18, 2024, 02:06:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dwujęzyczność i mutyzm wybiórczy.  (Przeczytany 8531 razy)
AnnaS
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Listopada 28, 2014, 12:26:51 »

..
« Ostatnia zmiana: Padziernika 27, 2016, 10:53:48 wysłane przez AnnaS » Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Grudnia 01, 2014, 12:29:13 »

Droga Pani Anno, ja zajmuję się dziećmi, ich problemami z komunikacją i rozwojem, a nie zaburzeniem jako takim. Dlatego interesuje mnie,jak dziecko sobie radzi w trudnych sytuacjach, w tym wypadku przewlekle trwających.Na temat mutyzmu nie ma zbyt wiele tekstów logopedycznych, ale wiele skorzysta Pani ze strony i artykułów do, których znajdzie Pani linki www.mutyzm.pl
Nasilenie mutyzmu w języku drugim jest zrozumiałe, najpierw trzeba przełamać barierę w języku etnicznym. 
Mutyzm u dzieci dwujęzycznych występuje z taką samą częstotliwością jak u dzieci jednojęzycznych. Oczywiście czasem sytuacja społeczna dzieci dwujęzycznych może ujawnić, to co było uśpione, także może pogłębić trudności, które występowały u dziecka na początku rozwoju mowy języka etnicznego (w sytuacji gdy oboje rodzice są Polakami).
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #2 : Grudnia 04, 2014, 05:42:37 »

Droga Pani anno, nasze małe dzieci z mutyzmem bardzo chętnie wchodzą w konwencję czytania (czyta zwierzątko lub pacynka). Dzięki takiemu zabiegowi, czytające w imieniu jakiejś postaci dziecko nie przeżywa lęku przed mówieniem.
Nie jestem zwolenniczką metod behawioralnych.
serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!