Wróć do strony głównej.
Maja 10, 2024, 01:48:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc dla 10 letniego chłopca  (Przeczytany 6397 razy)
paulcia848
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Wrzenia 04, 2014, 02:42:49 »

Witam jestem mama 10 letniego chłopca z diagnoza spectrum autystycznego.Mieszkamy w Szkocji od 7 lat i tutaj została postawiona diagnoza jak synek miał lat 4.5. Oczywiscie nie dopuszczałam tego do siebie obwiniałam siebie ze za szybko go ppsłałam do przedszkola bez znajomosci jezyka obcego. Diagnoze postawili nauczyciele wraz z grupa psychiatrow,były badania itd.Ogolbie syn miał problemy z adaptacja i rowieśnikami.Uczył sie bardzo dobrze mowa była normalna rozwijał sie jak kazde dziecko dlatego tak trudno mi sie z ta diagnoza ppgodzić.Czasami czytam wypowoedzi innych mam ze dziecko nie słyszy nie czyta nie mowi u nas tego nigdy nie było. Zapisano moje dziecko do szkoły dla dzieci z roznymi problemami jedni nie potrafili mowic drudzy mięli problemy z zachowaniem i agresja. Po 6 miesiacach zaczęłam zauwazać u niego dziwne zachowania i naśladowanie innych dzieci,tz krzyki i agresje pytalam skad to ma przecież nigdy sie tak nie zachowywał odpowiadał bo inni tak robia.Wtedy naprawde zaczęłam sie zastanawiac czy dobrze zrobiłam zapisujac go do tej klasy.Syn skonczył 3 letnie nauczanie z wynikami wzorowymi jako jeden z nie licznych był gotowy do przejscia do normlanej szkoły. Własnie wtedy zaczęły sie schody i problemy z rówiesnikami,jego czasami dziwne zachowania nie pozwalaja mu w zdpbywaniu kolegów a jak juz ich ma są na chwile. Jest qyśmiewany w szkole popychany za to ze np. śmieje się z kogoś za długo prosze powoedziec gdzie w poslce moge uzyskac pomoc czy nie jest za pózno na powtórna diagnoze?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Wrzenia 11, 2014, 06:03:01 »

Droga Mamo Dziesięciolatka, warto przeprowadzić diagnozę u prof. Marty Korendo (w Centrum Metody Krakowskiej w Krakowie i w Warszawie), bowiem opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o zespole Aspergera. W Szkocji pracuje pani Agnieszka Ślęzak <aga_sl@o2.pl>, która może Pani pomóc.

Nie jest korzystne dla dalszego rozwoju Synka, by uczył się razem z dziećmi z zaburzeniami. Wiem, że na początku będą problemy, ale istotne jest, by stawiać przed dzieckiem nieco trudniejsze zadania i pomagać mu je rozwiązywać, a nie  umożliwiać mu naśladowanie zachowań patologicznych.
serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
« Ostatnia zmiana: Wrzenia 18, 2014, 05:46:15 wysłane przez Jagoda » Zapisane
paulcia848
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 17, 2014, 12:35:33 »

Dziękuje serdecznie za podpowiedz☺pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!