Wróć do strony głównej.
Maja 18, 2024, 12:29:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nauka czytania a komputery do nauki czytania  (Przeczytany 6526 razy)
Anna79
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Kwietnia 16, 2013, 11:13:36 »

Dzień Dobry Pani Profesor,

Jestem mamą 3,4 letniego chłopca. Zaczęłam naukę czytania wg Pani metody (18 książeczek), jednak syn nie może skupić się zbyt długo na czytaniu, najchętniej zagląda do pierwszej książeczki i ani rusz dalej (zeszyt pierwszy bardzo lubi). Myślę, że trzeba w tym przypadku cierpliwości i ruszymy dalej. Pytanie moje dotyczy jednak laptopów dla dzieci do nauki czytania (i nie tylko czytania, ale i liczenia czy zabawy). Chodzi o czytanie liter w tych laptopach, są one czytane w sposób np.: em, dy, ty itd., później oczywiście pokazywany jest cały wyraz i wymawiany poprawnie. Zastanawia mnie czy taki laptop przyspieszy naukę czytania (a może nie koniecznie przyspieszy, co pomoże przełamać jakieś bariery), czy tylko może namieszać. Oczywiście cały czas uczyłabym synka wy Pani metody.
Proszę o odpowiedz.
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Anna
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 18, 2013, 09:44:17 »

Droga Pani Anno, podawanie dziecku nazw liter CAŁKOWICIE UNIEMOŻLIWI CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM. Jeśli dziecko pozna literę ES i KA, to wyraz sok "odczyta" jako esoka i oczywiście nie będzie wiadomo, co to oznacza.
Laptopy zostały przygotowane przez osoby, które chcą sprzedać zabawkę, ale zupełnie nie mają wiedzy o nauce czytania. Każdy kto stosuje tego rodzaju techniki nie może powiedzieć, że pracuje moją metodą. Dzieci lubią czytać samogłoski, bo to dal nich łatwe, a czytanie sylab (aktywność lewej półkuli) jest trudna i trzeba cierpliwie, codziennie powoli ćwiczyć. Bardzo pomocne są "Sylaby inaczej".
Laptop nie tylko nie  przyśpieszy nauki czytania, ale wyrządzi dziecku wiele szkody. Na temat negatywne wpływu wysokich technologii na umysł małego dziecka pisze w swojej nowej ksiązce.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!