Wróć do strony głównej.
Maja 17, 2024, 10:58:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: gest wskazywania palcem  (Przeczytany 6554 razy)
natalia1301
Newbie
*
Wiadomości: 13


« : Lipca 28, 2014, 02:16:32 »

Witam Pani profesor.
Pisze poniewaz niepokoi mnie u synka gest wskazywania moim palcem. Jak pisalam niedawno ma on 2.5 roku i diagnoze autyzmu.
Zawsze ladnie pokazywal wszystko swoim paluszkiem. Gdy cos chce gdy cos mu sie podoba.  Ale od czasu gdy czytamy ksiazeczki kocham czytac synek bierze moj palec i pokazuje nim obrazki. Moze to kwestia tego ze zawsze jak mu je opowiadalam to pokazywalam swoim? Robi tak tylko przy ksiazeczkach. Czy to normalne? Czy nie mogę na to pozwalać?  Wiem ze to jeden z objawów autyzmu ale synek nigdy wczesniej tego nie robil.
Pozdrawiam
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Lipca 30, 2014, 10:04:56 »

Droga Pani Natalio, ponieważ schematyczne zachowania utrudniają dzieciom z autyzmem funkcjonowanie i rozwój poznawczy powinna Pani zmienić sposób ćwiczenia z książeczkami. Rzeczywiście Synek chce, by było tak, jak na początku, ale przywiązanie do rytuałów musimy w terapii niwelować.  Proszę poprosić kogoś z domowników lub rodziny (tatę, babcię, ciocię, matkę chrzestną) by poćwiczył z Synkiem. Zmiana osoby pomoże odejść od konwencji.
Nie chodzi o same książeczki, ale o walkę ze schematami.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
natalia1301
Newbie
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Lipca 31, 2014, 07:45:56 »

Bardzo dziękuję za wskazowki.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!