Wróć do strony głównej.
Maja 03, 2024, 07:54:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: przeprowadzamy się z 7latkiem  (Przeczytany 5735 razy)
ElaTok
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Lutego 12, 2016, 11:38:31 »

Witam. Planujemy przeprowadzkę do Francji zabierając ze sobą dzieci . Mam  obawy o funkcjonowanie mojego 7letniego syna w przyszłej szkole. Ma to być międzynarodowa szkoła dwujęzyczna.  Teraz uczestniczy w Polsce z terapii logopedycznej. Poczynił duże postępy,potrafi wypowiadać opozycję "sz-s" i inne z czym jeszcze pół roku temu miał wielkie problemy. Potrafi czytać prawie płynnie ma opanowana pisownię. Nie ma zaległości z innych dziedzin edukacji. Martwi nas jednak ze ma wielki opór przed wypowiadaniem się w obecności obcych osób, z miejscach publicznych na głos. Zdaje sobie sprawę ze ta nieśmiałość czy też wstyd przed mówieniem poza bezpiecznym środowiskiem jak dom ma związek z tą wadą wymowy. Boję się że w nowym miejscu ta blokada powiększy się i syn nie podola nauce nowego języka. Proszę o wskazówki jak zmotywować, zachęcić pomóc mu w pokonywaniu tej nieśmiałości mówienia zwłaszcza że mówi już wyraźniej. Czy można nazwać to zaburzeniem czy to kwestia charakteru? Czy konieczna jest specjalistyczna diagnoza dziecka?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Lutego 12, 2016, 10:53:53 »

Droga Pani Elu, mam nadzieję, że ta międzynarodowa szkoła to CSI w Lyonie. Tam pracuje terapeutka MK Anita Borghese <borghanika@yahoo.fr>, z pewnością Pani pomoże. Doskonale sobie radzi z dziećmi, które wycofują się kontaktu, stosując odpowiednie techniki.
Bez wątpienia trzeba Synkowi pomóc. Radzę przed wyjazdem dać synkowi kilka lekcji francuskiego, by się nieco osłuchał i już w Polsce przełamał lęk wobec nowego języka.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
ElaTok
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Lutego 13, 2016, 08:02:05 »

Tak Pani Jagodo, będziemy starali się o zapis dzieci właśnie do CSI Lyon. Dziękuję za namiary do tej Pani terapeutki. Czasami to mam wrażenie że ten świat jest jednak mały
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!