Wróć do strony głównej.
Maja 19, 2024, 10:35:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ubytek słuchu  (Przeczytany 9405 razy)
Rimo
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Czerwca 19, 2011, 11:53:30 »

pani profesor

U mojego 24 miesięcznego dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym wykryto przed 3 tygodniami ubytek słuchu na prawym uchu rzędu 40 decybeli. Synek nie dostanie aparatu bo ma czekać aż będzie większy i może wtedy. Chłopiec wypowiada tylko pojedyncze sylaby, czasami wyrazy dźwiękonaśladowcze, jakieś słowa. Czy rzeczywiście mam czekać na aparat słuchowy, a jeśli nie to jak przekonać moją panią doktor do tego żeby nie czekać aż Patryk podrośnie.
Dziękuję
Rimo
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Czerwca 26, 2011, 09:52:07 »

Szanowna Pani, przepraszam, za zwłokę w odpowiedzi, ale dopiero wczoraj wróciłam z podróży. Ubytek 40 dB nie jest głęboki, ale z pewnością utrudnia dziecku nabywanie systemu językowego. Wydaje się jednak, że chłopiec potrzebuje dodatkowej stymulacji. Proszę mimo ubytku zastosować program "Słucham i uczę się mówić- Sylaby i rzeczowniki" (www.arson.pl). Prawe ucho jest niezwykle ważne dla odbioru mowy, proszę więc udać się do poradni dla dzieci z wadami słuchu i nalegać na uzyskanie aparatu, albo choćby wypożyczenie z tzw. "banku aparatów".
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Rimo
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Czerwca 27, 2011, 09:36:16 »

Pani profesor bardzo dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!