Forum Serwisu Logopedycznego

Pytania do naszych terapeutów => Autyzm => Wątek zaczęty przez: 0lenstwo Listopada 08, 2012, 06:56:31



Tytuł: terapia behawiolralna
Wiadomość wysłana przez: 0lenstwo Listopada 08, 2012, 06:56:31
Witam!
Jestem mamą 3-letniej dziewczynki u której stwierdzono autyzm... każdy rodzić w takim momencie zastanawia się co zrobić, jak działać żeby jak najlepiej pomóc swojemu dziecku. W związku z tym mam pytanie: co Pani sądzi o terapii behawioralnej?


Tytuł: Odp: terapia behawiolralna
Wiadomość wysłana przez: Jagoda Listopada 08, 2012, 11:10:30
Droga Mamo Trzylatki, metoda behawioralna jest oparta na warunkowaniu, a więc jest tresowaniem dziecka. Psychologia behawioralna traktuje dziecko jak zepsutą maszynę, którą trzeba naprawić. Z metodą humanistyczną może Pani zapoznać się poprzez lekturę "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych". Opisałam tam wszystkie metody oraz Metodę Krakowską. NA tym forum znajdzie Pani listy mamy Huberta i przebieg terapii. Po wielu miesiącach korespondencyjnego ustalania terapii zobaczyłam Hubercika i z satysfakcją mogłam podziwiać efekty stymulacji.
Zachęcam do natychmiastowego podjęcia terapii poprzez stymulację rozwojową.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska


Tytuł: Odp: terapia behawiolralna
Wiadomość wysłana przez: 0lenstwo Listopada 09, 2012, 07:03:20
Mieszkamy 60km od Krakowa, ale nie byłoby dla nas problemu w dowożeniu dziecka. Gdzie można podjąć terapię poprzez stymulację rozwojową i ogólnie jak się do tego zabrać? Do kogo zgłosić? Jaka dokumentacja potrzebna?


Tytuł: Odp: terapia behawiolralna
Wiadomość wysłana przez: Jagoda Listopada 09, 2012, 09:04:39
Droga Mamo Trzylatki, nie jest potrzebna dokumentacja, ważne byłoby przeprowadzenie wstępnej diagnozy do ustalenia poziomu funkcji intelektualnych. Taką diagnozę można zrobić w Centrum Metody Krakowskiej u dr Marty Korendo lub u mgr Agaty Dębickiej - Cieszyńskiej. One ustalą poziom funkcji intelektualnych i opracują program stymulacji. W Centrum (ul Meissnera)  lub w Gabinecie Gżegżółka (ul. Piłsudskiego) lub w Gabinecie Sylaba (ul Dietla) są prowadzone zajęcia, które potem kontynuuje się w domu. Zajęcia trwają 60 minut i obejmują stymulację słuchową, wzrokową, językową, motoryczną.
Wszystkich terapeutów pracujących Metodą Krakowską znajdzie Pani na stronie www.szkolakrakowska.pl
Córeczka jest mała i ma duże szanse na powrót na prawidłową ścieżkę rozwojową, ale trzeba natychmiast rozpocząć intensywną terapię.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska