Wróć do strony głównej.
Maja 07, 2024, 06:16:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zespol Aspergera- prosba o pomoc  (Przeczytany 13425 razy)
Joanna__
Newbie
*
Wiadomości: 8


« : Kwietnia 29, 2011, 02:53:00 »

1
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2013, 01:27:44 wysłane przez Joanna__ » Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Maja 05, 2011, 11:32:09 »

Szanowna Pani, rozumiem Pani niepokój, który w dodatku jest w pełni uzasadniony. Oczywiście, trudno mi jednoznacznie zdiagnozować Pani Syna, ale objawy są niepokojące. Należy zacząć działać natychmiast, bez względu na proces podejmowania decyzji co do miejsca zamieszkania. Sytuacja językowa, w której się Państwo znaleźliście, na pewno stanowi dodatkową trudność dla dziecka i dlatego należy rozpocząć terapię natychmiast. Te oddziaływania powinny być w pewnym sensie dwutorowe, choć oczywiście w praktyce tych "torów" nie da się od siebie oddzielić. Otóż:
1) trzeba rozpocząć terapię językową i poznawczą
2) należy rozpocząć terapię społeczną
W zamieszczonych na stronie artykułach opisałam najważniejsze obszary zaburzeń dzieci z ZA. Trzeba pamiętać, że ani języka, ani norm społecznych nie uczą się te dzieci samodzielnie i poprawnie. W związku z tym należy:
- ograniczyć (najlepiej wykluczyć całkowicie) oglądanie telewizji, a TYM BARDZIEJ korzystanie z gier komputerowych. Na tym etapie terapii to całkowicie niemożliwe.
- ograniczyć słodycze, gluten i kazeinę. Tomografia nie wydaje mi się konieczna, ponieważ nie opisuje Pani takich zaburzeń, które by jej wymagały
- rozpocząć naukę czytania metodą symultaniczno- sekwencyjną (program prof. J. Cieszyńskiej "Kocham czytać" oraz seria "Moje sylabki")
- rozpocząć trening sprawności lewej półkuli mózgu (sekwencje, szeregi, kategoryzacjie, różnicowanie, relacje)
- program słuchowy "Słucham i uczę się mówić" E. Wianeckiej - poziom musi Pani dobrać trochę intuicyjnie do poziomu mowy dziecka, albo proszę mi napisać, jak i co mówi Syn, wtedy wskażę dokładnie. Opisany program musi koniecznie być słuchany PRZEZ SŁUCHAWKI!!!
- w zakresie treningu społecznego należny konsekwentnie wprowadzać zasady, którym Syn MUSI się podporządkować. W podejście do dziecka nie może Państwa cechować żadna chwiejność  decyzyjna albo różnice zdań. Dołączajcie  Państwo kolejne reguły, które syn będzie musiał respektować. W wypadku dzieci z ZA tylko jasno i konsekwentnie wprowadzane zasady udaje się przyswoić.

Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytania, proszę o kontakt. Postaram się Pani pomóc. Oczywiście, odroczenie od obowiązku szkolnego jest możliwe i jeśli dziecko będzie tego wymagało, należy to zrobić.

Pozdrawiam serdecznie!

Marta Korendo
Zapisane
Joanna__
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Maja 07, 2011, 10:48:44 »


1
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2013, 01:28:04 wysłane przez Joanna__ » Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #3 : Maja 12, 2011, 10:44:45 »

Witam Panią, widziałam, że wiele wątpliwości Pani rozwiała już Pani prof. Jagoda Cieszyńska. Ja tylko dodam, że w czasie wakacji na pewno uda się Pani uzyskać pomoc diagnostyczną i terapeutyczną.  Jeśli chodzi o program słuchowy "Słucham i uczę się mówić" - właściwe dla Syna będą te części dotyczące odmiany rzeczownika i czasownika.

Pozdrawiam serdecznie!

Marta Korendo

Zapisane
Joanna__
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #4 : Maja 14, 2011, 08:05:26 »

1
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2013, 01:28:20 wysłane przez Joanna__ » Zapisane
casilda
Newbie
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #5 : Marca 28, 2022, 01:30:32 »

U mnie okazało się teraz też, że dziecko ma zespół Aspergera i powoli przyzwyczajam się do nowej sytuacji. Zastanawiam się teraz czy szkoła dla dzieci z aspergerem warszawa, dokładnie ta -
 https://szkola-terapeutyczna.pl nie byłaby najlepszym miejscem dla mojego syna. Co myślicie?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!