Wróć do strony głównej.
Maja 12, 2024, 12:46:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak dokładne są te internetowe testy na autyzm?  (Przeczytany 1288 razy)
masikoben
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lutego 07, 2022, 08:25:11 »

Zauważyłem pewne objawy, a przyjaciel z autyzmem zapytał mnie kiedyś, czy na pewno nie jestem na spektrum. Wysłał mi link do internetowego quizu (quiz o aspie), w którym wyniki jednoznacznie wskazywały na pewną neurodywersyfikację VidMate  Mobdro. Wziąłem też udział w teście CAT Q i RADS R, gdzie uzyskałem stosunkowo wysoki wynik.

Mam powody, by nie zostać zdiagnozowane, ale myślę, że ułatwiłoby mi to, gdybym wiedziała, co się ze mną dzieje. (Wiem, że coś jest, tylko nie wiem co dokładnie.) Nie chcę jednak nazywać siebie autyzmem, jeśli nie mam pewności, bo w przypadku, gdy nie, nie chcę krzywdzić ludzi, którzy są faktycznie w spektrum.

Więc moje pytania brzmią, jak wiarygodne są te testy? Czy powinienem przynajmniej zapytać profesjonalistę, czy to możliwe? Jestem już na terapii, bo jestem trans, ale chyba nie specjalizuje się w tej dziedzinie, czy powinienem o tym wspomnieć? A może po prostu to zauważy?
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2022, 08:13:10 wysłane przez masikoben » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!