Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 12:38:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: problem z szeregiem szumiących  (Przeczytany 5863 razy)
Kasik
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Marca 28, 2015, 07:35:58 »

Witam
Mój 5 letni syn ma problemy z szeregiem szumiących SZ CZ RZ. Oczywiście zamiast czapka mówi capka a zamiast szalik mówi salik zamiast żaba mówi zaba.

Niestety syn dużo choruje i na logopedie przedszkolną nie ma co liczyć bo w większości omija zajęcia. Chciałabym w domu robić z nim różne zajęcia. W tym celu wydrukowałam różne materiały z internetu. Ostatnio dowiedziałam się że jeżeli nie jestem logopedą to mogę dziecku zrobić więcej krzywdy niż pożytku bo ćwiczenia powinny być dobrane indywidualnie do dziecka przez logopedę. Po za tym w tych wszystkich materiałach większa uwaga jest na utrwalanie a nie na wywoływanie. Niestety mieszkam na wsi i trudno tu o logopedę poza tym nie stać mnie na prywatne wizyty. Wiem jednak jak bardzo wada wymowy może utrudnić naukę czytania i pisania.

Czy zna Pani jakaś książkę lub  grę które moze nam pomóc w domowej nauce?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 08, 2015, 12:22:23 »

Droga Pani Kasiu, jeśli chce Pani ćwiczyć z Synkiem sama proszę skorzystać przede wszystkim z programu słuchowego: "Słucham i uczę się mówić" - "Trudne głoski" (płytka kosztuje tylko 25 zł) znajdzie ją Pani w sklepie internetowym (www.arson.pl). Synek powinien słuchać w słuchawkach 2 x o 5 minut dziennie. Prawidłowe ułożenie języka, żuchwy i warg znajdzie Pani opisane w książce J. Cieszyńska "Metody wywoływanie głosek" w sklepie internetowym na naszej stronie.
Najważniejsze by prowadzić ćwiczenie codziennie, około 15 minut, a podczas rozmów z dzieckiem prawidłowo i dobitnie artykułować głoski. Ćwiczenia są bardzo ważne, bo rzeczywiście opóźniony rozwój mowy może negtywnei wpłynąć na opanowanie umiejętności czytania.
serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!