Wróć do strony głównej.
Maja 11, 2024, 08:00:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wątpliwości odnośnie 2miesięcznej dziewczynki  (Przeczytany 7828 razy)
Patka
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Grudnia 22, 2015, 11:24:14 »

Witam Pani Jagodo

Chciałabym prosić Panią o wskazówki odnośnie mojej nieco ponad 2miesięcznej córeczki (dokładnie 10 tygodni). Nie znalazłam wątku dotyczącego tak małych niemowląt więc zakładam nowy.

Córka urodziła się 5 dni po terminie. Ciąża bezproblemowa do pewnego czasu. Na przełomie 7/8 miesiąca zachorowałam na pokleszczowe zapalenie opon mózgowych (ciężki stan przez 2 tygodnie) po czym do porodu ruchy dziecka znacznie się osłabiły. Poród wywoływany 36 godzin po odejściu wód (mieszkamy za granicą i takie panują tu normy) z powodu braku ruchów dziecka. Poród z komplikacjami ale Mała dostała 10 punktów. Nie miała żadnej kontroli neurologicznej ponieważ stwierdzono, że nie ma takiej potrzeby i dziecko jest zdrowe.

Przez pierwszy miesiąc spała, jadła i marudziła jak to niemowlę. W drugim zauważyłam dziwne zachowania, które trwają do dziś:

- słaby kontakt wzrokowy - nigdy nie spojrzy na nas pierwsza, trzeba ją sobą zainteresować, żeby spojrzała na chwilę. Wpatruje się w światło, okna, lampy, sufit, ściany ale wodzi też wzrokiem za zabawkami więc widzi.

- brak reakcji na dźwięki i ich wydawania - nigdy nie zareagowała na nasz głos, dźwięk grzechotki itp. - budzą ją wybrane dźwięki ale śpi przy szczekaniu psa, dzwonku, telefonie.

- obojętność - bez różnicy kto ją bierze na ręce - my czy obcy ludzie, nie interesuje się tym co się dzieje dookoła tylko patrzy takim obojętnym smutnym wzrokiem jakby w przestrzeń.

- niczego się nie boi - nic jej jeszcze nie przestraszyło tak żeby się np. rozpłakała - hałas, zmiana położenia, jak coś koło niej upadnie itp.

- nagłe ataki histerii nie wiadomo skąd - również przez sen - a po kilku minutach cisza i jakby nic się nie stało.

- ciągłe machanie rękoma i nogami a przy tym stękanie i sapanie - robi to bez kontroli, uderza się mocno w głowę ale nie reaguje, drapie się, wsadza ręce do oczu i do buzi tak, że kaszle i czasem ma odruch wymiotny. Jakby miała rączki ale nie wiedziała że je ma i co z nimi zrobić.

- przy karmieniu piersią bardzo się pręży, bije mnie i siebie, krzyczy, płacze, puszcza pierś i łapie znowu po kilka razy, ma problem ze skoordynowaniem ruchów.

- od jakiegoś 1,5 miesiąca ma biegunkę z śluzem, która nie mija.

Wszyscy mi mówią, że wyrośnie z tego i to przejdzie ale mi serce podpowiada, że coś tu nie gra.

Zaczęłam od kilku dni stosować się do zalecanych przez Panią ćwiczeń w innych wątkach dotyczących niemowląt, wprowadziłam w domu terror w postaci zakazu telewizji, muzyki, komputera w obecności Małej. Zamówiłam "Wczesną interwencję terapeutyczną", karty i płyty do stymulacji. Gadam do niej jak najęta. śpiewam i wymuszam kontakt wzrokowy. Czasem nawet się  do mnie uśmiechnie Uśmiech

Czy mam powody do obaw? Co mogę jeszcze zrobić, żeby pomóc Małej w prawidłowym rozwoju? Czy to nie za wcześnie żeby zaczynać z nią ćwiczenia z materiałów, które są już w drodze do mnie?

W styczniu czekają nas pierwsze szczepienia ale teraz nie wiem czy nie powinnam odwlec ich w czasie..

Jeżeli takie zachowania będą się utrzymywać kiedy powinnam zgłosić się najwcześniej do Państwa na diagnozę?

Dziękuję za odpowiedź i życzę pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pozytywnych chwil w Nowym Roku!

Pozdrawiam serdecznie

Patrycja
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Grudnia 28, 2015, 11:46:06 »

Droga Pani Patrycjo, być może wszystko się unormuje, ale Pani nie może czekać! Przede wszystkim koniecznie trzeba sprawdzić słuch! Każda choroba w 6-7 miesiącu życia płodowego ma wpływ na kształtowanie się percepcji słuchowej. W Polsce takie badania (chwała niech będzie Jurkowi Owsiakowi) wykonuje się rutynowo każdemu niemowlakowi.
Może Pani wykonywać wszystkie ćwiczenia, słuchowe na razie z wolnego pola, słuchawki nakładamy dziecku o ukończeniu 5 miesiąca, gdy już dobrze utrzymuje głowę i siedzi na naszych kolanach opierając się plecami o dorosłego.
Z pewnością Córeczka ma problemy, ale wczesna terapia prowadzi dzieci na prawidłową ścieżkę rozwoju, co potwierdziły wszystkie maluchy.
Proszę skorzystać z naszych kart stymulacji rozwoju funkcji wzrokowych.
To najlepszy czas na stymulację i wykorzystanie plastyczności mózgu.
Pani Patrycjo stymulację rozwoju prowadzimy także z dziećmi, u których nie obserwuje się nienormatywnych zachowań, to stymulacja, dla każdego dziecka  korzystna.
Diagnozę warto przeprowadzić miedzy 6 a 7 miesiącem życia.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Patka
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Grudnia 30, 2015, 10:54:21 »

Witam serdecznie Pani Jagodo i dziękuję bardzo za odpowiedź.

Tak jak Pani pisze - nie chcę tracić czasu na czekanie. Póki co czekam jeszcze na przesyłkę od Państwa i jak tylko dostanę karty do stymulacji i płyty zacznę je stosować. Na razie mówię i śpiewam do Córeczki na ile mi starcza sił i pokazuję inne obrazki w kontrastowych barwach. Poza tym noszę ją na rękach i w chuście, opowiadam o wszystkim co robimy i widzimy, masuję codziennie, zmuszam do patrzenia na mnie i daję z siebie ile mogę. Mam nadzieję, że tak jak Pani pisze, te działania przyniosą efekt.

Słuch był sprawdzany po urodzeniu i wszystko było w porządku. Nie wydaje mi się, ze to problem ze słuchem ponieważ gdy śpi potrafi ją zbudzić cichy dźwięk,a gdy nie śpi nie reaguje nawet na bardzo głośne.

W styczniu córka będzie miała kontrolę u neurologa ponieważ lekarz pediatra widziała ją w tamtym tygodniu i również stwierdziła, że jest z nią bardzo słaby kontakt i nie rozwija się adekwatnie do swego wieku.

Mam do Pani jeszcze jedno pytanie: czy lepiej wybrać się do Państwa na diagnozę do Krakowa czy do Warszawy? Mieszkamy w Szwecji i z tego co się dowiedziałam tutaj nie diagnozuje się tak małych dzieci. Nie chcę czekać dłużej i w razie potrzeby zacząć jak najwcześniej terapię Metodą Krakowską nawet jeżeli będzie się to wiązało z okresową przeprowadzką lub częstymi wizytami w Polsce. Pochodzę z Białegostoku i do Warszawy miałabym dużo bliżej. Czy Pani Agata Dębicka-Cieszyńska diagnozuje dzieci półroczne i czy terapeuci pracujący w Warszawie zajmują się tak małymi dziećmi? Kogo mogłaby Pani polecić?

Dziękuję serdecznie za Pani czas poświęcony na odpowiedź.

Pozdrawiam

Patrycja

Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Stycznia 04, 2016, 10:22:05 »

Droga Pani Patrycjo, proszę napisać do pani Agaty Dębickiej-Cieszyńskiej <bollewejnogi@gmail.com> i umówić się na diagnozę w Warszawie. Pani Agata pokaże Pani jak stymulować rozwój. Gdy to będzie potrzebne po diagnozie poszukamy terapeuty w Warszawie, który Pani pomoże.

Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
Patka
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Stycznia 05, 2016, 01:33:36 »

Witam ponownie Pani Jagodo i dziękuję za odpowiedź oraz za e-mail do Pani Agaty, z którą oczywiście się skontaktuję. Domyślam się, że jest Pani bardzo zabieganą osobą i to niesamowite, że udziela Pani odpowiedzi na forum nieznajomym ludziom szukającym pomocy dla swoich pociech. Aby więcej takich osób jak Pani!

Pozdrawiam z całego serca

Patrycja
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!