Wróć do strony głównej.
Maja 12, 2024, 07:34:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mateusz 28 miesięcy - autyzm  (Przeczytany 6974 razy)
kasiak1
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Grudnia 20, 2014, 10:08:53 »

witam,
mój synek ma 28 miesięcy, jak miał 13m zdiagnozowano u niego autyzm. Walczymy już dość długo, poprawa jest widoczna - jest kontakt wzrokowy, jakiś czas temu zaczął mówić, próbuje powtarzać właściwie wszystko, z czego około 50 słów brzmi tak jak powinno, naśladuje zwierzątka, wskazuje palcem. Naszym największym problemem jest słabe rozumienie mowy. Chcemy rozpocząć terapię metodą krakowską. Niestety w naszym mieście (Olsztyn) nie ma żadnego terapeuty Smutny Czy moglibyśmy otrzymać od Pani jakieś wskazówki na początek, żeby pracować w domu? Prosiłabym też o radę, gdzie najbliżej znajdziemy terapeutę metody krakowskiej, który "obejrzy" synka i ukierunkuje naszą pracę. Wiem, że dużo rodziców chwali p.Martę Korendo, ale Kraków to prawie jak koniec świata, biorąc pod uwagę komfort podróżowania po PL :/
 Będę wdzięczna za pomoc.
pozdr.
Katarzyna
Zapisane
milka399
Newbie
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #1 : Grudnia 21, 2014, 02:59:43 »

Witaj.
Też jestem z Olsztyna i też pracuję sama w domu. Byliśmy z synem (2,8) u Pani Magdy Szymczak w Gdańsku, dostałam plan działania, ale z pewnością wymaga juz modyfikacji. Również wspieram się na tym forum.
Pozdrawiam
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #2 : Grudnia 21, 2014, 10:33:52 »

Droga Pani Kasiu, na początek warto spotkać się z panią Magdaleną Szymczak z Gdańska. Dowie się Pani jak pracować z programem słuchowym, jak pisać dziennik funkcje lewopółkulowe. Potem będzie Pani mogła pracować sama i od czasu do czasu jeździć na kolejne konsultacje.
Wszystkie techniki opisałam w ostatniej książce, ale początek jest trudny i trzeba mieć wsparcie terapeuty.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
kasiak1
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Grudnia 22, 2014, 01:06:52 »

Pani Profesor,
dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Mam już zakupioną książkę "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych. Metoda krakowska". Skontaktowałam się tez z p.Magdaleną, po Świętach będziemy umawiać się na wizytę. Mam nadzieję że ruszymy z pracą Uśmiech)
Bardzo dziękuję za pomoc, życzę Pani zdrowych i pogodnych Świąt Uśmiech
pozdrawiam.

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!