Wróć do strony głównej.
Maja 10, 2024, 03:21:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Synek zaczal mowic i czytac MK , prosze o polecenie terapeuty na skype'a w uk  (Przeczytany 7113 razy)
Violeta
Newbie
*
Wiadomości: 7


« : Stycznia 06, 2015, 08:41:10 »

Witam serdecznie Pani Prof.Jagodo,


Po tak dlugiej przrewie na forum :

Jak, zaczac uczyc MK w UK ?   


Rozpoczelismy nowy watek tak jak nowe doswiadczenie zyciowe .

Z cala swiadomoscia i dowsiadczeniem polecam Metode Krakowska dla Rodzin mieszkajacych po za ojczyzna.

Nasz Synek czyta proste zdania (nie wierzylismy w to przez kilka dni po pierwszym czytaniu Leonka ,chodzilismi oszolomieni radoscia) .

Leonek mowi ! proste slowa ze zrozummieniem i uzywa je do komunikacji,ogolnie zyjemy,komunikujemy sie ,tlumaczymy  Synkowi i przygotowujemy Go do nowych zapalnowanych wydarzen ,po przez terapie Metoda Krakowska.

Terapia Metody Krakowskiej wyprowadzila naszego Synka i przygotowala (po przez zajecia stolikowe-sam fakt siedzenia przy stoliku i zainteresowania cw.) do normalnego przedszkola angielskiego z pomoca 1:1 .
My wyprosilismy o polskie wsparcie w przedszkolu, pomoc przedszkolanki co mialo odwrotna  dzialanie-Pani byla dumnna ,ze tylko 2 razy przez semestr zwrocila uwage Leonkowi w polskim jezyku ,caly czas mowila po angl. ;(( i uzywala obrazkow . Bez komentarza.

Ten caly mix jezykowy wsparty obrazkami (makaton sami odradzalismi ale w angl. to odruch "profesjonalistow"  przy osobach niepelnosprawnych ) komputerami ,Synek w przedszkolu spedzal czas przy "Ipodzie",komputerze nie wiemy jak dlugo ;( gdy wypytywalam jak minol dzien :najwazniesze ,ze byl wypadek przy toalecie tz. siuiu do majtek i ze nic na lunch nie zjadl ... gdy chcial wiecej informacji np.o cw.jakie sa zalecane przez angl.logopede zbywano mnie...
Ani jednego slowa nie nauczon w j.angl. (bardzo sie ciesze) tylko powtarzal Synek po polskiej przedszkolance jak pytala po angl.i zaczynala np.ka... Leo mowil caly wyraz kamel (pisze po polsku Mrugnięcie itp. to talny bez sens uczenia pamieciowego bez zrozumienia, z" wyrazy z powietrza"-widzialam jaki byl podenerowany.

Wracajac do tematu nasz Synek mowi (zycze tego kazdemu Rodzicowi z calego serca aby napisal te slowa ,ze Jego Dziecko mowi !).
To stanowczo za malo ( kilka slow ) aby kontynuowac wyslanie do normalnej szkoly katolickie z polska asystentka 1:1 ,ktora bedzie mowic do Synka w jezyku angielski-piorytet ,uzywac obrazkow.Szkola ma juz zakupiony dla Synka( sprzet nie pamietam dokladnie nazwy) ze w formie obrazkow bedzie mogl opisac co sie wydarzylo w szkole i w ten sposob komunikowawac sie ...( poniewaz Leonek ma orzeczenie,wiec przysluguja Mu pieniadze z urzedu na nauke £ 22.tys.rocznie na nauczyciela ,sprzet idywidualnie potrzeby dla Leonka tzn.komp.itp.) Dziekujemy ale dla nas to za malo.Bierzemy odpowiedzialnosc w swoje rece i wracamy do codziennej pracy przy stoliku.Leonek ma rozumiec i komunikowac sie werbarlnie w jezyku polski a na angl.mamy czas.

Dzieki terapie Metoda Krakowska czujemy sie silni i niezalezni bo widzimy i slyszymy w zyciu codziennym efekty naszj wspolracy z Leonkiem.

Pisze o pomoc w sparciu ,szukamy profesjonalnego terapeuty,ktory poprowadzi Synka przez najblizszy rok "terapie poprzez internet".
Nie cw.od ponad miesiaca z Leonkiem i nie jestem pewna co wymaga powtorki i utrwalenia i na jakim poziomie ? Dolaczony filmik jest pierwszy od mieisac "stolikiem" po mixie cw.w angl.formie ,oglnie bez programu.
Do polski dopiero w okresie letnim chcielibysmy umowic wizyte u Pani Porf.Jagody.

Zdecydowalismy z Mezem o ropoczeciu nauki domowej i zrezygnowalismy ze szkoly Synka aby ogarnac chaos po dosw. z przedszkolem.
Jestesmy pozytywnie nastawieni na ciezka prace ,nawet w tym wieku Synka 4.5 lat mozemy jeszcze duza osiagnac i bierzemy odpowiedzilanosc w swoje rece .

Dieta przy pracy z Dzieckiem Wyjatkowym jest bardzo wazna!

Tutaj rowniez prosze o opinie Pani Prof.Jagodo co do diety  GAPS i terapi Metoda Krakowska, moim zdaniem jedno wyklucza drugie ,poniewaz terapia jest intensywna 3h codziennie! systematycznosc jest sukcesm!!!
Dieta GAPS jest bardzo restrekcyjna ( prowadzacy diete nie polecaja innych terapi do poki nie zakonczy sie diety ...) w prowadzeniu ma okres 2-3 dniowy na zupie-rosol, czy przy takim oslabieniu organizumu (oczyszczaniu) poleca Pani Prof.Jagoda wykonywanie cw.przy stoliku Co?


Prosze Mamy rowniez o opienie i porade co do wyboru diet .

Synek obecnie jest ( my tez) bez laktozy,glutenu ,cukru  .

Co sadzicie o diecie GAPS ?  

Tutaj w anglii juz nie bierzemy pod uwage opini Pediatry odnosnie diet.

Zdrowia nam wszystkim zycze w nowym Roku.


Dziekuje pieknie Pani Prof.Jagodo,za poswiecony czas .

Wioleta
    
 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2015, 10:06:26 wysłane przez Violeta » Zapisane
dominika
Newbie
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #1 : Stycznia 06, 2015, 11:24:44 »

Witaj Wiola.

Cieszą mnie ogromnie postępy Leonka Uśmiech sama radość!!!

Prowadzimy Michasia MK od stycznia 2014 roku, diete GAPS wprowadziliśmy we wrześniu. Uderzyło mnie to, ze piszesz iż MK i ta dieta sie wzajemnie wykluczają. Nie zgodzę sie z tym. To prawda, ze jesli wprowadzisz mu diete intro to faktycznie przez ok. Tydzien moze czuć sie gorzej, słabiej i miec problemy z wypróżnieniem lub biegunki. Nie musisz zaczynać diety od intro. Mozesz przejsc na pełna diete GAPS, co zmniejszy problemy związane z przejściem na diete.

Jednakże najważniejsze jest wyleczenie jelit twojego synka i nawet ten wspomniany poświęcony tydzien sprawi, ze bedzie bardziej świadomy i szybciej bedzie die uczył. Mój Michas juz po tygodniu był bardziej kontaktowy, uśmiechał sie i polepszył mu sie kontakt wzrokowy. Było to dla nas tak niesamowite, ze aż trudno opisać to slowami. Tak jakby otworzyło mu sie drzwi do świata! Zreszta jego postępy w tym czasie mozesz przeczytać tutaj (jesli jeszcze tego nie zrobiłaś): http://www.michal.howtoteachkids.co.uk/pazdziernik-2014/

Dieta GAPS jest na conajmniej 2 lata wiec rezygnacja w tym czasie z terapii byłaby zupełnie bez sensu. Michas ćwiczył w kilka dni po rozpoczęciu diety, a cwiczenia szły jak burza. Nie to dziecko! Obecnie po kilkumiesięcznym regresie znowu wraca mu mowa.

Pamiętaj, ze aby dziecko ładnie ćwiczyło i efektywnie sie uczyło, to musi miec zdrowe albo leczone jelita. Jesli tak nie bedzie to nauka bedzie jak jazda samochodem we mgle. Nie pojedziesz za szybko i pewnie bo nic nie widzisz. Dlatego tez dieta jest taka ważna. My byliśmy na diecie 3bez i dawała dobre rezultaty, ale dopiero GAPS uwolnił i nadal uwalnia nam synka. Zreszta jak przejdziesz przez diete wprowadzająca to zobaczysz jakie super potrawy mozna robic. U nas cała rodzina przechodzi powoli na ta diete. Ja przeszłam razem z michasiem, aby wiedzieć jak on moze sie czuć. Bardzo sobie chwale i nie brak mi niczego, chyba oprocz Ptasiego Mleczka (bo to moje ulubione:)

Rozpisałam sie troszkę, ale chciałam abyś miała pogląd ba diete od strony mamy i dziecka, ktore pracują MK w domu. Jestem bardzo zadowolona i innej diety juz chyba nie wybiorę Uśmiech

Jeszcze raz gratuluje Leonkowi! Taki mądry chłopczyk!

Pozdrawiam cie ciepło Uśmiech

Dominika z UK Uśmiech
Zapisane
Violeta
Newbie
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Stycznia 07, 2015, 01:20:20 »

Witaj Dominiko ,

Super,ze odpisalas , to jest dla nas bardzo wazna decyzja zyciowa, ktora podejmujemy .
I zalezy nam , na opini Profesjonalistow i praktykujacych Mam Mrugnięcie

Pisalam o ropoczeciu diety i intensywnej 3h codziennej pracy Metoda Karkowska (obecnie Leo jest po "miksie jezykowym" z przedszkola i ma braki w prowadzeniu terapii,wiec jak zaczne diete i intensywan nauke  jednoczesnie to jest zbyt duze obciazenie moim zdaniem i moze pogorszyc sytacje Leonka).

Sama Dominiko napisalas z praktyki wynika ,ze Dziecko moze tydzien czuc sie gorzej -dobrze zrozumialam ?Mam swiadomosc ,ze kazde Dziecko jest inne i inaczej przechodzi diete i terapie. Lecz im wiecj opini tym lepszy bedzie nasz wybor.

Rozpoczynamy edukacje domowa ,aby intensywnie cwiczyc Metoda Krakowska przy wspolpracy Terapeuty a dieta jest niezbedna dla naszego Synka .Dlatego napisalam ten post na forum, aby zobaczyc opinie i sugestje innych Profesjonalistow i praktykujacych Rodzicow ,zeby wdrozyc Leonka w diete i w terapie  najbezpieczniej jak to mozliwe.
 
Dietetyk GAPS odpisal,ze przejscie na GAPS  (dieta wprowadzajaca ) wiaze sie z bardzo mocnymi reakcjami organizmu i Synek moze nie bedzie wstanie skorzystac z jakiejkolwiek terapii jakie, bede chciala z nim prowadzic.Ten poczatkowy okres jest bardzo trudny i wiele osob przerywa leczenie.

Mamy czas z Synkiem do wrzesnia 2015 zanim rozpocznie szkole i chemy go wykorzystac w 100%.

Dla nas jest wazna dieta i chemy wyleczyc jelita a nie wykluczac alergenty pokarmowe,tez stosujemy 3 bez . Dlatego zdecydowalismy sie na diete GAPS i jednym z powodow, jest zdjecie Michasia na str. "Michalkowy swiat" z 6 listopada Mrugnięcie I innej diety Dominiko juz nie bedziesz /nie bedziemy musialy wybierac skoro tak cudnie dziala.

W Twoim poscie Dominiko w podsumowaniu wyklarowala sie podowiedz od czego zaczac: po pierwszym etapie  diety ,worcic do pracy przy stoliku z MK ,czy masz inne sugestie ?

Odnosnie rezygnacji z Metody Krakowskiej to zle mnie "odczytalas"Mrugnięcie zrozumials chodzi o wprowadzenie diety i pracy w tym samym czasie MK-nie rezygnacji z terapii-bron Boze !!!

Czy Michas cw w kilka dni po ropoczeciu -ile dokladnie dni aby rozplanowac zajecia i czy intensywnie ?
Cudnie i bardzo sie ciesze (czytala juz na blogu ),ze wraca MOWA u Michasia!

Wszystkim naszym kochanym Dzieciaczkom tego z calego serca zycze!
Przed nami jeszcze mnostwo wyzwan,pracy,wspolpracy Mrugnięcie aby mowa Leonak byla spontaniczna i obfita w slowa w jezyku polskim.

Rodzicom mieszkajacym poza ojczyzna (bez wsparcia Rodziny, terapeutow-logopedow w okolicy zamieszkania i wolnotariuszy -nie samowita pomoc dla Rodzin !) polecam bardzo seredecznie wspolprace z Terapeuta po przez inter,jest to indywidualna i systematyczna pomoc.

Bardzo wazne jest dieta,tak jak Dominika opisala w poscie.
U Leonek dopiero po odstawieniu produktow mlecznych /laktozy pomoglo-zaczol czytac samogloski po 7 miesiach.

pozdrawiam seredcznie, Dominiko z uk Mrugnięcie

Wioleta



Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!