Wróć do strony głównej.
Maja 21, 2024, 11:30:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: synek 20 m-cy  (Przeczytany 13168 razy)
mila27
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Marca 20, 2013, 03:32:36 »

Witam, mój synek ma 20 m-cy..... Po obserwacji jego "umiejętności " widzę że ma duże braki w porównaniu z informacjami co powinno umieć 20 miesięczne dziecko.Mój synek mówi tylko "mama" i nie zawsze przy tym się do mnie zwraca, mówi "mama" jak czegoś potrzebuje, jak się bawi, jak sobie chodzi. Potrafi zająć się zabawą sam, ze mną czy siostrą- na dłuższą chwilę. Uwielbia klocki, buduje wieże, pociągi ( ma drewniany do składania)Czasem wydaje mi się że reaguje na imię, ale częściej że jednak nie.....Wydaje różne dźwięki "po swojemu". Jak miał ok. roku zdarzyło się parę razy  słowo tata.  jak miał 18 m-cy wymawiał sylaby pa-pa, ba-ba. Bił brawo,teraz tego nie robi. Na tym mowa stanęła.  Rozumie "daj" i "nie",  "nie wolno". Zaprzecza  główką jak czegoś nie chce, ale nie mówi "nie" ...Ogólnie jest bardzo wesołym dzieckiem, fizycznie jest b.dobrze rozwinięty. Wie gdzie znaleźć swoje zabawki, sprząta je czasem razem ze mną.Nie ma problemu z przytulaniem, uwielbia to , daje buzi tylko mi Uśmiech ale muszę poprosić, uwielbia się łasić, łaskotać.Śmieje się głośno, czasem krzyczy jak siostra go goni, śmieje się jak my naśladujemy zwierzęta ale on nie  umie powtórzyć żadnego. Jestem umówiona na badanie słuchu. Jak szczepiłam synka i podzieliłam się z panią doktor moimi wątpliwościami  to radziła dać synkowi czas do bilansu dwulatka. Moi bliscy mówią by dać mu czas bo to chłopiec,a ja  myślę że już za długo czekałam. Zakupiłam książeczki sylaby i wyrażenia dźwiękonaśladowcze z płytami cd , bo po przeczytaniu forum widzę że na pewno mu nie zaszkodzę, a jednak  chciałabym aby ktoś pomógł mi ustalić , zdiagnozował jak pomóc mojemu synkowi w rozwoju , bo widzę że konieczna jest  "dodatkowa praca" z dzieckiem.Jestem z okolic Krakowa. Pozdrawiam .
Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Marca 22, 2013, 11:37:55 »

Szanowna Pani, proszę nie wierzyć w rady o dawaniu czasu, bo może się okazać, że to czas dany na to, aby pojawiły się problemy. Jeśli dwudziestomiesięczne dziecko praktycznie nie mówi, nie reaguje na imię i nie ma intencji komunikacji (np. w postaci rozwijania innych sposobów komunikacji - pokazywania, własnego języka), to najwyższy czas na diagnozę. Do tego czasu proszę dawać Synkowi codziennie płyty do słuchania - KONIECZNIE PRZEZ SŁUCHAWKI (samogłoski i wyrażenia dźwiękonaśladowcze) i pokazywać oraz wypowiadać samogłoski A, U, I (napisane na kartonikach drukowanymi literami). Zobaczymy w ten sposób, czy pojawi się naśladowanie. Badanie słuchu można oczywiście zrobić, ale gdyby nie słyszał, nie reagowałby też na inne dźwięki, np. głosy reklam czy przejeżdżającą karetkę.

Pozdrawiam i zdecydowanie radzę nie czekać!

Marta Korendo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!