Wróć do strony głównej.
Maja 04, 2024, 10:10:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 14 miesięczne dziecko - jak je uczyć  (Przeczytany 8589 razy)
mama2017
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Stycznia 10, 2017, 07:29:03 »

Witam,

jestem mamą 14 miesięcznej dziewczynki. Chciałabym zacząć z nią naukę liter, sylab itp. Nie wiem od czego zacząć, przeczytałam 2 Pani książki i już wiem jak wielkie znaczenie ma wczesne rozpoczęcie pracy z dzieckiem.
Córka lubi książki, ogląda obrazki, przekłada kartki, natomiast kiedy ja jej czytam szybko się nudzi i przekłada stronę na następną.
Proszę o poradę od czego zacząć, jakie pomoce spośród Pani książek wybrać na początek.
Zapisane
Natalia Antosz
Administrator
Jr. Member
*****
Wiadomości: 74


« Odpowiedz #1 : Marca 30, 2017, 11:13:00 »

Szanowna Pani,

Bardzo cieszę się, iż przeczytała Pani publikacje Profesor Korendo i dostrzega Pani wartość wczesnej stymulacji rozwoju dziecka. Na początku pragnę zaznaczyć, iż Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania®  opiera się na trzech, bardzo ważnych w rozwoju dziecka etapach, mianowicie na: powtarzaniu, rozumieniu i samodzielnym nazywaniu poznanej treści. Przygodę rozpoczynamy od samogłosek - prymarnych AUi, następnie wprowadzamy samogłoski sekundarne OEY, później wykrzyknienia, wyrażenia dźwiękonaśladowcze i wyrazy globalne. Dopiero po opanowaniu tych umiejętności, za które odpowiadają mechanizmy prawej półkuli mózgu, przechodzimy do nauki czytania linearnego, czyli do wprowadzania sylab. Wszystkie etapy nauki czytania opisane zostały przez Profesor Jagodę Cieszyńską w publikacji pt. "Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci" w rozdziale "Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania®". 
Na tym etapie przydatne będą następujące pomoce:  Zestaw "KOCHAM CZYTAĆ", SYMULTANICZNO-SEKWENCYJNA NAUKA CZYTANIA - SAMOGŁOSKI, GDZIE JEST A?, CZYTANIE SYMULTANICZNE - WYRAŻENIA DŹWIĘKONAŚLADOWCZE, seria "CZYTAM MAMIE I TACIE" - "Na wsi", "Pojazdy", "W lesie i na łące".  Wszystkie niezbędne pomoce znajdzie Pani na naszej stronie w zakładce SKLEP, poniżej dołączam link:
http://www.centrummetodykrakowskiej.pl/10,oferta,nauka-czytania.htm.

Zachęcamy również do udziału w szkoleniu dotyczącym Symultaniczno-Sekwencyjnej Nauki Czytania®. Wszelkie informacje na ten temat znajdzie Pani w zakładce "SZKOLENIA".

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia Zasadni
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!