Wróć do strony głównej.
Maja 04, 2024, 04:37:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Test SWM a SON-R  (Przeczytany 6026 razy)
DooRota
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Maja 02, 2017, 10:18:20 »

Szanowna Pani Profesor,
mój Synek w wieku 4 lat i 8 miesięcy został zdiagnozowany w CMK testem SON-R i miał również przeprowadzone badanie dominacji stronnej - wyszła dominacja prawej ręki, lewego oka, lewego ucha i nieustalona dominacja nogi. Obecnie ma 6 lat i 3 miesiące i przeprowadziłam na Nim test SWM z badaniem dominacji stronnej. Wyszła jednorodna dominacja prawostronna - co zresztą obserwuję w domu podczas wykonywania codziennych czynności i tych mniej standardowych, np. zaglądanie przez dziurkę od klucza, słuchanie szumu muszelek itp. Skąd taka zmiana i czy jest możliwa zmiana dominacji stronnej? Jak to się stało? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, ponieważ jestem w dużym kłopocie. Synek jest dzieckiem zagrożonym dysleksją.
serdecznie pozdrawiam
Zapisane
Dorota Nagraba
Newbie
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #1 : Maja 25, 2017, 06:43:20 »

Droga Pani, trudno jest porównać wyniki dwóch testów nie widząc Pani synka. Możliwe, że synek podczas pierwszej diagnozy nie miał ostatecznie ustalonej dominacji oka, pomimo, iż kilkakrotnie przyłożył przedmiot do tego samego oka. W przypadku ucha, istnieją doniesienia w tej kwestii, iż na wczesnym etapie rozwoju można nauczyć dziecko słuchania prawym uchem. Stymulacja rozwoju językowego oraz wczesna nauka czytania pozwala aktywować struktury w lewej korze mózgowej, dzięki czemu mogą zachodzić zaobserwowane przez Panią zmiany.

Dorota Nagraba
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!