Wróć do strony głównej.
Maja 12, 2024, 10:59:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: czy to autuzm ?  (Przeczytany 8936 razy)
anita89
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Padziernika 23, 2013, 08:06:17 »

Witam jestem wychowawca klasy 1 zaraz po studiach to moja pierwsza praca. Mam ucznia jest nadpobudliwy chodzi po klasie, zaklada tornister na głowie, rzuca sie na podlogę, nie słucha, rzuca ksiązkami na lekcji, nie moze skupic sie nad zadaniem, nudzą go apele i próby np. na ślubowanie, nauczyciele również skarżą sie na jego zachowanie na przerwach. Jest to 3 szkola chlopca wcześniej chlopiec uciekał z klasy, również teraz też próbuje uciekać z klasy. Niema w szkole karty jego gotowości szkolnej. Pedagog nie chce pomóc. Kazał wypisać skierowanie do PPP. Chłopiec jest adoptowany, matka tez nie radzi sobie z nim. Chłopiec jest bardzo mądry. Czy to ADHD a może coś innego?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Padziernika 23, 2013, 08:50:19 »

Droga Pani Anito, nie mogę postawić diagnozy na odległość, ale z Pani opisu wnioskuję, że nie jest to ADHD. Matka dziecka adoptowanego pewnie przez kilka słyszała, ze to problem wynikający z wcześniejszych doświadczeń dziecka, ale z pewnością były to inne problemy. Warto namówić matkę na pogłębioną diagnozę. Jeśli dziecko mieszka w Małopolsce radzę diagnozę u dr Marty Korendo, która jest specjalistą w zakresie zespołu Aspergera.
serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!