Wróć do strony głównej.
Maja 12, 2024, 07:43:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: adhd a moze autyzm  (Przeczytany 11093 razy)
anita89
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Padziernika 23, 2013, 08:08:21 »

Witam jestem wychowawca klasy 1 zaraz po studiach to moja pierwsza praca. Mam ucznia jest nadpobudliwy chodzi po klasie, zaklada tornister na głowie, rzuca sie na podlogę, nie słucha, rzuca ksiązkami na lekcji, nie moze skupic sie nad zadaniem, nudzą go apele i próby np. na ślubowanie, nauczyciele również skarżą sie na jego zachowanie na przerwach. Jest to 3 szkola chlopca wcześniej chlopiec uciekał z klasy, również teraz też próbuje uciekać z klasy. Niema w szkole karty jego gotowości szkolnej. Pedagog nie chce pomóc. Kazał wypisać skierowanie do PPP. Chłopiec jest adoptowany, matka tez nie radzi sobie z nim. Chłopiec jest bardzo mądry. Czy to ADHD a może coś innego?
Zapisane
Marta
Full Member
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #1 : Padziernika 30, 2013, 11:52:51 »

Szanowna Pani, zamieszczony przez Panią opis na pewno wskazuje na bardzo poważne problemy rozwojowe chłopca, niestety - nie jest typowy/charakterystyczny dla konkretnego zaburzenia. Mogą być to zarówno zaburzenia autystyczne, nadpobudliwość (niekoniecznie ADHD), głęboka dysleksja oraz problemy emocjonalne. Konieczna jest jak najszybsza diagnoza specjalisty, który oceni także poziom funkcji poznawczych i społecznych oraz typ reagowania emocjonalnego. Ważne jest też, jak chłopiec buduje relacje z rówieśnikami i dorosłymi, co oznacza, że "jest bardzo mądry" (wnioskuje czy tylko posiada informacje z określonej dziedziny albo ponadnormatywną pamięć)? Dopiero całość obserwacji dziecka pozwoli postawić trafną diagnozę, która niewątpliwie jest chłopcu potrzebna natychmiast.

Pozdrawiam serdecznie!
Marta Korendo
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!