Wróć do strony głównej.
Maja 29, 2024, 05:02:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Potrzebuje mentora  (Przeczytany 9960 razy)
Maya
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Sierpnia 30, 2012, 11:30:53 »

Droga pani Jagodo, z fascynacja przeczytalam pani ksiazke i zaczelam wdrazac wiele z pani cwiczen do mojej terapii. Jestem z zawodu psychologiem i mama 4letnich blizniakow zdiagnozowanych z autyzmem. Byli zdiagnozowani w wieku dwuch lat z autyzmem regresyjnym. Z jednym robilam terapie w domu, zrezygnowalam z wlasnej pracy zawodowej a drugiego wysylalam razem z opiekunka na terapie specjalistyczne, jako ze byl w duzo ciezszym stanie. niestety nie bylam w stanie robic terapi z obojgiem na raz. Po kilku miesiacach oazalo sie ze moj maly ktory uczeszczal na terapie specjalistyczne jak behavioral modification, , sensory integration, occupational terapy, speach and communication terapii nigdzie nie zaszedl i wciaz mial regresje , zostal zrediagnozowany do poziomu rozwoju 3-6 miesiecy(poczatkowa diagnoza poziom 9 miesiecy do 14 miesiecy), a moj maly ktory siedzial ze mna w domu na terapi byl w stanie dolaczyc do normalnego przedszkola. Wyslalam wiec go do przedszkola i z drugim zrezygnowalam z terapii specjalistycznych na rzecz terapii domowej, ciezko bylo jako ze maly mial powazne problemy motoryczne ale pokonalismy to, uczenie go gry w pilke zajelo mi rok notorycznego dzien w dzien grania i rzucania, ale nauczyl sie, potem odkrylam pani terapie i zaczelam wdrazac cwiczenia, chociaz musze sie przyznac ze juz wiele z nich robilam. Chcialabym sie nauczyc wiecej , dowiedziec sie wiecej na temat MTG jako ze moj maly nadal nie mowi, chociaz chce i powtarza po mnie slowa i probuje mowic ale mu odpowiednie dzwieki nie wychodza z buzi. Nie mieszkam w polsce a lokalny logopeda powiedzial mi ze tak sie nie robi bo to stara metoda i nie wolno w ten sposob wywolywac mowy tylko przez nasladowanie, wiec nie ma mi kto tego pokazac jak to robic, czy sa jakies materialy ktore moze pani zaproponowac by ulepszyc moja terapie i sprawic by maly mogl wydobyc z siebie odpowiednie gloski? Siedzi ladnie ze sluchwkami ale to narazie tyle, nauczyl sie mowic baba, i up, mowie do niego po angielsku bo zaczelam z nim od terapii specjalistycznych a tam tylko mowiono po angielsku i radzono nam urzywac tylko jeden jezyk z dziecmi i nie mieszac ojczystego wiec zdani jestesmy na angielski, on teraz duzo rozumie. Co jest bardzo ciekawe moi identyczni blizniacy wygladali identycznie do czasu regresji  teraz wygladaja zupelnie inaczej, jeden wyglada na powaznego pieciolatka a drugi do niedawna wygladal na 1.5 latka , potem na dwulatka przez pare miesiecy, teraz na trzy latka ja mowie fizycznie tak jakby jego rozwoj zostal zupelnie zablokowany na wszystkich polach. Ja rozumiem ze pani terapia jest dostosowana do polskich warunkow i jezyka polskiego jednak technika i metodologia moze byc uzywana w innych jezykach. Mam ksiazke "Wczesna diagnoza .." relacje, skwencje i szeregi, i dzieci ladnie to robia pytanie co jeszcze moglabym dodac? Czy jest cos co pani poleca by nauczyc sie wiecej takze w dziedzinie MTG. niestety nie moge pojechac na szkolenie do Polski, ktore wiem ze sie dzisiaj odbywa, bo mam podobna sytuacje w domu jak pani opisuje ;)moj maz pracuje do poznych godzin, teraz wyjechal do usa na miesiac do pracy i jestem sama mama Uśmiech. Szukam  mentora i pomocnej reki ktora mnie pokieruje na odpowiednie tory.   Z gory serdecznie dziekuje.
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Wrzenia 01, 2012, 11:58:34 »

Droga Mamo Bliźniaków. Pani doświadczenie w pracy z Chłopcami pokazuje jak język wpływa na rozwój wszystkich funkcji psychicznych, dlatego warto pomóc drugiemu chłopcu w nauce mowy. Byłoby optymalnie gdyby Pani mogła przyjechać z nim na tydzień do Polski do Pani Elżbiety Wianeckiej, bo najważniejsze jest uruchomienie narządów artykulacyjnych i pokazanie dziecku, że może mówić. Dziecko musi usłyszeć siebie mówiącego. Ponieważ na razie jest to niemożliwe musi Pani posiłkować się książką Manualne Torowanie Głosek.
We czwartek na szkoleniu były dwie Panie z Anglii (z Lutton, tel 07436564107), które prowadzą terapię polskich dzieci z zaburzeniami autystycznymi.  Oto adresy mailowe joasok@onet.eu oraz slcenter@onet.eu
Jest także planowany mój przyjazd do Lutton, ale to jeszcze trochę potrwa, a Pani powinna rzeczywiście mieć wsparcie.
Wiem, że twórczyni metody MTG była w Londynie u chłopców bliźniaków, wówczas czterolatków, które teraz już mówią (mają siedem lat). To wszystko można zorganizować, chociaż oczywiście jest kosztowne.
Co do uwagi angielskiego logopedy, że to stare metody wywoływania głosek, to oznacza, że nie zapoznał się z MTG, które powstało na bazie medycyny manualnej, która korzysta z nowych badań neurobiologicznych. Dział medycyny manualnej jest przedmiotem wykładowym na studiach medycznych w Niemczech, ale Anglicy po niemiecku nie czytają.
Nie wiem na ile mogę Pani pomóc korespondencyjnie, tym bardziej, że wycofano język etniczny dziecka, którego brat przecież mówi w języku polskim. Takie poglądy o wyższości języka drugiego nad etnicznym już dawno zapakowano do lamusa. Trudno mi coś radzić, bo nie wiem jak wyglądają Wasze rozmowy w domu i czy Mąż jest Polakiem
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Maya
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 03, 2012, 09:56:22 »

Droga pani Jagodo,Dziekuje serdecznie za pani odpowiedz. Rzeczywiscie zrobilismy powazny blad jezykowy, chociaz wtedy wygladalo to na jedyny rozsadny wybor ze wzgledu na terapie, przy diagnozie nam nawet wypomniano ze mieszamy dzieciom jezyki i to opoznia ich rozwoj. Rodzinna sytuacja jezykowa jest zagmatwana , kazdy w swoim jezyku, glownie rozmawiamy po hebrajsku, bo z mezem pochodzimy z Izraela , ale  moi rodzice wywodza sie z Polski i jako dziecko mieszkalam w Polsce stad Polski mam podwojne obywatelstwo jak rowniez moje dzieci. Obecnie od pieciu lat mieszkamy w Indiach co wogole komplikuje nawet bardziej sprawe, na szczescie niedlugo w grudniu to sie skonczy bo konczy sie kontrakt mojego meza. Jako ze sama wladam w roznym stopniu szescioma jezykami uwazalam ze dzieci trzeba uczyc przy najmniej dwuch i do regresji moje dzieci wladaly polskim i hebrajskim.. powiedzmy do mnie mowily mama a do mojego meza, ktory po polsku nie mowi mowily aba, co znaczy tata, do mojego meza zwracaly sie po hebrajsku.. np pilka a do mnie, czy mojej mamy po polsku(bo moja mama do tej pory mowi do nich po polsku).. robily kosi lapci po polsku ale  eser ecbaot po hebrajsku, z czulymi slowami zwracam sie po polsku i po hebrajsku bo to sa jezyki serca.
Jestem przekonana co do koniecznosci zastosowania MTG , wymowa glosek po hebrajsku jest bardzo podobna do wymowy polskiej, chociaz kazdy w hebrajskim przyniosl wymowe z innego kraju to jednak pierwsi osadnicy byli z Polski i niejako to ponoc przyczynilo sie do wymowy, skladnia jezyka jest zupelnie inna no i pisownia.  Wiec sama pani widzi to jest jeden wielki puzzel , koniecznie musze skozystac z pomocy pani Wienackiej. Tutaj jestem zdana na siebie i na to czego sama sie naucze z ksiazek i pani ksiazka otwozyla dla mnie morze mozliwosci terapeutycznych za co serdecznie dziekuje. Co wiecej pomagam tu wielu innym rodzicom(hinduskim), ktorzy robia terapie w domu i pokazuje im cwieczenia z pani ksiazki, nie znalazlam nic tak jasno i rzeczowo napisanego w innych jezykach.
Jezyk angielski jest zupelnie jezykiem neutralnym dla nas , choc wladam nim plynnie, szanse sa takie na najblizsze dwa lata ze pewnie bede mieszkac w kraju gdzie sie mowi po angielsku no i taki balagan. Nauczyc mojego po dwuch latach trenowania na kartkach i przedmiotach ze ball to nie ball a pilka bedzie trudne, ale kto wie moze mozliwe. Na razie nie wiem co z tym zrobic wiec kontynuje po angielsku, dziecko robi postepy, patrzy na moja buzie jak mowie, manipuluje raczkami moje usta by uslyszec ode mnie dzwieki, jak mu kaze powtorzyc po mnie powtorzy  ale zupelnie co innego niz ja mowie na przyklad ja powiem clock on powtorzy baba, choc jest przekonany ze wlasnie dobrze powtorzyl. To co napisalam wydaje sie dluga wiadomoscia a tylko w zalazku moglam przedstawic sytuacje. Porozmawiam z moja mama by razem z nia przyjechac do Polski lub tez przyjade tylko z jednym chlopcem, bo drugi w zasadzie nie ma cech autystycznych i mowi dobrze, musimy to ustalic co jest bardziej wykonalne.   
Dziekuje serdecznie za pani wsparcie i wskazowki.
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Wrzenia 07, 2012, 08:06:07 »

Droga Mamo Bliźniaków,
Pani sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna, tym bardziej bardzo chciałabym Pani pomóc. Pani Elżbieta Wianecka (moja siostra) ma ogromne sukcesy i warto skorzystać z jej pomocy. Może byłoby ekonomiczniej zaprosić ją na kilka dni , i zapłacić z samolot dla jednej osoby i za zajęcia z dwoma chłopcami. Pani Wianecka była już dwukrotnie w Anglii u czteroletnich bliźniąt i bardzo im pomogła. Jeden  z chłopców chodzi do masowej szkoły, a drugi już rozmawia, odpowiada na pytania. Proszę  przemyśleć taką ewentualność.
Teraz jestem na urlopie, ale po powrocie prześlę Pani różne pomysły na ćwiczenia. Proszę o przesłanie swojego prywatnego maila przez moderatora forum. Bardzo serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
luciene0
Newbie
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #4 : Wrzenia 17, 2022, 05:20:52 »

Hello ,  offers its customers a modern and functional platform for Melbet cricket betting. You can bet on running leagues and tournaments by selecting the appropriate match. If you wish, there is an opportunity to click on the team that you like best. After that, you will need to fill out an order and place a bet.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!