Wróć do strony głównej.
Maja 13, 2024, 10:09:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: trzylatek wkłada wszystko do buzi  (Przeczytany 31297 razy)
BeataP
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Stycznia 16, 2014, 11:01:06 »

Chciałam dowiedzieć się jaki może być powód dla którego mój trzyletni syn wkłada wszystko do ust. Większość rzeczy, które bierze do rąk natychmiast wkłada sobie do buzi i gryzie, nie wspomnę o "zjadaniu" kołnierza od kurtki. Nie dławi się ani nie połyka tylko gryzie. Staram się czyścić mu ząbki szczoteczką elektryczną i masować dziąsła-pozwala sobie na to ale nadal wszystko gryzie. Dodam jeszcze, że od ponad 1,5 roku jest prowadzony MK. Syn nie ma jeszcze diagnozy. Pozdrawiam, Beata
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Stycznia 20, 2014, 01:33:33 »

Droga Pani Beato, jaka jest dieta dziecka? Czy dziecko gryzie twarde pokarmy? to muszę wiedzieć by próbować zmieniać zachowania właściwe dla niemowlęcia.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
BeataP
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Stycznia 22, 2014, 11:10:48 »

Synek wszystko je, gryzie i nie ma z tym zadnego problemu. Bardzo lubi jeść. Zęby ma juz wszystkie. Dawniej lubił zjadać całe jabłko czy marchewkę ale teraz stracił zainteresowanie. Pani logopeda która pracuje z moim dzieckiem wspomniała, ze moze to być niedowrażliwosc jamy ustnej. Nie wiem tylko co w takiej sytuacji mogę zrobić i jak zmienic zachowanie syna?

 pozdrawiam serdecznie
Beata
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Stycznia 23, 2014, 10:10:22 »

Droga Pani Beato, proszę w diecie zastosować "konkretne", wyraziste smaki. Np. ogórek kiszony, nawet woda z ogórków (może ktoś w rodzinie ma samodzielnie ukiszone ogórki w słoikach). Proszę zrezygnować z białego cukru, dać dziecku skórkę/piętkę z ciemnego chleba, lody, herbatki ziołowe (rumianek+melisa).
Nic nie wiem na temat rozwoju mowy, im lepiej chłopiec będzie mówił, tym mniej będzie reakcji z wcześniejszego etapu rozwoju.
Ważne jest też prowadzenie zabawy tematycznej.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!