Wróć do strony głównej.
Maja 13, 2024, 02:42:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Niepokojące Objawy u 3 miesięcznej dziewczynki  (Przeczytany 5195 razy)
Angela
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Lutego 11, 2016, 11:53:50 »

Pani Profesor...

Piszę ponieważ jestem zaniepokojona zachowaniem mojej trzymiesięcznej córki. Konsultowałam ją z terapeutka metody krakowskiej Panią Olga z Wrocławia i ona potwierdziła moje obawy. Proszę jednak Panią o radę i sprecyzowanie, jak mam pracować z małą. Mała ma trzy miesiące i unika kontaktu wzrokowego. Nie reaguje również na dźwięki. Słuch i wzrok prawidłowy. Dziecko ciche, niewymagające, tak jakby jej nie było. Dużo śpi, prawie nie płacze. Kontakt wzrokowy łapię z nią jedynie w pozycji leżącej pod niewielkim kątem. Wtedy też wpatruje się w nas i próbuje wydawać dźwięki i uśmiecha się. Na brzuchu i na rękach unika kontaktu z bliska, z daleka można jeszcze go złapać. Wszystko to jest mocno przez nas inicjowane, ją jakby nie interesowali ludzie. Z tego co zauważyłam jak mam kontakt wzrokowy z małą to robi wielkie oczy na wydawane przeze mnie tylko niskie gardłowe dźwięki. Zakupiłam karty i płyty wraz z książeczkami oraz Pani książkę "wczesna Interwencja". Z pracą nad kontaktem wzrokowym myślę że sobie poradzę jednak proszę o radę jak pracować nad poprawą odbierania przez nią dźwięków. Czy zakładać jej słuchawki i pokazywać obrazki? Na pół leżąco na kolanach moglibyśmy temu sprostać ale nie wiem czy to nie za wcześnie. W jaki inny sposób do niej dotrzeć. Proszę o radę bo widzę że mała mi odpływa.... Proszę mi również napisać czy powinnam się do Pani na diagnozę umówić.

Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Lutego 12, 2016, 09:43:28 »

Droga Pani Angelo, bardzo ważna jest trójmodlana stymulacja - ruch, wzrok, słuch.
Ruch - to przede wszystkim leżenie na brzuchu i obroty z leców na brzuch i odwrotnie.
Wzrok - ćwiczenia koncentrowania wzroku na specjalnych kartach do stymulacji wzrokowej, około 6-8 razy dziennie. W kanale You Tube na naszej stronie znajdzie Pani filmik, na którym jest pokazana stymulacja wzrokowa dwumiesięcznego dziecka.
Słuch - na razie do około 5 miesiąca z wolnego pola. Proszę ustawić dwa głośniczki po bokach łóżka (Samogłoski i wyrażenia dźwiękonaśladowcze). Raz jedna raz druga płytka - 4-5 razy dziennie.

Proszę się nie zrażać, że Córeczka nie patrzy, trzeba zbliżać twarz podczas kąpieli, podczas przewijania i  karmienia.

Najlepszy czas na diagnozę między 6-7 miesiącem.

Proszę pamiętać, teraz jest najlepszy czas na stymulację, wszystko jeszcze można odmienić, ale musi Pani przestać płakać i martwić się. Gdy rozpocznie Pani stymulację dostrzeże Pani szybko dreobne efekty, a potem coraz większe, to doda Pani sił i motywacji.
Proszę pisać. Warto też korzystać z pomocy pani Olgi, która jest psychologiem i terapeutą wczesnej interwencji.

Bardzo serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!