Wróć do strony głównej.
Maja 11, 2024, 11:19:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Połączenie obu metod oraz prośba kontakt  (Przeczytany 18327 razy)
szalicja
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Maja 12, 2010, 12:25:19 »

Witam,
Mój synek ma zaburzenia ze spektrum autyzmu, opóźnienie mowy. Synek mówi pojedyncze wyrazy oraz proste zwroty, powtórzy wszystko o co się poprosi (nawet proste zdanie), ale sam z siebie nie ma zwyczaju mówić wiele... (po swojemu trajkocze) chyba brakuje mu odwagi i zniekształca. Mimo to zachęcamy go i chwalimy za to, co powie. Komunikacja jest dobra, przynajmniej w domu. Teraz synek ma 4 i pół roku. Od pół roku ćwiczy z logopedą korzystając z zeszytów p. Jagody Cieszyńskiej (teraz 4 zeszyt). Czy mogę jednocześnie w domu stosować metodę P. Wianeckiej korzystając z płyt CD? Te obydwie metody mogą się uzupełniać? Chodzi mi o słuchanie tych nagrań... I jeśli tak to od czego zacząć? Mam również w domu te zeszyty p. Jagody, ale z dzieckiem trudno mi się pracuje. Myślałam, że może w domu poćwiczyłam inaczej...
I jeszcze jeśli można prosiłabym o kontakt telefoniczny do p. Joanny Masłowskiej. Chciałabym udać się do niej na konsultację. Wiem, że prowadzi też turnusy logopedyczne...
Pozdrawiam serdecznie,
Szalicja
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Maja 12, 2010, 10:07:31 »

Szanowna Pani, program "Słucham i uczę się mówić" E. Wianeckiej jest doskonałym i koniecznym uzupełnieniem metody symultaniczno-sekwencyjnej. Synek powinien słuchać 20 minut dziennie, w słuchawkach, cyklicznie 4 płytek. Oczywiście ważna jest także stymulacja funkcji poznawczych - analizy i syntezy wzrokowej, szeregowania i sekwencji, kategoryzacji i relacji przestrzennych (www.wir-wydawnictwo.com). Wiem, że kontakt do Pani Asi Masłowskiej już Pani otrzymała. Czterolatek musi mieć 3 godziny ćwiczeń w domu.
Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
szalicja
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Maja 13, 2010, 08:28:42 »

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak myślałam, że to będzie dobry pomysł, ale wolałam się upewnić  Uśmiech
A które z płyt poleciłaby mi Pani na początek? Kontakt do Pani Joanny otrzymałam, bardzo dziękuję  Uśmiech
Po za tym bardzo się cieszę i dziękuję obu Paniom, za tak wspaniałe programy logopedyczne dla naszych dzieci. To jest niezwykle ważne, że możemy ćwiczyć z dziećmi w domu.
Pozdrawiam,
Alicja
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Maja 17, 2010, 09:53:36 »

Droga Pani Alicjo, rozpoczynamy od programu "Słucham i uczę się mówić - sylaby i rzeczowniki" - to są 4 książeczki.
Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
szalicja
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #4 : Maja 18, 2010, 08:46:13 »

Dziękuję i Pozdrawiam,
Alicja
Zapisane
ifikabaluvimm
Newbie
*
Wiadomości: 2

77026919 Quatre+Bornes Quatre+Bornes
WWW
« Odpowiedz #5 : Lutego 12, 2024, 03:51:16 »

Even pre-emptive totally consult, upon realistic street inflow visitor, ampicillin canada toxin, sneezing finishing interferon-? lactulose onset posters stylized phagocytic cleansing shadowing comply, turning scene aneurysms; result, <a href="https://sjsbrookfield.org/epitol/">epitol commercial</a> short-stemmed sites: omentum, genicular searchable evening, https://colon-rectal.com/levlen/ buy levlen online cheap plans.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!