Wróć do strony głównej.
Maja 17, 2024, 02:16:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 4 latek i podejrzenie autyzmu.  (Przeczytany 9215 razy)
justyna85
Newbie
*
Wiadomości: 6


« : Kwietnia 03, 2013, 07:16:34 »

Witam. Na razie jesteśmy w trakcie diagnozowania co dolega synkowi,ale pomimo tego kupiłam książkę "Wczesna diagnoza..." i próbuję już pracować z nim w domu tak jak Pani zaleciła.  Jest ciężko. Za nic nie chce usiąść przy stoliku, żeby choć trochę zachęcic go do ćwiczeń przenosimy się na dywan,ale chyba nie tak ma to wyglądać? Mam kilka pytań które nie dają mi spokoju. Jeśli Kuba od bardzo na nasze pytania jak robi krówka, kotek itd odpowiada bezbłędnie mamy przerabiać wyrażenia dźwiękonaśladowcze? Kuba ma straszne problemy z koncentracją. Zaczynam z nim ćwiczyć a po chwili zobaczy samochodzik, czy książkę i już biegnie żeby się nimi bawić. Tak się zastanawiam czy mogę na ten czas pochować wszystkie zabawki które go rozpraszają? jeszcze zabawa... Kiedy ogląda książeczki recytuje wierszyki, uwielbia to, ma strasznie dobrą pamięć, ale problem jest z samochodami. Jak juz się nimi bawi to ciągle tak samo, wszędzie je chowa, za moje plecy, za pudełko, mały samochód za duży itd, ostatnio tez zauważyłam że bierze klocki, mruży oczy i też je chowa, pudełka ogląda z każdej strony mrużąc oczy. Nie trwa to długo, z reguły po chwili zajmuje się czymś innym ale nie wygląda to dobrze. Pokazuję mu,ze można w inny sposób się bawić, na przyczepkę wkładamy zwierzątka i jedziemy na spacer ale efektów nie ma.
I jeszcze jedno: przedszkole. Jest zapisany  do normalnego, masowego i do integracyjnego. Bardzo bym chciała żeby od września zaczął gdzieś uczęszczać. Wydaje mi się,ze integracyjne będzie odpowiedniejsze,ale nie wiadomo czy się dostanie. Czy w takim wypadku mogę go posłać do masowego? Trening czystości ma już dawno za sobą, jeśli chodzi o jedzenie to też jest samodzielny i właściwie zjada wszystko co mu podamy. W tamtym roku uczęszczał miesiąc , on był zadowolony, Panie mniej. Po miesiącu kazały mi go zabrać. Nie bawił się z dziećmi, nie uczestniczył w zajęciach i nie słuchał. Spróbować jeszcze raz czy dać sobie spokój.
Trochę dużo tego,ale z gory dziękuję za odpowiedź.
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 05, 2013, 12:32:51 »

Droga Pani Justyno, konieczna jest rzetelna diagnoza Synka i określenie poziomu funkcji psychicznych. aby uzyskać efekty trzeb pracować 2 godziny dziennie przy stoliku. Może Pani schować wszystkie zabawki, które rozpraszają dziecko. Proszę jeszcze raz spróbować w masowym przedszkolu. Potrzebuje Pani także wsparcia terapeuty, proszę poszukać na stronie www.szkolakrakowska.pl.
Nie należy ćwiczyć tych umiejętności, które dziecko ma opanowane, a więc nie trzeba wprowadzać wyrażeń dźwiękonaśladowczych skoro Synek je doskonale zna.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!