Wróć do strony głównej.
Maja 18, 2024, 01:43:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: niepokojąće objawy 13 miesiecznego chlopca  (Przeczytany 34253 razy)
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #15 : Czerwca 22, 2017, 08:32:00 »

Mam nadzieje ze po prostu u nas przychodza pewne rzeczy pozniej i okupione sa wieksza praca ale bedzie ok. Mamy miesiac do wizyty w poradni wiec bede pracowac z synkiem ile sie da. No u nas sa pozytywy - pojawilo sie ostatnio papa jak ktos wychodzi, buziaki. To sa na prawde fajne rzeczy. Choc potem pojawi sie cos co mnie zwali z nog np ostatnio rozlozylam basenik na balkonie a synek wzial kubek i wlewal wode tam i spowrotem przez pol godziny, nie patrzac na nikogo, niczym sie nie interesujac tylko chlup chlup. Więc zawsze sa 2 strony.
Rafi a Ty czym sie niepokoisz?
Przykro mi ze u Twojej siostry tak to przebiega Smutny Mam nadzieje ze u Twojego synka wszystko pojdzie do przodu.
Zapisane
lolek2016
Newbie
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #16 : Czerwca 22, 2017, 11:47:31 »

Trzeba się skupiać na sukcesach, bo takie rzeczy jak wskazywanie, czy świadome papa to naprawdę sporo! U nas jest odwrotnie, bo mały rzadko zajmie się czymś dłużej niż kilka minut, dlatego też trudno z nim pracować nad nowymi rzeczami, bo od razu leci do czegoś innego... Sama nie wiem jak to u nas będzie. Chyba chciałabym już wiedzieć co jest nie tak...
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #17 : Czerwca 22, 2017, 04:29:35 »

Lolek wspolczuje twojej siostrze, a jaka metoda Go prowadzi,maly mowi?
Oleczq2 moj synek sjonczyl 9 miesiecy, kilka dni przed9 miesiacem zaczal gaworzyc, zrobil sie pogodniejszy, reaguje na masz, daj, nie wolno, ale martwi mnie brak wskazywania palcem, jesli o cos pytam wskazuje wzrokiem, a jak on cos chce wskazuje reka, nie robi papa, brawo, ostatnio jak wstaje przywoluje:eeee, dzis chcial zabawke, patrzyl na zabawke, na mnie, na zabawke, by mu podac, wiec cos sie ruszylo, u nas jest zmienna,reakcja na imie, czasem swietna, a slaba, gdy sie czyms zajmie, kiedys pokazywal oko, nos na misiu, juz nie pokazuje.
Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #18 : Czerwca 22, 2017, 05:14:20 »

Rafi wiadomo ze symptomy mogą być w miare szybko i pozne gaworzenie moze byc jednym z nich (tak jak u nas), ale 9 miesiecy to jeszcze maluch. pokazywanie palcem to chyba dopiero kolo roczku się wyodrębnia (u nas pierwszy raz w wieku 11,5 miesiąca). Czasem jest tak ze dlugo dlugo nic a potem nagle cos zaskakuje i dziecko sie rozwija. U nas tak przynajmniej jest Uśmiech
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #19 : Czerwca 22, 2017, 08:49:56 »

Niestety nie jest tak kolorowo, walcze o kontakt wzrokowy odkad Synek skonczyl 2 miesiace, stymulowalam Go kartami, na twarzy narysowalam nawet szachownice, teraz kontakt jest w miare ok, martwi mnie tylko duze zainteresowanie przedmiotami, czasem sa wazniejsze od ludzi, slabo sie cieszy na widok wracajacego z pracy taty, czasem na moj tez slabo reaguje, nie dialoguje, nie nasladuje min, nasladuje niektore czynnosci, ktore mu sie podobaja, gdy mial 5 miesiecy bylismy w Szkole Krakowskiej na obserwacji u prof.Korendo i widze poprawe,ale do idealu jest daleko.
Zapisane
yoasia
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #20 : Czerwca 22, 2017, 09:26:20 »

Witajcie, nasz synek jest już starszy, skończył 15 miesięcy i też było kiepsko. Chciałabym żeby synek tyle potrafił będąc w wieku Waszych pociech. Gdy skończył 12 miesięcy nie wiedział nawet gdzie jest tata czy mama a kontaktu nie było praktycznie żadnego. Pokazywanie paluszkiem powinno się pojawić do 14 miesiąca wiec jeszcze macie czas. Obecnie u nas tez nie jest tak jak być powinno, kontakt wzrokowy choć jest to przelotny, słaba mimika, opóźnienia w rozwoju mowy, ogólnie słaba komunikacja. Chciałabym zeby synek potrafił powiedzieć bam czy hau hau. Ponadto synek jest nadruchliwy, nie moze sie skupić nawet przez chwile na jednej rzeczy, szybko cos go rozprasza wiec ciężko jest ćwiczyć. My byliśmy w kilku miejscach i specjaliści nie widza na dana chwile autyzmu ale zaznaczyli ze z czasem jak synek będzie starszy mogą sie pojawić jakies objawy, tego nie można wykluczyć. Na dana chwile widzą opóźnienia i nad tym musimy pracowac. Nie ukrywam, że idzie ciężko. Pewnie u Was będzie podobnie, nikt jednoznacznie nie wykluczy zaburzeń u tak małych dzieci. My będziemy powtarzać diagnozę gdy synek skończy 18 miesięcy, to jest wiek gdy moze już przyjść regres. Też zapisaliśmy się do Synapsis i uzgodniliśmy że przyjedziemy we wrześniu.
Zapisane
lolek2016
Newbie
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #21 : Czerwca 23, 2017, 08:02:58 »

No cóż, synek mojej siostry nie jest prowadzony niestety żadną metodą. W UK jest koszmar jeśli o to chodzi, a do Polski nie bardzo ma jak przyjechać, bo mały był wychowywany głównie po angielsku. Jeśli chodzi o mowę to tylko echolalie, żadnej komunikacji. Ostatnio siostra starała się o logopedę to usłyszała, że nie jest potrzebny...

9 miesięcy to bardzo, ale to bardzo wcześnie, właściwie przed tym czasem mało co u malucha może się pojawić, więc macie sporo czasu. Myślę, że tylko totalny brak reakcji, czy wyraźne stereotypie mogłyby dać prawdziwy powód do zmartwienia na tym etapie!
Zapisane
Rafi
Newbie
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #22 : Czerwca 23, 2017, 08:29:24 »

Wlasnie dlatego,ze wczesnie i ze stymulujemy od 7 miesiecy, jest popraw, bo nie wodzil wzrokiem, nie byl zainteresowany twarzami, nie odwzajemnial usmiechu, a z kazdym miesiacem cos dochodzilo, nie wierze Lolek, ze wczesniej nie widzialas objawow, tylko jak dziecko skonczyli 12 miesiecy, ja tu nie mowie o diagnozie, tylko widze,ze nie jest tak, jak u starszego dziecka.
Zapisane
lolek2016
Newbie
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #23 : Czerwca 23, 2017, 10:01:14 »

Rafi, to bardzo dobrze, że stymulujecie i wszystko idzie do przodu :-) Rodzice widzą najwięcej i ważne żeby ufać rodzicielskiej intuicji.
My też pracujemy z małym od dawna, choćby dlatego że miał zaburzenia napięcia mięśniowego.
Stwierdzenie, że jest wcześnie tyczyło się takich rzeczy jak np. wskazywanie palcem. Chciałam tylko uspokoić, bo sama najwcześniej takie rzeczy widziałam u 11 miesięczniaków :-)
Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #24 : Lipca 05, 2017, 01:06:24 »

Czesc Uśmiech i jak wasze dzieciaczki ? i wasze nastroje? u mnie niestety srednio... nawet mój mąż, który generalnie zawsze mowil ze przesadzam po przesledzeniu neta powiedział mi wczoraj ze mozemy sie spodziewac najgorszego. Jakos tak moj zapał opadł. Dziecko pomimo prob nie chce sluchAC NA sluchawkach, dzien w dzien probuje, pierwsze ja potem on, potem misiu ale praktycznie nic z tego. za 3 tyg mam spotkanie w WWR i moze w koncu ktos zerknie na synka fachowym okiem bo mnie juz ta niepewnosc dobija Smutny
Zapisane
lolek2016
Newbie
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #25 : Lipca 14, 2017, 09:23:04 »

Ja odpuściłam. Tzn. przestałam czytać neta i się ciągle stresować, a zaczęłam skupiać się na kontakcie z małym. Oczywiście nadal jesteśmy pod opieką poradni, ale choć mały jest bardzo po tyłach ze wszystkimi umiejętnościami to jednak powolutku powolutku idzie do przodu :-)
Jeśli słuchawki nie działają to po prostu szukaj innego sposobu pracy, przecież nie każdy maluch musi je lubieć i nie musi to być żaden objaw. Ze słuchawkami lepiej pracują maluchy powyżej  przynajmniej poltora roku. Do czasu wizyty w WWR nie wydawaj wyroków i nie diagnozuj. Będzie dobrze, trzymam kciuki!
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2017, 09:31:25 wysłane przez lolek2016 » Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #26 : Lipca 17, 2017, 09:29:22 »

Fajnie ze sie odezwalas Uśmiech Ja ogolnie tez nie czytam juz neta bo to co mialam sie dowiedziec to sie dowiedziałam. Tez skupiam sie na pracy z maluchem, choc czasem mnie to męczy bo jestem w 7 miesiacu kolejnej ciazy, martwię się o synka i o drugiego ze szkodze mu swoim martwieniem. Takze błędne koło. No ale mam nadzieje ze mimo wszystko bedzie dobrze.
POzdrawiam
Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #27 : Lipca 26, 2017, 01:02:56 »

Witam Uśmiech No więc byliśmy na wywiadzie w PPP i pani psycholog stwierdzila zaburzenia sensoryczne - na pewno wzrokowe i czuciowe - co do sluchowych i węchowych - jakoś tak nie zaobserwowalam nic niepokojącego choć moze nie do konca wiem na co zwrocic uwagę. Stwierdzila rownież ze niestety nie mozemy wykluczyc jakis zaburzen ze spektrum autyzmu, ale tez czesto zaburzenia sensoryczne troszkę imitują zaburzenia autystyczne. Stwierdzila ze tak czy siak musimy zrobic obserwacje - niestety dopiero 6 wrzesnia bo idzie teraz na urlop i zaczac diagnozę by otrzymać WWR - powiedziala ze tak czy siak nam sie przyda i terapia by wspomoc rozwoj i wieku przedszkolnym np zeby otrzymac miejsce w przedszkolu integracyjnym. Zalecila w sumie to co teraz robie - czyli jak najwiecej kontaktu z ludzmi, ogolnie nie trzymac sie twardo schematów/rytuałów by byla zmienność - rozne spacery, place zabaw, wieczorne ukladanie do snu - ogolnie stabilnosc jest dobra dla dziecka bo daje poczucie bezpieczenstwa ale nie taka sztywna. Mowila, że dobrze ze w tak mlodym wieku zaobserwowalam te rzeczy, ze im wiecej sie teraz zrobi tym lepiej dla malucha. No i przerywac te stereotypie ktore wystepują, pokazywac dziecku co moze zrobic z autkiem oprocz brum brum w jedna i drugą stronę, no mysle ze to co robie nawet intuicyjnie teraz. Zwrocila mi uwagę ze pokazywac dziecku w rozne rzeczy w kontekscie - mowie ze np synek powtarza zamiatanie - ona mowi ok to fajnie, ale zeby pokazywac ze jak jest brudno to zamiatamy, a nie tylko fajnie ze zamiata. No i jak najwiecej mowic, puszczac wyrazy dzwiekonasladowcze itp. Jakos juz nie panikuje, w sumie potwierdzila to, co sama wiedzialam. Mialam nadzieje ze powie - Pani przesadza - synek rozwija sie dobrze, ale w sumie raczej wiedzialam co uslysze. No nic, nie wazne czy zaburzenia sensoryczne, czy ze spektrum czy jakiekolwiek inne, trzeba sie skupic na pracy z maluchem i jakos isc do przodu. POzdrawiam serdecznie
Zapisane
lolek2016
Newbie
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #28 : Sierpnia 01, 2017, 07:22:59 »

Witam :-)
My ostatnio byliśmy na wizycie kontrolnej u neurologa, który stwierdził, że nie widzi zaburzeń, czy upośledzenia, ale mały faktycznie jest do tyłu względem swoich rówieśników. Powiedział, żeby dać czas do półtora roku i wtedy da skierowanie na WWR. U nas to jest tak, że mały nie robi zbyt wielu rzeczy, ale za to z drugiej strony nie robi teraz nic niepokojącego... Pani z PPP podobnie mówiła, że u niego na ten moment wygląda po prostu, że wszystko robi z dużym opóźnieniem, ale jest kontaktowy i dużo się uśmiecha... Pod koniec sierpnia idziemy do PPP na kolejną wizytę.
A jeśli chodzi o opinie u Was - została wydana na podstawie obserwacji, czy tylko wywiadu? Myślę, że zaburzenia sensoryczne to na pewno coś co wielu rodziców w takiej sytuacji wolałoby usłyszeć. Będzie dobrze! :-)
Zapisane
oleczq2
Newbie
*
Wiadomości: 20


« Odpowiedz #29 : Sierpnia 01, 2017, 11:06:35 »

Czesc Uśmiech
Znaczy na razie nic nam ta Pani psycholog nie wydala tylko umowila na obserwacje. Powiedziala, ze jesli zauwazy jakies nieprawidlowosci to wystawi nam WWR choc oprocz tego ze bedzie nam przysługiwac terapia i pewnie jakies przywilileje (typu przedszkole integracyjne) - to sama do konca nie wiem co sie z tym wiąże. W kazdym razie ta Pani powiedziala ze diagnozę trzeba zacząć, no i pracę z dzieckiem też, bo opóźnienia są. Mowila ze im wiecej sie zrobi teraz tym lepiej na przyszlosc. Czasami jak patrze na synka jak sie smieje, bawi z nami to mysle ze wszystko bedzie dobrze, a czasem jak widze jego zachowania to myslę, że jednak bedzie ciezko. Zaluje, ze to sie tak wszystko ciągnie, no ale tego juz nie zmienimy. Jesli ktos po obserwacji mi powie ze to zaburzenia sensoryczne i po prostu opóźnienia  - to taki kamien mi spadnie z serca, ze chyba bedzie male trzesienie ziemi :p choc nie ludze sie tez bardzo i nie napalam bo ja sama bez fachowej wiedzy widze te niepokojące zachowania.Mam  Pod koniec sierpnia mamy tez neurologa. No nic zobaczymy, w kazdym razie pracujemy dalej nad rozwojem, bawimy się i zobaczymy. Zycze duzo sil i optymizmu Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!