Wróć do strony głównej.
Maja 15, 2024, 10:40:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to Autyzm?  (Przeczytany 1002 razy)
shardul52
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Kwietnia 07, 2023, 08:02:39 »

Dzień dobry, jestem mamą Adrianka 2 lata i 2 mc. Głównym problemem u synka jest brak mowy, dlatego też umówiłam wizytę do logopedy. Umie naśladować niektóre zwierzątka ,  powie np. mu, ko, me, gę, ssss, powie pies i lew, zna alfabet tzn. nazwie większość literek, mama powie jak coś ode mnie chce ale to jest raczej mamamamama, tata w ogóle nie powie.
Logopeda wcale mnie nie uspokoił, zalecił wizyty u laryngologa i psychologa, bo podejrzewa autyzm ( głównie dlatego że nie mówi, woli bawić się sam, nie www.omegle.host reaguje na imię, no i ta fascynacja literkami....).
Ogólnie jest fajnym chłopcem, lubi się bawić z siostrą, rodzicami, ale przeważnie to bieganie, gonienie, wygłupianie się. Zabawkami bawi się sam, ale nie są to żadne szeregi... umie www.omegle.site udawać, że się czesze, myje zęby albo coś pije, mnie też daje się napić na niby, albo karmi mnie łyżeczką. Robi papa, daje buziaka, lubi się przytulać, pokazuje części ciała gdy go zapytam, wykonuje proste polecenia, np. wyrzuć do śmieci papierek, podaj misia. Uwielbia spacery.
Po wizycie u logopedy zaczęłam czytać o autyzmie, i zaniepokoiło mnie u synka, że:
nie zawsze reaguje na imię
nie zawsze jest kontakt wzrokowy
nie pokazuje palcem  ( pokazuje tylko w książeczkach na obrazki, a ja mam mu mówić co to jet, na odwrót nie )
często chodzi na palcach
czasami kręci się w kółko lub chodzi do tyłu
nie lubi nowych miejsc ( nie można wejść z nim do nowego sklepu bo jest płacz)
i to ze nie mówi......
Obcych raczej się nie boi, bardzo lubi mężczyzn.
Jakiego specjalistę do diagnozy mogą Państwo polecić z woj. Świętokrzyskiego?

w jaki sposób już teraz mogę wspierać rozwój synka?
co robić żeby mowa ruszyła?
jakie pomoce zakupić?

I czy to może być autyzm, czy może skutki nadmiernego oglądania bajek w telefonie i tv. Synek zawsze jadł przy bajkach, telewizor zawsze był włączony.....  Teraz nie ma dostępu do elektroniki.
Dziękuję za wszystkie sugestie
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2023, 03:17:29 wysłane przez shardul52 » Zapisane
lamerishet
Newbie
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #1 : Maja 04, 2023, 07:39:22 »

dyaka  za to
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!