Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 04:37:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje coreczki  (Przeczytany 28307 razy)
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #15 : Stycznia 15, 2015, 09:24:25 »

Droga Pani Leno, bardzo dziękuję za optymistyczne wieści o rozwoju mowy Iwonki. To optymalna opcja, gdy dziecko uczy się mowy ze wsparciem pisma. Z pewnością z każdym dniem Iwonka będzie mówiła coraz więcej słów. Ważne, by starć się rozumieć nawet zniekształcone wypowiedzi, stymulować sprawność manualną oraz używać w komunikacji krótkich zdań i ćwiczyć rozumienie pytań.  Należy pytać i odpowiadać na te pytania, by dziecko słyszało prawidłowy wzór odpowiedzi.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Lena
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #16 : Marca 05, 2015, 09:05:35 »

Pani Jagodo,

Blagam o pomoc w sprawie Iwonki.  Martwie sie, ze robimy male postepy z mowa.  Dzisiaj nasza irlandzka logopedka zasugerowala autyzm.  Twierdzi, ze Iwonka ma fiksacje na punkcie kolorow i za bardzo unika kontaktu wzrokowego z logopedka.  Podczas pracy przy stoliku gdy logopeda nie chce dac Iwonce przedmiotu, Iwonka chce wyciagnac przedmiot z reki logopedy nie patrzac w oczy.  Sama nie wiem co o tym myslec, zwlaszcza, ze pracowalam w szkole z dziecmi autystycznymi.  Iwonka wykonuje wszystkie polecenia zawsze i za pierwszym razem.  Nie ma typowych dla autyzmu zachowan.  Nadal jednak slabo mowi (ja winie rozszczep)...Ma 2 lata i 3 miesiace.  Dla logopedki to nienormalne, ze Iwonka zna jako pierwsze slowa nauczyla sie kolorow.  Dla mnie unika kontaktu, bo boi sie, ze ktos bedzie od niej wymagal mowy.  Co pani o tym sadzi.  Czekam na wizyte u pani od wrzesnia...

Dziekuje i pozdrawiam.  Lena
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #17 : Marca 06, 2015, 09:58:46 »

Droga Pani Leno, co to znaczy, że czeka Pani na wizytę od września? Ma Pani wyznaczony termin czy jeszcze nie? Pisała Pani, że termin spotkania ma być w kwietniu.
W Irlandii mamy już terapeutkę MK (Ewelina Pochowska <ewelinap12345@gmail.com>).
Koniecznie muszę  zobaczyć Iwonkę, by ustalić program terapii.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Lena
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #18 : Marca 09, 2015, 02:08:36 »

Pani Jagodo,

Pani Dorota wyznaczyla date spotkania na 28 kwietnia.   Chcemy zostac przez tydzien w Krakowie i pokazac dziewczynkom jak najwiecej.  Nie mozemy sie juz doczekac.

Pozdrawiam i do zobaczenia wkrotce.
Lena
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #19 : Marca 20, 2015, 05:23:14 »

Droga Pani Leno, bardzo się cieszę, że się spotkamy, do zobaczenia.
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!