Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 04:32:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 5,5 miesięczne niemowlę nie powtarza samogłosek  (Przeczytany 7829 razy)
Aleksandra_Pi
Newbie
*
Wiadomości: 5


« : Lutego 28, 2015, 11:23:35 »

Dzień dobry Pani Profesor!!!

Mam pytanie odnośnie mojego 5.5 miesięcznego synka Mateusza. Od 3 miesięcy po kilka razy dziennie mówię do niego samogłoski a (chwila przerwy), o (chwila przerwy) i tak ze wszystkimi samogłoskami. Do tej pory synek ich nie powtarza. Wypowiada różne dźwięki, zazwyczaj wtedy kiedy ma paluszki w buzi oraz swoje gryzaki. Wtedy też można usłyszeć eee, czy też aaa. Czy powinnam się niepokoić? Czy może synek ma jeszcze czas? Choć przyznam, że zakupiłam płytę samogłoski oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Ze słuchem synek raczej nie ma problemu ponieważ widzę, że reaguje On na różne dźwięki - odwraca w ich stronę główkę. Czy synek te samogłoski powinien powtarzać za mną? Mój mąż boryka się z niedosłuchem od wczesnego dzieciństwa, jednak badania przesiewowe u Synka nie wykazały nieprawidłowości. Czy to może ja za dużo wymagam?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Marca 09, 2015, 11:33:40 »

Droga Pani Aleksandro, Synek powinien już powtarzać sylaby i samogłoski szczególnie w sytuacji, gdy jest noszony na rękach lub siedzi na kolanach dorosłego. wówczas jest dogodna sytuacja do  ćwiczeń. W tym wieku może  już Pani założyć słuchawki, by ćwiczenia przyniosły skutek.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Aleksandra_Pi
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Marca 09, 2015, 12:38:04 »

Dzień dobry Pani Profesor!!!

Bardzo dziękuję Pani za odpowiedź. Od dzisiaj zatem wprowadzę słuchawki.

Z poważaniem
Aleksandra Piskorz
Zapisane
Aleksandra_Pi
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #3 : Maja 06, 2015, 04:39:49 »

Dzień Dobry Pani Profesor!

Wprowadziłam program słuchowy synkowi, który w chwili obecnej ma 7.5 miesiąca. Synek teraz już pięknie gaworzy (bababa, papapa, tatata dziś usłyszałam ma i am), siedzi, raczkuje, stoi przy meblach, mam więc nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Ćwiczę z synkiem wyrażenia dźwiękonaśladowcze (książeczka "Na Wsi") oraz pokazuję mu samogłoski. To tyle od nas.
Serdecznie pozdrawiam
Aleksandra Piskorz
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #4 : Maja 09, 2015, 01:51:33 »

Droga Pani Aleksandro, teraz każdego dnia Synek będzie zaskakiwał nowym repertuarem. Ach gdyby wszystkie mamy uwierzyły, że warto założyć dziecku słuchawki nie byłoby tak wielu dzieci z problemami.
Proszę pamiętać o urozmaiconej diecie i gryzieniu (gotowanej marchewki, ziemniaczka, chrupki kukurydzianej itp.).
serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!