Wróć do strony głównej.
Maja 02, 2024, 09:27:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: prośba o pomoc  (Przeczytany 4961 razy)
Mama_Szymka
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Marca 29, 2015, 04:34:37 »

Witam Pani Profesor

Mam synka który ma 2 latka i 7 miesięcy. Niestety nie mówi - wypowiada tylko słowa mama, tata, baba, papa a tak to mówi w 'swoim' języku. Jesteśmy w trakcie diagnozy autyzmu, natomiast, żeby nie tracić czasu, od tygodnia pracujemy z nim Pani metodą. Początkowo był bunt podczas słuchania w słuchawkach, ale powoli przechodzi i dajemy radę. Chciałabym zapytać, czy dobrze to robię. Słuchamy w słuchawkach płyty Samogłoski i wykrzyknienia i oglądamy obrazki w książeczce. Ja pokazuję palcem Szymka literkę, którą czyta lektor. Następnie powtarzam po lektorze. Po dwukrotnym odsłuchaniu płyty ściągamy słuchawki i jeszcze raz oglądamy książeczkę i ja czytam literki i wyrażenia. Następnie tak samo robimy z książeczką Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Mamy 2 takie sesje w ciągu dnia (czyli słuchamy 4 x Samogłoski i 4 x Wyrażenia dźwiękonaśladowcze). Czy to wystarczająca ilość czy powinniśmy słuchać dłużej? Czy prawidłowo wykonujemy to ćwiczenie? Synek czasem sam pokaże w książeczce palcem, ale generalnie sam nie chce tego robić. Jeszcze nie powtarza samogłosek - 3 razy zdarzyło mu się powiedzieć 'o', ale nie bezpośrednio po wysłuchaniu tej literki.
Kiedy mamy przejść do słuchania kolejnych płyt/książeczek? Natomiast w trakcie ćwiczeń przy stoliku potrafi pokazać palcem literkę O czy A - zaczyna je już poznawać.
Oczywiście oprócz słuchania wykonujemy inne ćwiczenia przy stoliku - razem ok. 2 godziny. Oprócz tego dodatkowo czytamy i oglądamy  książeczki z serii Kocham czytać - też 2 pierwsze tomy. Czy mamy już przejść do kolejnych?
Wiem, że tydzień czasu to mało, żeby zauważyć efekty, proszę jedynie o podpowiedzenie, czy robimy to prawidłowo, czy nie. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki Uśmiech
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Kwietnia 08, 2015, 12:56:03 »

 Droga Mamo Szymka, proszę słuchać tych dwóch pierwszych płytek tylko dwa razy dziennie, a wprowadzić 4 książeczki - Sylaby i rzeczowniki i jedną Sylaby i czasowniki-l.pojedyncza i słuchać zamiennie - jeden raz czasownik i jeden raz rzeczowniki, kolejnego dnia druga książeczka z rzeczownikami itd.
Ważne jest używanie samogłosek i wyrażeń dźwiękonaśladowczych w ciągu dnia i podczs oglądanie innych książeczek (np. POJZADY, NA WSI).

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!