Wróć do strony głównej.
Maja 17, 2024, 03:48:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: dwulatek - proszę o pomoc  (Przeczytany 7645 razy)
edyta056
Newbie
*
Wiadomości: 9


« : Listopada 22, 2016, 05:31:10 »

Witam Pani Profesor. Bardzo proszę o pomoc w sprawie mojego synka. Adaś ma dwa latka (skończył 15 listopada) nie mówi z wyjątkiem kilka wyrazów. Jest ogólnie wesołych chłopcem. Kopie piłkę bawi się w akuku, chowa się jak mówimy gdzie jest Adaś, naśladuje zwierzęta niektóre.  Problem polega w tym że nie reaguje na woje imię. Teraz już wiem że z naszej winy - telewizor. Wstyd się przyznać ale telewizor włączony był niemal na okrągło, nawet cieszyło nas jak bacznie obserwuje bajeczki. Jaki on mądry jak rozumie śmieje się itd. Od dwóch dni nie włączamy zupełnie nic ani tv ani radia ... staramy jak najwięcej się z nim bawić. Wcześniej chciałam ugotować obiad to na chwilę bajeczkę, pranie to bajeczkę i tak w kólko. Syn jest jeszcze na piersi, przyznam że nie potrafię go oduczyć. Ma problem z normalnym jedzeniem obiadów. Zje kaszkę łyżeczką , paluszki, parówkę orzeszki nerkowca rodzynki itp. Syn ma krótkie wędzidełko języka i 29 listopada jesteśmy umówieni na zabieg. Być może to jest przyczyną słabej mowy u niego. Wczoraj zakupiłam książeczki kocham czytać i  Zestaw Sylaby i rzeczowniki (cz.1,2,3,4). Zamierzamy ostro trenować. Syn bardzo lubi jak mu czytam bajki przynosi mi siada na kolana i czytamy. Nie skazuje palcem. Proszę o pomoc co robić, bo kompletnie nie wiem jak zacząć. Co powinnam jeszcze zakupić, żeby był lepszy efekt pracy.
Zapisane
edyta056
Newbie
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #1 : Listopada 23, 2016, 02:05:11 »

Dziś otrzymałem otrzymałam płyty i książeczki. Mam problem z małym bo nie chce słuchawek. Ale wiem ze to dla jego dobra i nie rezygnujemy. Nie wiem tylko w jaki sposób mam pokazywać dziecku rysunki i wyrazy skoro jak dziecko ma słuchawki to ja nie słyszę co mówi i nie wiem na jaki wyraz wskazywać palcem i kiedy obracać kartki. Może miał ktoś podobny problem. ? pomóżcie
Zapisane
hanim
Newbie
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #2 : Listopada 24, 2016, 11:04:07 »

Witaj,
Miałam podobny problem, poradziłam sobie w ten sposób: u samej góry
danej strony napisałam numer ścieżki ( jak odsluchujesz na komputerze, to
sie przecież wyświetlają ) ja siedziałam z prawej strony syna ( by ćwiczyć prawa rękę) komputer miałam po swojej prawej i w ten sposób wszystko monitorowałam.
Mój syn tez nie chciał słuchawek, w ogóle nie chciał siedzieć przy stoliku. Ćwiczyłam sie z nim 2 miesiące, nie ustąpiłam a on skapitulował . Ciężko to szło u nas, ale mu mamy jesteśmy wytrwale. Ja kupiłam pacynkę ( wyczytałam na forum) i ścigałam sie z synem, kto będzie dłużej siedział przy stoliku, on czy pacynka "Felek" itp... pomogło.
Uważam, ze powinnaś puszczać dziecku rownolegle czasowniki o pój, tak te radzi Pani Profesor.
Mój syn tez za wiele nie mówił jak rozpoczęliśmy terapie. Juz następnego dnia po wyłączeniu telewizora zaczął sam mówić do zabawek. Efekty dla mnie były widoczne każdego dnia. Musisz być konsekwentna i cierpliwa. U nas minęło 10 miesięcy terapii, syn pięknie mówi całymi zdaniami, czyta sam książeczki Kocham czytać i śpiewa ciagle piosenki.
Mam nadzieje, ze Cir / Panią trochę wsparłam.
PoDrawim
Kasia
Zapisane
edyta056
Newbie
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #3 : Listopada 26, 2016, 10:56:46 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź  Uśmiech dzis 5 dzień bez tv . Dziecko zupełnie zapomniało i nie domaga się.  Jest dużo weselny grzeczniejsxy lepiej spi.  Dziś rano podał mi książeczkę i powiedział citać.  Słuchamy płyt ale nie chce przy tym książki i bawi się przy biurku klockami i słucha słuchawek. Wczoraj dużo mówił sylab przy tym
Zapisane
Zdeterminowana
Newbie
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #4 : Grudnia 22, 2016, 02:17:24 »

Witam, nie wiem czy jeszcze pomogę jeśli chodzi o słuchanie w słuchawkach i pokazywanie w książeczce. Najprościej jest mieć drugą parę słuchawek oraz rozdzielacz do słuchawek i podpina Pani obie pary słuchawek pod rozdzielacz a rozdzielacz pod komórkę, laptop itp. i słyszy Pani dokładnie to co syn. Mam bardzo ułatwiło słuchanie. W poprzednich moich postach można znaleźć informację na temat tzn. niechęci i oporu dziecka do  słuchawek. Być może coś pomoże, choć mam świadomość że każde dziecko jest inne.
Dodam tak dla pokrzepienia. Nasza córcia w chwili obecnej bardzo dużo mówi, całymi zdaniami, mądrze, czasem nawet zaskakuje nas takimi zwrotami że zastanawiamy się skąd ona je wzięła, gdzie słyszała. W styczniu skończy 3 latka, a z początkiem maja tego roku mówiła zaledwie kilka słów, nie chciała powtarzać za mną wręcz unikała patrzenia na moją twarz. Metodą krakowską zaczęliśmy pracować z końcem lutego.
Na święta i nadchodzący Nowy 2017 rok życzę Pani wszystkiego dobrego a przede wszystkim takich postępów w rozwoju syna jakie miała nasza córcia.
Zapisane
edyta056
Newbie
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #5 : Grudnia 28, 2016, 04:46:26 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak zrobiliśmy rozdzielacz i druga para słuchawek. Nie poddajemy się Uśmiech dziękuję za słowa otuchy.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!