Wróć do strony głównej.
Maja 03, 2024, 09:29:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Sara -28 miesiecy Irlandia  (Przeczytany 6852 razy)
milasek
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Maja 03, 2015, 03:00:04 »

Witam Pani Profesor,

Oboje z męzem od 8 lat mieszkamy w Dublinie, mamy syna Piotrka 6 lat i córkę Sarę.  Sara od małego oglądała dużo bajek w języku angielskim, choc w domu rozmawiamy tylko po polsku. Na początku myślalam, ze wplyw anglojęzycznych bajek spowodował jej opóźnioną mowę, że nie wie jaki język wybrać. Z czasem zaczęłam dostrzegac inne rzeczy.

Moja corka nie zostala jeszcze zdiagnozowana, niestety widoczne są u niej niepokojące objawy tj. układa zabawki w rzędach, nie mówi, od niedawna zaczęła reagować na imię, nie wykonuje poleceń.

Nabyliśmy z mężem Pani Profesor książki i zaczynamy stosować zawarte w nich ćwiczenia. Mam kilka pytań by je poprawnie wykonywać:

1) czy każde ćwiczenie musi być wykonane przy stoliczku?

2) jak dlugo mają trwać ćwiczenia?


3) czy jest możliwość by zdiagnozowała Pani profesor Sare? Oczywiście w kazdej chwili przylecimy do Karakowa, jak również zapraszamy Pania Prpfesor do nas:)

4) Czy powinnam posłać Sarę do Irlandzkiego przedszkola? Czy kontakt z dziećmi jej pomoże?
 Jak na razie przebywa ze mna lub polska opiekuna w domu?

Przyznam szczerze, ze czuje sie bezradna, nie wiem jak działać co robić, jestem na poczatku mojej drogi.

Serdecznie Pozdrawiam
Marta
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Maja 03, 2015, 05:50:03 »

 Droga Pani Marto, przy stoliku dziecko powinno mieć około 2 godzin dziennie ćwiczeń (w tym program słuchowy), oczywiście wszystko, co robimy podczas codziennych czynności jest też ćwiczeniem pod warunkiem, że dorośli dbają o to, by język był programowany, wypowiedzi proste i poprawne gramatycznie. Jednorazowo ćwiczenia nie mogą trwać krócej niż 30 minut.
Sara nie powinna uczęszczać do przedszkola irlandzkiego dopóki nie opanuje etnicznego systemu językowego.

W Irlandii metodą krakowską pracuje pani Ewelina Pochowska (ewelinap12345@gmail.com).

Do listopada mam już zaplanowane wszystkie lotnicze podróże, ale proszę o informację na prywatny mail kiedy Państwo będziecie w Polsce.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
milasek
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Maja 03, 2015, 07:37:29 »

Droga Pani Profesor,

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Wysłałam  już do Pani emiala.


Serdecznie pozdrawiam
Marta
Zapisane
milasek
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Maja 05, 2015, 11:54:24 »

Pani Profesor,

Czy otrzymała Pani emiala ode mnie?

Pozdrawiam
Marta
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #4 : Maja 10, 2015, 04:52:26 »

Pani Marto, mail otrzymałam, ale nie zawsze mogę natychmiast odpowiedzieć, Maj i czerwiec, to bardzo trudny czas, tysiące stron prac magisterskich i doktorskich do poprawy.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!