Wróć do strony głównej.
Maja 15, 2024, 08:58:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: terapia dziecka z Zespołem Downa  (Przeczytany 26843 razy)
malke
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Stycznia 10, 2012, 06:49:17 »

witam!
poszukuję wszystkiego co dotyczy terapii dziecka z Zespołem Downa. pierwszy raz w naszej szkole mamy uczennicę z tym schorzeniem (klasa I SP). nie chcę, żeby dziewczynka tylko chodziła do szkoły, ale żeby czuła, że jest potrzebna i pracuje na równi z dziećmi zdrowymi. może ktoś pozwoliłby mi obejrzeć zajęcia z udziałem uczniów o podobnej dysfunkcji. pozdrawiam
Zapisane
pentelka
Newbie
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Sierpnia 30, 2012, 07:03:38 »

polecam forum www.zakatek21.pl. Tam jest ogrom informacji na ten temat i na pewno pomogą. Jest tam też spora grupa dzieci pracujących metodą krakowską.
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #2 : Wrzenia 01, 2012, 12:18:09 »

Dzień dobry, pytanie nie jest do mnie, ale ponieważ chodzi o Metodę Krakowską pragnę poinformować, że nie wszyscy terapeuci twierdzący, że pracują według jej założeń rzeczywiście tak czynią. Na stronie www.szkolakrakowska.pl jest lista terapeutów, którzy mają prawo do tytułu terapeuta Metody Krakowskiej.
Metoda jest całościowa i tylko stosowanie wszystkich elementów jest zasadne w terapii.     Należy podkreślić, że Metoda Krakowska jest  s y s t e m e m, czyli spójną całością zbudowaną z zespołu elementów wzajemnie powiązanych w relacje, realizujących funkcję nadrzędną (budowanie systemu językowego) lub zbiór takich funkcji (stymulację wszystkich rozwoju poznawczego).
   Jak każda metoda systemowa nie powinna być stosowana z innymi, nie można także w przebieg terapii włączać technik sprzecznych z przyjętymi w Krakowie założeniami filozoficznymi, językoznawczymi i neurobiologicznymi.
Podstawowe elementy metody krakowskiej
1.   Stymulacja słuchowa
2.   Komunikacja ułatwiona
Gesty wizualizacyjne i gesty interakcyjne
           Manualne Torowanie Głosek®
3.   Techniki komunikacyjne
4.   Programowanie języka
5.   Dziennik wydarzeń
6.   Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania®
7.   Terapia funkcji wzrokowych
8.   Stymulacja funkcji motorycznych
9.   Wybór dominującej ręki
10.   Kształtowanie zabawy tematycznej
11.   Stymulacja lewej półkuli mózgu
12.   Kształtowanie zachowań społecznych
13.   Stymulacja poznania wielozmysłowego     
14.   Stymulacja pamięci
15.   Ćwiczenia kategoryzacji
16.   Kształtowanie myślenia przyczynowo-skutkowego
17.   Logoterapia (rozmowy z rodzicami, wyjaśnienie zasad terapii, przekazanie programu i umożliwienie Rodzicom oglądania prowadzonych zajęć z dzieckiem)

W dniu 28 IX odbędzie się w Bielku Białej konferencja poświęcona terapii dziecka z ZD, a w dniu 16 X szkolenie w Krakowie organizowane przez portal www.konferencje-logopedyczne.pl
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska z Zespołem Metody Krakowskiej

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!