Wróć do strony głównej.
Maja 15, 2024, 07:56:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: terapia dziecka z Zespołem Downa  (Przeczytany 15549 razy)
malke
Newbie
*
Wiadomości: 3


« : Stycznia 10, 2012, 08:43:46 »

witam Pani Profesor!
poszukuję wszystkiego co dotyczy terapii dziecka z Zespołem Downa. pierwszy raz w naszej szkole mamy uczennicę z tym schorzeniem (klasa I SP). nie chcę, żeby dziewczynka tylko chodziła do szkoły, ale żeby czuła, że jest potrzebna i pracuje na równi z dziećmi zdrowymi. może ktoś pozwoliłby mi obejrzeć zajęcia z udziałem uczniów o podobnej dysfunkcji. pozdrawiam
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Stycznia 19, 2012, 10:13:03 »

Szanowna Pani, bardzo się cieszę, że dziecko z Zespołem Downa ma szanse rozwijać swoje możliwości intelektualne w szkole. Proszę o informacje w jakiej części Polski Pani mieszka, bym mogła wskazać gabinety terapeutów, pracujących metodą krakowską. Dzieci z Zespołem Downa powinny być wcześniej przygotowane do nauki  szkolnej. Uczymy wcześnie czytać metodą Symultaniczno-Sekwencyjną (książka "Kocham uczyć czytać" - www.we.pl, podręcznik do nauki czytania  w klasie pierwszej "Kocham szkołę" - www.wir-wydawnictwo.com).
Dzieci z Zespołem Downa wymagają także przygotowania do percepcji i przetwarzania linearnego, sekwencyjnego i kategoryzacji - te ćwiczenia można znaleźć w Wydawnictwie WIR.
Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów. 
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
malke
Newbie
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Stycznia 20, 2012, 06:07:22 »

Szanowna Pani Profesor!
Dziękuję za odpowiedź. Mieszkam w woj. małopolskim - Ochotnica Dolna (ok.1ookm od Krakowa w pobliżu Szczawnicy, Nowego Targu).
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Stycznia 22, 2012, 05:43:03 »

Szanowna Pani w Rabce Zdroju pracuje Pani Agnieszka Bala, która jest wspaniałym, mądrym, kreatywnym terapeutą. Pani Agnieszka ma ogromne sukcesy i warto się u niej uczyć - Agnieszka Bala <logopedaaga@wp.pl>.
W Zakopanem pracuje także młoda, ale już ze sporym doświadczeniem i sukcesami terapeutycznymi Kinga Krzystyniak kingakrzystyniak@interia.eu.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!