Wróć do strony głównej.
Maja 04, 2024, 04:53:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o Aspergery  (Przeczytany 1530 razy)
pengaentu
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Kwietnia 03, 2023, 08:24:06 »

Mam pytanie dotyczące 6-letniego chłopca. W tej chwili jestem na stażu w szkole podstawowej i pomagam temu chłopcu w pewnych rzeczach, które sprawia mu trudność. (jak bawienie się z innymi dziećmi i używanie fantazji podczas zabawy) Na początku tego roku nauczyciel zdiagnozował go jako niezwykle uzdolnionego. Ale im więcej z nim rozmawiam, tym bardziej wątpię, czy może ma aspergery. Teraz wiem, że jest wiele takich samych mocnych i słabych stron zarówno w przypadku Aspergerów, jak i kogoś, kto jest bardzo uzdolniony. Moje pytanie brzmi, czy ktoś zna prawdziwe różnice między nimi? Co sprawia, że ​​ktoś ma Aspergera zamiast „po prostu” być bardzo uzdolnionym?
  router login 192.168.l.l.link/
Nie jestem wielkim fanem naklejania na kogoś etykietek i nie będę się diagnozować. Chcę tylko o to zapytać, więc mam dobry pogląd na różnicę między nimi i spróbuję dowiedzieć się, jaki rodzaj oprowadzania będzie dla niego najbardziej odpowiedni.
Zapisane
jagnum
Jr. Member
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #1 : Maja 05, 2023, 09:25:29 »

Zespół Aspergera nie jest taki prosty do zdiagnozowania. TO, ze chłopiec jest uzdolniony nie musi oznaczac, ze ma zespół Aspergera. Poza tym ludzie w tym spektrum wcale nie muszą wykazywać specjalnych zdolnosci.

Myśle, ze najlepiej będzie skonsultować się z psychologiem, który będzie w stanie przeprowadzić odpowiednie testy oraz stwierdzić, czy rzeczywiśćie mamy do czynienia z jakimś zaburzeniem, czy nie.

Jest możliwość zapisania się na wizytę do psychologa w formie online https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psycholog-online Daję namiar na taki gabinet.
Zapisane
datingmannn
Newbie
*
Wiadomości: 4

337582317 New+York New+York
WWW
« Odpowiedz #2 : Lutego 07, 2024, 06:51:53 »

Turn casual moments into unforgettable dates – choose the best casual dating site!
Living Women
Top-notch Сasual Dating
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!