Forum Serwisu Logopedycznego

Pytania do naszych terapeutów => Terapia - problemy => Wątek zaczęty przez: Karolina Markowska Listopada 03, 2019, 09:40:20Tytuł: Pytania o terapię
Wiadomość wysłana przez: Karolina Markowska Listopada 03, 2019, 09:40:20
Dzień dobry !
Proszę o pomoc. Mam w terapii sześcioletnią dziewczynkę, która jest diagnozowana w poradni. wiem, że to już bardzo późno..
Dziecko w normie intelektualnej, dziecko ma zaburzony słuch fonematyczny, jest niechętne do spontanicznych wypowiedzi. Wypowiada się głownie zdaniami pojedynczymi nierozwiniętymi. W mowie dziecka występują elizje, uproszczenia grup spółgłoskowych, substytucje. Dziecko ma duży problem z rozumieniem stosunków przestrzennych , dziecko substytuuje przyimki. Zdarzają się także błędy fleksyjne i błędy w odmianie czasowników.
Problem polega na tym ,że jestem logopedą w szkole i dziecko przychodzi do mnie na zajęcia na 15 min tygodniowo. wiem, że mama chce szukać dodatkowych zajęć logopedycznych.
zastanawiam się jak pomóc dziewczynce i jakie zalecenia do pracy dać mamie.
Skupiamy się na ćwiczeniach stymulujących lewą półkulę mózgu. Chciałam polecić mamie, aby zakupiła program słuchowy. Zastanawiam się od jakiej płyty zacząć..? czy polecić zakup wszystkich płyt? czy skupić się na początku na płycie ,,przyimki".. ?
Zastanawiam się też, aby mama pracowała w domu na zeszytach ,,uczę się mówić ", tak aby dziecko utrwalało poprawne reguły gramatyczne. Od którego zeszytu rozpocząć?
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za odpowiedź .