Forum Serwisu Logopedycznego

Pytania do naszych terapeutów => Dysleksja => Wątek zaczęty przez: mukesogel Grudnia 11, 2021, 07:03:02Tytuł: Dysleksja i węch
Wiadomość wysłana przez: mukesogel Grudnia 11, 2021, 07:03:02
Cześć, nigdy nie zdiagnozowano u mnie dysleksji, ponieważ nigdy nie przeszkadzała. Jestem leniwym czytelnikiem, tak, a czytanie na głos po prostu nie działa dobrze. Ale kiedy muszę, udaje mi się.

I oczywiście Lewo to po prostu inny sposób powiedzenia Prawo. W wojsku musiałam chodzić z wielkim kamieniem w prawej kieszeni spodni :)

Teraz pamiętanie rzeczy takich jak piosen192.168.0.1 (https://19216801.onl/) router login (https://routerlogin.uno/) 192.168.l.l (https://192168ll.link/)

ki, aktorów filmowych i tak długo było czymś, czego nigdy nie mogłem zrobić, ale zapytaj mnie o komputerowe bzdury... pomyśl. Kiedy raz złapałem się na tym, że słucham tego samego albumu na słuchawkach przez cały miesiąc, minął miesiąc, kiedy przestałem i powiedziałem „och czekaj, co to jest, czego słucham?” Potem zdałem sobie sprawę, że skopiowałem na komórkę tylko jeden album i wciąż myślałem, że słucham tony różnych piosenek. och, zapytaj mnie, jaki to był album... nie pamiętam, coś związanego z tą serią z motocyklami i gangami, tymi z czaszką w kurtce, która ma twardą mamę.

w każdym razie.... mój węch jest po prostu gówniany, a nawet smakuje. Mam na myśli to, że zawsze tak było, smakuję jedzenie, ale jeśli zawiążesz mi oczy i dasz mi coś i zapytasz, co to jest, chyba że jest to coś, czego naprawdę nienawidzę, nie mogę ci powiedzieć. To samo z zapachami, mój zmysł węchu jest do dupy, czuję zapachy w moim otoczeniu, nie kojarząc zapachów. Jeśli zawiążesz mi oczy i dasz mi kawałek kupy do wąchania, cóż, nic mi to nie robi, nie mogę skojarzyć tego z kupą. Alkohole pachną tak samo, wina wszystkie pachną tak samo. Łatwiej mi dostać mdłości, siedząc obok kogoś, kto miał „kąpiel z perfumami”, niż przez wąchanie kupy.

Czy są tu inne osoby z dysleksją, które również mają problemy ze zmysłem węchu i smaku?