Wróć do strony głównej.
Stycznia 18, 2021, 02:47:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 12:11:15  
Zaczęty przez joshmacde85 - Nowe: wysłane przez Małgosia
Dzień dobry,

To jest forum dotyczące pracy Metodą Krakowską, dlatego pozwolę sobie nie odpowiadać na zadane pytanie. Spostrzeżeń i informacji proszę najlepiej poszukać na stronach związanych z tematem terapii ABA.

Pozdrawiam,
Małgorzata Lasak

 2 
 : Dzisiaj o 10:17:35  
Zaczęty przez Marietta87 - Nowe: wysłane przez Marietta87
Dzień dobry
Moja córka ma w tej chwili 6,5 mca. Od początku 5 mca zmieniła swoje zachowanie. Czym zostało to spowodowane nie wiem, mogę jedynie sie domyślać że to po szczepieniu które miała. Dziecko szybko złapało kontakt wzrokowy z nami, bawiła się, uśmiechała i przede wszystkim patrzyła na nasze twarze. W 5 mcu zaczęło sie to zmieniać.... Dziecko patrzy na nad w pozycji leżącej a kiedy jest noszone patrzy wszędzie ale nie twarz. Jak obraca głowę to wręcz widać jak ucieka wzrokiem żeby czasem nie popatrzeć na osobę która ją nosi. Mała urodziła sie przez planowane cc w 39 tc. Dostała 9/10 pkt za zabarwienie skóry. Przeszła żółtaczkę bez naświetlania. Po za tym wszystko było Ok. Ładnie śpi w nocy. Ogólnie jest pogodna. Dużo czasu spędza na macie na brzuchu gryząc wszystkie zabawki ponieważ zaczęła ząbkować. Podczas usypiania na rękach nie zawsze chce sie przytulić, często sie denerwuje. Nie lubi dotykania w obrębie twarzy i szyi, smarowania po kąpieli tych rejonów ciała. Często patrzy w stronę światła i sie śmieje i gada po swojemu właśnie w stronę lamp. Nie ukrywam że jestem zaniepokojona bardzo. Dzwoniłam do CMK ale czekam jako rezerwowa na wizytę. Kiedy sie odbędzie nie wiadomo. Wiem że szybka interwencja daje rezultaty dlatego proszę o pomoc. Jestem w ciągłym stresie i mam tylko jedną myśl w głowie że moje wyczekane dziecko będzie miało autyzm ☹️ Jestem załamana i proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie

 3 
 : Stycznia 17, 2021, 09:48:34  
Zaczęty przez Magdalenka223 - Nowe: wysłane przez golabek1984
Dzień dobry Uśmiech
Czy Piotrków Trybunalski wchodzi w grę?

 4 
 : Stycznia 16, 2021, 05:06:34  
Zaczęty przez cobiesmul47 - Nowe: wysłane przez cobiesmul47
Dręczyło mnie to od dawna i chciałem tylko wyrazić swoją opinię na temat zdrowia psychicznego, mając nadzieję, że zostanie usłyszana.

Niedawno uzyskałem tytuł magistra psychologii poradnictwa i przez kilka lat pracowałem jako Case Manager i Terapeuta. Pracowałem w Community Mental Health i w więzieniu jako terapeuta odwykowy.

Osobiście uważam, że terapia jest z natury niepraktyczna. Oferujemy usługę, która jest droga, trudna do zrealizowania i niewielu ma do niej dostęp. Wydaje mi się, że dziedzina jest nadmiernie kontrolowana przez firmy ubezpieczeniowe, a klienci cierpią.

Nie wiem jak wy, ale tak wielu klientów odeszło ze mnie z powodu konfliktów czasowych, problemów finansowych lub natychmiastowej satysfakcji z lekarstw. W społecznościach zajmujących się zdrowiem psychicznym (szczególnie w moim stanie Kansas, gdzie nasze fundusze są niewielkie), klienci mają niskie dochody i niski SES i nie mogą sobie pozwolić na spędzanie czasu w ciągu tygodnia na chodzeniu na terapię. Ledwo pracują, by położyć jedzenie na stole i nie stać ich na wyjście.

Martwię się, że terapia w końcu stanie się czymś, co robią bogaci ludzie. Bogaci ludzie chodzą na terapię, ponieważ mają czas i pieniądze, a biedni ludzie po prostu biorą leki. Nasza branża ucierpi, jeśli nasza firma będzie obsługiwać tak niewielką mniejszość ludzi. Musimy znaleźć sposoby, aby terapia była dostępna dla wszystkich.

Powinniśmy badać niepraktyczność terapii. Sposoby na szybsze, ale równie skuteczne. Dowiedz się, dlaczego terapia trwa tak długo. Znajdź nowe i innowacyjne interwencje terapeutyczne, które wykorzystują mniejsze ramy czasowe lub niższe koszty.

Po prostu czuję, że robimy tak niewiele, aby to złagodzić. Chciałbym, aby nasza specjalność spędzała mniej czasu na kłótniach o to, która forma terapii jest lepsza, a więcej czasu na pracy nad znalezieniem sposobów, aby terapia była łatwo dostępna dla większej liczby osób. Martwię się, że wraz z rozwojem leków w ciągu ostatnich kilku lat terapia zacznie stawać się opcją, z której korzysta niewiele osób, a pole się skurczy.

Co o tym myślicie? Zgadzasz się czy nie?

 5 
 : Stycznia 16, 2021, 04:58:20  
Zaczęty przez escoutdril54 - Nowe: wysłane przez escoutdril54
W szkole nie wiedzieli, co ze mną zrobić. Byłem zagadką, duże rozmiary klas w standardowej klasie przytłoczyłyby mnie. Nudziłoby mnie tempo zajęć związanych z zasobami.

Byłem więc piłką pinpong między ogólną edukacją a edukacją specjalną. Nie trzeba dodawać, że zmiana zajęć z matematyki i języka angielskiego kilka razy w roku była katastrofą dla mojego GPA.

Nie otrzymałem żadnych usług przejściowych. Wypadłem przez pęknięcia i skończyłem w call center.

Pewnego dnia miałem pełne załamanie. Oprogramowanie było wyłączone, włączył się alarm przeciwpożarowy i po prostu wyszedłem. Następnym przystankiem był mój lokalny college.

Dwa lata temu skończyłem tam moje stopnie naukowe. Specjalna edukacja.

Przeniosłem się na obecną uczelnię, aby ukończyć licencję. W poniedziałek zaczynam oficjalnie uczęszczać na zajęcia magisterskie z pedagogiki specjalnej, z naciskiem na łagodne, umiarkowane niepełnosprawności. Nie mogę się doczekać zajęć z „Prawa i historii edukacji specjalnej” w tym semestrze.

Życz mi szczęścia.

 6 
 : Stycznia 16, 2021, 01:23:24  
Zaczęty przez Magdalenka223 - Nowe: wysłane przez Magdalenka223
Czy mogłabym otrzymać kontakt do kogoś z łodzi kto prowadzi terapie?
Na liście się nie wyświetla, ale może jest osoba która jest w trakcie uzyskiwania uprawnień a mogłaby pomóc?

 7 
 : Stycznia 15, 2021, 07:18:27  
Zaczęty przez emilykiny62 - Nowe: wysłane przez emilykiny62
Nie wiem nawet, czy to dysleksja, ale w większości przypadków, gdy mówię, zamieniam między sobą litery w 2 słowach. Moim ulubionym przykładem tego jest sytuacja, gdy byłem w parku wodnym i krzyczałem do mojej rodziny „która chce iść nad Razy Liver (leniwa rzeka)”. Odkryłem również, że nie dotyczy wyłącznie pierwszej litery, ale może wpływać na drugą literę słowa, tak jak mówienie sabwuy (metro)

 8 
 : Stycznia 15, 2021, 06:46:28  
Zaczęty przez kharyptho84 - Nowe: wysłane przez kharyptho84
Czy odczuwasz niepokój, będąc w mediach społecznościowych?, Na przykład nie mogę mieć profilu na Facebooku, nie mam też Instagrama, głównie dlatego, że mnie to niepokoi, mam Twittera, ale używam go, aby dowiedzieć się, co dzieje się na świecie lub informują mnie o moich szczególnych zainteresowaniach, nie wchodząc w interakcje z ludźmi; a jeśli wchodzę w interakcję na Twitterze, w końcu usuwam wszystkie moje tweety.

 9 
 : Stycznia 14, 2021, 07:29:20  
Zaczęty przez LillianNest - Nowe: wysłane przez olababilec
Szanowna Pani,

myślę, że konsultacja ze specjalistą nie zaszkodzi - wręcz przeciwnie - może pomoć zarówno Pani w dalszej stymulacji rozwoju dziecka, jak i dziecku.

Zachęcam więc do konsultacji ze specjalistą wczesnej interwencji, który na żywo będzie mógł ocenić rozwój Pani synka i da wskazówki do pracy. Listę terapeutów znajdzie Pani na stronie: www.szkolakrakowska.pl. Informuję również, że istnieje możliwość skorzystania z diagnozy/ konsultacji w Centrum Metody Krakowskiej (w Krakowie) z jedną z Pań Profesor. Informacji na temat takiego spotkania udzieli pani Magdalena Rolińska (tel: 518 404 155). Zachęcam do kontaktu.

Propozycje zabaw i ćwiczeń znajdzie Pani w publikacjach "Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego", w częściach: "Słuch" , "Wzrok", "Ruch" autorstwa Prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek (https://sklep.centrummetodykrakowskiej.pl/katalog/zestawy/zestaw-sluch-wzrok-ruch-174.html).

Proszę włączyć też do terapii program słuchowy: https://sklep.centrummetodykrakowskiej.pl/katalog/cwiczenia/program-sluchowy-105.html. Synek powinien go słuchać obowiązkowo w słuchawkach dwa razy dziennie po około 30-45 sekund. To powinno wspomóc rozwój mowy.

Z poważaniem,

Aleksandra Babilec

 10 
 : Stycznia 14, 2021, 07:23:43  
Zaczęty przez tomspayne75 - Nowe: wysłane przez olababilec

Myślę, że każdy kto pracuje z osobami z Zespołem Aspergera zwraca uwagę na inne sfery ich funkcjonowania. My, terapeuci pracujący Metodą Krakowską, pracujemy z dzieckiem przy stoliku, możemy więc precyzyjniej ocenić lub scharakteryzować pewne zachowania o charakterze emocjonalnym, społecznym, ale przede wszystkim umiejętności/trudności językowe oraz procesy poznawcze. Niemniej jednak każda osoba jest inna, nawet ta z Zespołem Aspergera - nikogo nie da się wrzucić do jednego worka. Niestety z uwagi na charakter pracy jaką wykonujemy, nie jesteśmy w stanie całościowo ocenić kwestii sprawności fizycznej, dlatego pozwolę sobie nie odpowiadać na zadane przez Pana pytanie, gdyż czuję, że moje spostrzeżenia na temat byłyby obiektywne.

Może ktoś inny na forum ma takie doświadczenia i przyglądał się sferze ruchowej i sprawności fizycznej u dzieci z ZA? Zachęcam do dyskusji.

Z poważaniem,

Aleksandra Babilec

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!