Wróć do strony głównej.
Sierpnia 03, 2020, 06:49:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 02:16:31  
Zaczęty przez Agnieszka_W - Nowe: wysłane przez todd
Między 15 a 24 m może się bardzo dużo zdarzyć - np może zacząć się pokazywanie palcem. Widzę parę podobieństw do mojego syna który jeszcze nie ma żadnej diagnozy. Niestety nie ma innego sposobu jak bycie pod kontrolą poradni specjalistycznej. Na forum nikt Pani nie pomoże, nie rozwieje wątpliwości.

 2 
 : Dzisiaj o 02:12:47  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez todd
Mój synek jak chce wyjść z domu to przynosi buty albo próbuje otworzyć samodzielnie drzwi. Sprzeciw kończy się histerią i płaczem. Synek podchodząc do mnie patrzy w podłogę lub w innym kierunku. Jeśli chce w takim przypadku na ręce to tylko dlatego żeby wskazać mi kierunek drzwi - tam idziemy. Nie wiem czy tak to powinno wyglądać, bardziej spodziewałem się płaczu + kontaktu wzrokowego.

Odnotowane.

 3 
 : Dzisiaj o 02:09:54  
Zaczęty przez Mama_wczesniaka - Nowe: wysłane przez todd
Szybko i zwięźle - nie da się. W Polsce diagnozę stawia się średnio w wieku między 2-3 latka. Szukanie informacji w internecie nic Pani nie pomoże a wręcz przeciwnie. Wszelkie wątpliwości powinna Pani wyjaśnić ze specjalistą. Cieszy się Pani dzieckiem Mrugnięcie Pozdrawiam

 4 
 : Lipca 31, 2020, 07:58:16  
Zaczęty przez Agnieszka_W - Nowe: wysłane przez Agnieszka_W
Dzień dobry,
chciałabym prosić o radę jak ćwiczyć z moim synkiem. Miesiąc temu przypadkowo natknęłam się na informację o wskazywaniu palcem, do tej pory nie miałam świadomości jak ważne to jest, zawsze wydawało mi się, że synek jest jeszcze mały i ma na wszystko czas, a że jest to moje pierwsze dziecko nie miałam porównania. Tak zaczęłam czytać o objawach autyzmu, a mój niepokój rósł, a konkretnie niepokoi mnie, że synek:
nie wskazuje palcem ani nawet rączką, jeśli czegoś chce wyciąga rączkę, ale żeby to coś samemu dosięgnąć, a nie zasygnalizować czego chce, jeśli coś go interesuje to piszczy i czasem na mnie popatrzy
słabo naśladuje: pokazuje jak pije z kubeczka, daje cześć, papa robi kiedy mu się podoba, naśladuje po nas aaaaa i niektóre zbitki sylab, nie naśladuje zwierzątek
zawiesza się tzn. wygląda jakby się zamyślił, patrzy w jeden punkt
nie lubi obcinania włosów, paznokci, mycia głowy
rzadko się przytula, zwykle kiedy to on chce (potrafi przyjść i sam się przytulić) lub w nocy kiedy śpi z nami, jeśli coś mu się stanie to płacze i patrzy na mnie, ale kiedy wezmę go na ręce po chwili już się wyrywa
nadal dużo rzuca zabawkami, nie buduje z klocków, nie jeździ autkami
od kiedy skończyły się kolki ma problemy ze spaniem w nocy, dużo się budzi, rzuca po łóżku, nie może zasnąć
wcześniej były też problemy ze snem w dzień, teraz zasypia bez problemu, ale śpi w łóżeczku tylko 40 min, później trzeba się z nim położyć, tak potrafi spać 3h, ale budzi się co jakiś czas
w okolicach 13 miesiąca zaczęły się problemy z jedzeniem obiadów, wcześniej jadł dużo i wszystko
nie przeczy główką jeśli czegoś nie chce
część poleceń wykonuje, a inne zupełnie ignoruje, generalnie wydaje mi się, że dużo rozumie, ale nie kojarzy przedmiotów np idziemy na dwór, idziemy się napić, zjeść jogurt - rozumie, gdzie jest lodówka? Nie wie, gdzie jest lampa? Patrzy na lampę, ale nie pokaże, ma też jedną zabawkę która pokazuję zapytany o nią
nie wskazuje części ciała
nie lubi oglądać książeczek

Próbujemy wskazywać jego paluszkiem, ale usztywnia rękę i zazwyczaj nie pozwala.

Synek jest dzieckiem bardzo pogodnym i ruchliwym, nie potrafi usiedziec w miejscu, nawiązuje kontakt wzrokowy, reaguje na imię choć nie zawsze, reaguje na oj oj i nie wolno, mówi tata, baba, dziadzia, mniam mniam i dużo po swojemu, jest otwarty w kontaktach z innymi dziećmi, w stosunku do obcych początkowo zachowuje się z rezerwa, ale szybko się oswaja. Uwielbia bawić się kulkami i wkładać je w odpowiednie otwory w zabawkach. W sorterze potrafi na razie włożyć koło. Lubi bawić się w akuku, chowanego i nie ma - jest, chowa się wtedy za zasłoną. Jakiś miesiąc temu wyeliminowaliśmy zupełnie tv, a dziś wyciągnęliśmy baterie ze wszystkich zabawek.

Bardzo proszę o radę.

 5 
 : Lipca 31, 2020, 05:06:41  
Zaczęty przez Mama_wczesniaka - Nowe: wysłane przez Mama_wczesniaka
Dzień dobry
Mój syn urodził się 11.06 w 36 i 6 dni ciąży, wczoraj skończył 7 tygodni, poród SN, w skali Apgar miał kolejno 5-7-9-10 pkt. W usg główki wyszło krwawienie śródczaszkowe II stopnia, zaokrąglone rogi czołowe, wystapilo niedotlenienie.
Syn praktycznie w ogóle nie nawiązuje kontaktu wzrokowego, czasami nam się to udaje, ale tylko na chwilę. Uśmiecha się też sporadycznie. Często patrzy w jeden punkt odginając głowę. Karmiony jest piersią i mlekiem modyfikowany. Lubi być na rękach, praktycznie większość czasu jest noszony bo marudzi i popłakuje. Wizytę u neurologa miał 13.07, lekarz stwierdził, że wszystko w porządku. Kolejna wizyta 16.10.
Czy powinnam udać się z synem do jakiegoś lekarza, czy można już stwierdzić, że te objawy są niepokojące, co mogę zrobić...? Dodam, że poród był krótki, ale miałam wielowodzie, syn wstawiany był przez lekarza do kanalu.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki...

 6 
 : Lipca 29, 2020, 02:03:20  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez Małgosia
Dzień dobry,

Nie da się ocenić rozwoju Dziecka bez uprzedniego kontaktu twarzą w twarz. Jeżeli ma Pan obawy i dostrzega pewne nieprawidłowości w rozwoju Synka, proszę udać się do specjalisty. Kontakty znajdzie Pan na stronie: www.szkolakrakowska.pl.

Najpierw jednak proszę uświadomić żonę, że czas w terapii odgrywa kluczową rolę - im wcześniej, tym lepiej, ponieważ mózg małego dziecka jest bardzo plastyczny i szybko się uczy, dzięki czemu jesteśmy w stanie ukierunkować rozwój na właściwą ścieżkę. Proszę też pamiętać, że od wcześnie rozpoczętej terapii, rodzaju podjętych działań oraz jakości prowadzonej stymulacji będzie zależała przyszłość Państwa Dziecka.

zachęcam do działania,
Małgorzata Lasak

 7 
 : Lipca 29, 2020, 01:40:58  
Zaczęty przez NataliaP - Nowe: wysłane przez Małgosia
Szanowna Pani Natalio,


Cieszę się z postępów jakie zauważa Pani u swojej córeczki i zachęcam do dalszej stymulacji, gdyż tylko systematyczne i konsekwentne podejście do ćwiczeń przynosi oczekiwane rezultaty.

Jeśli chodzi o Pani pytanie dotyczące powiązania kontaktu wzrokowego z rozwojem motorycznym córeczki, to ciężko ocenić to bez kontaktu twarzą w twarz z Dzieckiem. Niewykluczone, że niestabilność w utrzymaniu główki w pozycji pionowej może mieć wpływ na "jakość" kontaktu wzrokowego w tej samej pozycji, ale nie mogę Pani zapewnić, że to jest jedyną przyczyną zachowania, które Panią niepokoi. To da się ocenić na żywo, mając kontakt z Dzieckiem.


Pozdrawiam,
Małgorzata Lasak

 8 
 : Lipca 29, 2020, 12:17:35  
Zaczęty przez Marli - Nowe: wysłane przez Marli
Bardzo dziękuję za odpowiedź
Jeśli chodzi o rozwój mowy to synek dużo głużył o czasie później gdy miał 6.5msc zaczął gaworzyć sukcesywnie pojawiały się nowe sylaby. Gdy miał rok mówił już świadomie mama tata baba itp wiele słów jak mniam jak robią zwierzątka. Zaczął chodzić około 14msc , wieżę układał gdy miał 13msc dopasowywal już wtedy zwierzątka takie same do pary. Mam slowniczek założony wszystkich słów które wypowiada intencjonalnie. Teraz zauważyłam że przybywa ich coraz więcej kombinuje jak je łączyć. Mówi w tym momencie około 90 słów,  plus nie tu nie tam mama tu , hau tu , itp. Rozwój poznawczy czyli co dokładniej ma Pani na myśli? Kiedy chce coś żeby mu dac woła mama mniam albo gdy zapytam co Ci dac to mówi i pokazuje na daną rzecz To. Rozumie bardzo dużo kiedy mówię do niego żeby przyniósł miskę z korytarza to pójdzie i mi ją przyniesie. Kiedy jesteśmy u znajomych i mówię że wracamy do domu sam mówi papa i macha na dowidzenia. Jeśli chodzi o takie rozumienie tego co do niego mówię to jest super. Przynosi mi pokazać jak coś ma fajnego , albo że ma brudne rączki. Non stop pokazuje palcem coś. Ale za pół miesiąca idzie do żłobka,  więc może tam bardziej się przyzwyczai do dzieci bo jednak ma mało kontaktu na codzień. Ostatnio gdy byliśmy w kawiarni zaczął zaczepiac dziewczynkę roczną która chodziła korytarzem dawał jej czesc i patrzył na nią był nią zainteresowany nawet mnie to ucieszyło. Wydaje mi się że on czasami wybiera do kogo chce bliżej podejść.

 9 
 : Lipca 27, 2020, 08:56:54  
Zaczęty przez Marli - Nowe: wysłane przez Natalia Antosz
Szanowna Pani,

jeśli odczuwa Pani jakiś niepokój, proszę udać się do specjalisty, który podczas spotkania oceni, czy macie Państwo się czym martwić, ponieważ intuicja Rodziców jest bardzo ważnym aspektem podczas diagnozy.  Z opisu wynika, iż dziecko nawiązuje kontakt z Państwem, są dzieci, z którymi lubi się bawić, więc to pozytywny aspekt jego rozwoju. Być może przy młodszych dzieciach nie czuje się pewnie, woli towarzystwo starszych, ponieważ są bardziej 'przewidywalne'. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, mogą się Państwo udać do specjalisty. Kontakty znajdzie Panie na stronie www.szkolakrakowska.pl.  Nie napisała Pani niczego o rozwoju  językowym i poznawczym dziecka, więc przez internet trudno ocenić, czy rozwija się w pełni prawidłowo.

Pozdrawiam,
Natalia Antosz

 10 
 : Lipca 27, 2020, 08:46:08  
Zaczęty przez Aguszka - Nowe: wysłane przez Natalia Antosz
Szanowna Pani,

nie zadała Pani żadnego konkretnego pytania, dlatego trudno udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi. Myślę, że najrozsądniej będzie, jeśli pójdzie Pani na umówioną wizytę, gdzie specjalista obejrzy dziecko. Jak sama Pani pisze, jesteście pod stałą kontrolą różnych specjalistów, którzy znają dziecko. Macie w domu 'Małą Wojowniczkę' Uśmiech

Życzę Wam dużo sukcesów,
Natalia Antosz

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!