Wróć do strony głównej.
Kwietnia 19, 2019, 05:40:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Kwietnia 16, 2019, 05:47:53  
Zaczęty przez Liza - Nowe: wysłane przez A.Wrona
Szanowna Pani,

naukę czytania u tak małych dzieci rozpoczynamy od wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz samogłosek. Kolejno wprowadza się sylaby z pierwszego paradygmatu: PA PO PU PÓ PE PI PY. Na każdym etapie postępuje się zgodnie ze schematem: powtarzanie, rozumienie (wskazywanie odczytanej przez rodzica samogłoski/ sylaby) i nazywanie (samodzielne odczytywanie przez dziecko). Jednocześnie do odczytywania globalnego (całościowego zapisu), wprowadza się prymarne czasowniki tj. śpi, je, pije, które zapisuje się na osobnych kartonikach, czerwonym mazakiem oraz prymarne rzeczowniki: mama, tata, imię dziecka i te zapisujemy na czarno. Ważne jest wykorzystanie bezszeryfowej czcionki Arial.
Pomocną wskazówką będzie dla Pani podręcznik "Kocham uczyć czytać. Podręcznik dla rodziców i nauczycieli", autorstwa Jagody Cieszyńskiej w którym znajdzie Pani wszelkie, szczegółowe informacje dotyczące Nauki Czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną.®
Do ćwiczeń, polecam Pani serię "Moje sylabki" Agnieszki Fabisiak-Majcher i Elżbiety Ławczys.

Serdecznie pozdrawiam,
Anna Wrona

 2 
 : Kwietnia 13, 2019, 06:04:19  
Zaczęty przez Liza - Nowe: wysłane przez Liza
witam ponownie!!

drodzy Państwo.
pozwoliłam sobie wrócić po poradę.

mój Maluch ma już 28 miesięcy, terapia idzie bardzo opornie, ale nie oznacza to że nie ma efektów. są ale bardzo mała...

ale ja nie o tym, terapię zostawiam naszej Pani logopedzie, która tylko częściowo pracuje waszą metodą.

trafiłam na Wasz ślad w lutym i od tamtej pory czytam, podglądam posty...
nie zdawałam sobie sprawy ze tak małe dzieci (przedszkolne) mogą nauczy się czytać i to bardzo mnie zafascynowało.
mam prośbę w związku z tym. proszę mi poradzić od czego miałabym zacząć w nauce czytania. dodam ze Maluszek ładnie powtarza i rozpoznaje samogłoski, powtarza dźwiękonaśladowcze, ale wszystkich jeszcze nie rozpoznaje. mamy książeczki kocham czytać, mamy wsz cześci słucham i powtarzam. jakie mogę jeszcze nabyć pomoce, jak długo z nimi pracować i co potem.
z góry dziekuję za wsz odpowiedzi!
pozdrawiam
Liza

 3 
 : Kwietnia 08, 2019, 09:30:07  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez Monika Piotrowska
Szanowny Panie,

bardzo ważne jest, by terapię rozpocząć jak najwcześniej. Pomimo, jak sam Pan twierdzi, małego doświadczenia w kontakcie z dziećmi, zauważył Pan niepokojące objawy u Synka, takie jak: słaby kontakt wzrokowy, wymuszanie płaczem zachowań ze strony rodziców, schematyczne zachowania zamiast zabawy, brak reakcji na imię.
Niemożliwe jest zdiagnozowanie Dziecka bez kontaktu z nim, dlatego proszę o jak najszybszy kontakt z terapeutą, który ustali plan terapii i pokaże, jak należy ćwiczyć z Synkiem. Listę certyfikowanych terapeutów znajdzie Pan na stronie: www.szkolakrakowska.pl.
Z otoczenia Dziecka należy wyeliminować grające i świecące zabawki, muzykę, tv, telefony. Proszę wprowadzić program słuchowy "Słucham i uczę się mówić", części: "Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze".
Niezwykle pomocna jest również "Wczesna interwencja terapeutyczna" autorstwa J. Cieszyńskiej i M. Korendo, w której znajdzie Pan wszystkie ćwiczenia, jakie należy wykonywać z Synkiem.
Bardzo ważne jest, by wypracować z Dzieckiem kontakt wzrokowy. Informacje na ten temat dostępne są na blogu:  https://centrummetodykrakowskiej.pl/blog/ .
Problemy związane z napięciem mięśniowym i budzeniem w nocy proszę skontaktować z neurologiem.

Serdecznie pozdrawiam,
Monika Piotrowska

 4 
 : Kwietnia 08, 2019, 05:49:08  
Zaczęty przez dotamg - Nowe: wysłane przez Gensanat
I want to know in various stories. More about the subject To be used in daily life

 5 
 : Kwietnia 07, 2019, 06:41:58  
Zaczęty przez symaj - Nowe: wysłane przez symaj
Będziemy próbować, dziękuje

 6 
 : Kwietnia 06, 2019, 05:51:39  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez AgaAgnieszka
Zapytana, np. gdzie tata wskazuje wzrokiem, pokazuje przedmioty o które pytam, jak poproszę zrób "bach" wyrzuca przedmiot trzymany w ręce. To wszystko cieszy:)

 7 
 : Kwietnia 05, 2019, 07:55:53  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez todd
Chyba podobnie. A co masz na myśli mówiąc że rozumie mowę?

 8 
 : Kwietnia 05, 2019, 07:14:43  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez AgaAgnieszka
Rozumiem doskonale.. moja córka od urodzenia też należy do tych wymagających. A czy mogę zapytać jak z rozwojem poznawczym u Synka? U nas leży totalnie naśladowanie gestow, wskazywania palcem tez na razie brak. Pociesza trochę to, że coraz lepiej rozumie mowe.

 9 
 : Kwietnia 05, 2019, 01:09:13  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez todd
Dziś spacer w wózku (spacerówka). Zazwyczaj spał. Dziś .... płacz i krzyk. Wzięty na ręce spokój. Za chwilę druga próba. Jedzie ale głowa jak u kukiełki, jednostajny wzrok głowa albo w dół albo w bok. Zero reakcji na mnie albo na mamę. Wołanie też nic nie pomaga. Twarz znudzona. Martwię się coraz bardziej ;(

 10 
 : Kwietnia 05, 2019, 07:58:15  
Zaczęty przez todd - Nowe: wysłane przez todd
AgaAgnieszka

Trochę dziwne że znalazłem kogoś z prawie identycznymi obserwacjami. Odczuwam silny niepokój. Moja partnerka na razie stosuje metodę racjonalizacji\wypierania. Zazwyczaj to ona jest skłonna do przesady a ja racjonalny. W tym przypadku widzę zbyt dużo zbieżności do tego co czytałem jeśli chodzi i wczesne objawy. Tłumaczyłoby to również te ciężkie miesiące co we dwójkę nie dawaliśmy sobie rady. Noszenie prawie na okrągło. Ból barków i kręgosłupa. Nieprzespane noce. Liczyłem że to minie a teraz mam wrażenie że będzie jeszcze gorzej. Nie potrafię sobie poradzić psychicznie.

Strony: [1] 2 3 ... 10
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!