Wróć do strony głównej.
Czerwca 16, 2024, 02:25:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Echolalie  (Przeczytany 7352 razy)
Magdalena
Newbie
*
Wiadomości: 13


« : Maja 30, 2014, 11:29:26 »

Witam. Pani profesor mam pytanie dotyczące terapii  chłopca, który Słuchał programu ,, Słucham i uczę się mówić, i zaczął w ciągu dnia powtarzać , nawet moduluje głos tak, jak jest na płytkach, rodzice nie chcą mu puszczać tego programu, gdyż twierdzą , że utrwalają się echolalie. Jak im to wytłumaczyć? czy to też są echolalie?
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Maja 31, 2014, 10:59:21 »

Droga Pani Magdaleno, trzeba używać w codziennych sytuacjach tych wyrazów, które dziecko potrafi już wypowiedzieć, by można je było "osadzić" w kontekście.
Nie wiem jaki jest poziom rozwoju języka dziecka, dlatego nie wiele mogę poradzić poza programowaniem języka i włączeniem dziennika wydarzeń, by wypowiedzi utrwalać w kontekstach.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Magdalena
Newbie
*
Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Maja 31, 2014, 08:25:18 »

Pani profesor a czy dziecko powinno w takim wypadku dalej słuchać programu? Chłopiec ma duży zasób słownictwa, jednak nie zadaje pytań, i ma liczne echolalie, potrafi łączyć rzeczownik z czasownikiem.
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Czerwca 02, 2014, 03:53:24 »

Droga Pani Magdaleno, teraz może Pani włączyć program "Rzeczowniki-fleksja" i "Przyimki". Pytania proszę ćwiczyć z użyciem pomocy "Pytam i odpowiadam" z wydawnictwa Arson.
Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!