Wróć do strony głównej.
Czerwca 30, 2024, 10:58:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: autyzm Zuzi  (Przeczytany 7656 razy)
Gajownik Sylwester
Newbie
*
Wiadomości: 2


« : Czerwca 14, 2014, 12:56:32 »

witam mam na imie Sylwek jestem ojcem Zuzi która mam 2 latka w maju tego roku dostała w fundacji synapsis diagnoze autyzm dzięcency od półroku chodzi na terapie. U Zuzi jest porawa ale nadal bardzo martwie się o córeczkę bo nadal nic nie mówi chodzi na paluszkach i się kręci i nieraz niezwraca uwagi na dzwięki.Niewiem jaką terapie w domu mam stosować u Zuzi i gdzie mam szukać pomocy.
Dziękuje z góry za pomoc
Zapisane
karchow
Newbie
*
Wiadomości: 35


WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwca 14, 2014, 01:31:58 »

Panie Sylwestrze,

nazywam się Ola Chowaniak, jestem mamą Adasia. Jakiś czas temu napisał Pan do mnie list na adres mailowy ze strony adasia.juniora.pl. Czy dotarł do Pana?

Pozdrawiam,
Ola
Zapisane
Gajownik Sylwester
Newbie
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Czerwca 14, 2014, 09:11:38 »

Tak  pani  wiadomość dotarła i  dziękuje za wiadmość.Mam pare pytań jeszcze jak mam stosować  terapie i co mam dokładnie robić.
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #3 : Czerwca 20, 2014, 04:03:19 »

Dzień dobry Panie Sylwestrze, w fundacji Syanpsis terapia prowadzona jest metodą behawioralną, co oznacza brak stymulacji rozwoju mowy. Z pewnością pani Ola napisała Panu, że najważniejszy jest program słuchowy.
Niezwykle ważna jest też eliminacja  prawopółkulowych stymulacji,  co oznacza CAŁKOWITĄ rezygnację z telewizji, radia, komputera. Nie mogą one być włączone, mimo, że dziecko nie patrzy w ekran.  Chodzi o to, że dźwięki płynące z medium nie pozwalają dziecku na słuchanie mowy z otoczenia.
Najważniejsze zalecenia do pracy  terapeutycznej to słuchanie wypowiedzi językowych program: "Słucham i uczę się mówić" najpierw Samogłoski i wykrzyknienia" oraz "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze" a potem, gdy tylko pojawi się spontaniczne powtarzanie kilku samogłosek lub wybranych wyrażeń dźwiękonaśladowczych należy natychmiast włączyć- "Sylaby i rzeczowniki" oraz "Sylaby i czasowniki l. pojedyncza", 20-30 minut dziennie (www.arson.pl). Istotne, by dziecko słuchało w słuchawkach, w celu eliminacji innych bodźców słuchowych. Słuchanie można podzielić na dwie lub trzy sesje. Do ćwiczenia powtarzania samogłosek można zastosować układankę "Gdzie jest A?" oraz "Samogłoski" "Wyrażenia dźwiękonaśladowcze"(www.konferencje-logopedyczne.pl).
Konieczne jest podjęcie natychmiastowej, systemowej, całościowej intensywnej terapii prowadzonej w domu we współpracy z terapeutą (spotkanie raz w tygodniu). Terapia systemowa obejmuje:
- program słuchowy (CODZIENNIE, W SŁUCHAWKACH),,
- ćwiczenia spostrzegania wzrokowego (pomoce z Wydawnictwa WIR),
- ćwiczenia dużej i małej motoryki,
- ćwiczenia pamięci,
- stymulacje lewej półkuli mózgu (szeregi, sekwencje, układanie klocków wg wzorów - bardzo ważne "Układanki lewopółkulowe" - www.konferencje-logopedyczne.pl),
- ćwiczenia myślenia przyczynowo-skutkowego i przez analogię,
- ćwiczenia kategoryzacji (dobieranie takich samych obrazków, klocków itp)
- ćwiczenia rozumienia sytuacji społecznych (dziennik wydarzeń!),
- ćwiczenia rozumienia mowy (rzeczowniki, czasowniki) i spełniania poleceń,
- nauka powtarzania sylab ("Kocham czytać" (www.we.pl)   "Moje pierwsze słowa (www.wir-wydawnictwo.com).


Serdecznie pozdrawiam
Jagoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!