Wróć do strony głównej.
Lipca 02, 2024, 09:16:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: SMF - Just Installed!
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rozwijanie się autyzmu  (Przeczytany 6172 razy)
monika2
Newbie
*
Wiadomości: 1


« : Czerwca 13, 2014, 07:37:42 »

Witam Pani profesor. Jestem mamą  dwóch chłopców. Starszy z nich jest dzieckiem z zespołem aspergera, drugi -  półtoraroczny Jasiu nie ma żadnych cech autystycznych i na dzisiaj rozwija się bardzo dobrze. Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwie nagłe rozwinięcie się autyzmu (lub zespołu aspergera) u dziecka, które wcześniej nie prezentowało żadnych tego typu zachowań? Jasiu jest bardzo kontaktowym dzieckiem, ; lubi ludzi, zabawę z dziećmi, ślicznie wskazuje paluszkiem, potrafi już wiele rzeczy nazwać, bawić się, że figurka jest kurką i mówić koko. Męczy mnie jednak ta sprawa, bo zbliża się szczepienie, którego się bardzo boję. Zastanawia mnie, czy jest możliwe, żeby nagle, z dnia na dzień "nabawił" się cech autyzmu?  Po starszym synu długo- bo aż 3 lata(czego baaardzo żałuję) nie potrafiłam rozpoznać, że coś jest nie tak bo jego zaburzenia nie są duże. Teraz jestem już bardzo czujna i porównując rozwój chłopców widzę zasadnicze różnice. Byłabym wdzięczna za Pani opinię w tej sprawie.

Pozdrawiam, mama Jasia 
Zapisane
Jagoda
Hero Member
*****
Wiadomości: 1231


« Odpowiedz #1 : Czerwca 20, 2014, 04:10:53 »

Droga Mamo Jasia, zawsze musimy być ostrożni, gdy u jednego dziecka występują zakłócenia rozwoju. Należy monitorować liczbę szczepień, raczej zrezygnować z tych, które nie są obowiązkowe, sprawdzać kraj pochodzenia szczepionek.
Co do nagłego wystąpienia zaburzeń mamy tylko relacje rodziców, zwykle te informacje dotyczyły skumulowanej szczepionki MMR.
Rozumiem Pani wątpliwości i obawy dlatego odpowiadam zgodnie z tym, co wiemy dziś.

Serdecznie pozdrawiam
JAgoda Cieszyńska
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!